Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, u moje syna ortopeda stwierdził chód "z koszeniem" (stawianie stópek do środka). Jest to przyczyną siedzenia syna z nóżkami wywiniętymi na zewnątrz ( niekiedy usiądzie z nóżkami podwiniętymi pod pupę, niekiedy je po prostu wywija na zewnątrz.)

Ortopeda stwierdził,żeby mu poprawiać nóżki do siadu po turecku (tak za każdym razem robię), ale nie widzę żadnej poprawy. Syn podczas biegania po podwórku koślawi nóżki, przez co często się potyka i upada. Powiedział żeby teraz to korygować, bo później może być już za późno. Może powinnam jeszcze jakieś ćwiczenia stosować ???

Miała któraś mamusia taki problem ze swoim Skarbem ???

My na szczescie nie mamy tego problemu , ale mam kolezanke i jej synek tak wlasnie stawi anozki. Lekarz zalecil jej wkladki do butow specjalne na koslawosc i widze ze jest poprawa. Wiec poszukaj w internecie takich wkladek lub popytaj w sklepach medycznych.

Dziękuję serdecznie, na pewno poszukam :)

Właśnie siedzę na necie i czytam różne artykuły. Ale myślę że najlepszym sposobem będzie wizyta u ortopedy. Nie chcę żeby w przyszłości Nikodem brzydko chodził. Muszę to teraz korygować,póki jeszcze jest na to czas.

MOIM ZDANIEM NAJLEPSZA BEDZIE WIZYTA U ORTOEDY I NIECH ON POLECI ODPOWIEDNIE BUTY I WKLADKI.MOJA CORKA TEZ TAK LUBILA SIADAC I SIADALA TAK NON STOP,CO BYLO DLA NIEJ BARDZO SZKODLIWE PONIEWAZ JEST PO OPERACJII NOZKI KONSKO SZPOTAWEJ.PILNOWALAM TEGO STRASZNIE I DLUGO MUSIALAM JA POPRAWIAC,ZEBY TAK NIE SIADALA AZ WKONCU SIE JAKOS UDALO:).A CO DO CWICZEN TO NIE WIEM ILE TWOJ MALY MA ALE DOBRE JEST NP CHODZENIE NA PIETACH.MOJA CORKA DO TAKICH CWICZEN JEST JESZCZE ZA MALA I LEKARZ NP MI POLECIL ZE DOBRE JEST DLA STOPEK ZAKLADANIE NA ODWROT BUTOW (OCZYWISCIE W DOMU).ALE JAK BEDZIESZ U SWOJEGO ORTOPEDY TO MOZESZ SIE ZAPYTAC O ROZNE CWICZENIA I ON WTEDY TOBIE POLECI.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Mój synek też tak stawiał nogi
ortopeda powiedział żeby się nie przejmować że "wyrośnie" z tego i pilnować siadania
faktycznie po jakimś czasie wszystko wróciło do normy

my bylismy u ortopedy z tego wzgledu ze Hania chodzi prawie non stop na palcach. ortopeda zbadal ja, popatrzyl jak chodzi i powiedzial zeby sie nie martwic bo dziecko do 4 roku zycia uczy sie chodzic, wspomnial ze moze sie tez zdarzyc ze bedzie stawiac nozki do srodka i zeby tym tez sie nie przejmowac. nastepna wizyte mamy jak Hania skonczy 4 latka :)

tak wiec ja bym sie na twoim miejscu nie przejmowala, z tego co mi mama opowiadala ja tez tak chodzilam jak bylam mala a teraz chodze normalnie :)

moj syn ma koslawosc kolan i tez tak siada ale walcze z tym,chodzi w butach ortopedycznych ze specjalna wkladka i jest coraz lepiej,ale kurczyl tez kolana ,nie prostowal przy chodzeniu

Cytat
effa22
Witam, u moje syna ortopeda stwierdził chód "z koszeniem" (stawianie stópek do środka). Jest to przyczyną siedzenia syna z nóżkami wywiniętymi na zewnątrz ( niekiedy usiądzie z nóżkami podwiniętymi pod pupę, niekiedy je po prostu wywija na zewnątrz.)

Ortopeda stwierdził,żeby mu poprawiać nóżki do siadu po turecku (tak za każdym razem robię), ale nie widzę żadnej poprawy. Syn podczas biegania po podwórku koślawi nóżki, przez co często się potyka i upada. Powiedział żeby teraz to korygować, bo później może być już za późno. Może powinnam jeszcze jakieś ćwiczenia stosować ???

Miała któraś mamusia taki problem ze swoim Skarbem ???
no nie uwierzysz,ale mnie ortopeda kazał kupować rozmiar większy bucik i zakładać odwrotnie .czyli prawy na lewy i lewy na prawy.to zmusza dziecko do innego stawiania stópek :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jedzenie dla niemowlaka