Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

regularne posiłki

42 minut temu

dieta organizacja

57 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sty 2011 - 23:09:36

A ja mam takie pytanko do tego tematu: czy Wy też tak schudłyście przy karmieniu?wstyd pisać ale ja teraz ważę 43 kilo! i 165 wzrostu!

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sty 2011 - 23:21:36

Ja schudłam jak odstawiłam małą od piersi ;) Wcześniej 56 kg 170 cm a po odstawieniu szybko 50 kg.

jak odstawic dziecko od piersi???

17 sty 2011 - 07:34:59

hej, moja mała ma prawie 12m i ciągle karmię. Synka karmiłam do zajścia w ciążę. W dzień ograniczałam karmienie, głównie pił moje mleko rano i wieczorem. Zakończyłam sprawę "spontanicznie", na wyjeździe, kiedy Tymek interesował się bardziej innymi sprawami (nie szukał mnie po przebudzeniu, tylko zaczął zwiedzać nowe otoczenie). Synka karmiłam 20-21m. Zobaczymy ile wyjdzie z małą. Moi to alergicy, więc problem z niechęcią do nutramigenu mam.

agumila, Ty roczniaka uczysz butelki?? Chyba nie ma sensu. Skoro nie pije, powinien uczyć się kubeczka, a nie smoka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-17 07:38 przez beailili.

jak odstawic dziecko od piersi???

24 mar 2011 - 17:33:30

Witam wszystkie mamy =)
Jestem mama 17 miesiecznego Konradka,od urodzenia karmie go piersia,juz dawno mysle o odstawieniu go tylko rodzice i tesciowie namawiali mnie dalej go karmienia-szczeze powiemze jest to juz dla mnie meczace maly ma coraz wiecej zabkow i gryzie czasem,zreszta juz dawno zjada wszystko to comy a itak wola mama cycy zasypia przy piersi a spi dwa razy dziennie,rano jak sie budzi tez cycy no i jakidzie spac i oczywiscie w nocy raz.Prubowalam paru "sztuczek" smarowania sutków cytryna,oliwka i sola, itd ale on oblizal towszystko i je dalej.Niemoge sie ruszyc z domu dluzej niz 4 ry godz bo juz szuka cycy.Pozatym maly ma straszny apetyt zjada obiad i to nie w małych ilosciach i zdaza sie dosc czesto ze po obiedzie musi zjesc cycy.Pomozcie,poradzcie cos,zeby tojakos stopniowo zrobic.Pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-24 21:29 przez moderator.

jak odstawic dziecko od piersi???

24 mar 2011 - 17:46:06

tez chetnie poczytam bo mam ten san problem:(

jak odstawic dziecko od piersi???

24 mar 2011 - 17:58:00

Karmiłam synka 15miesiecy i nie miałam serca go odstawić.ale też było to dla mnie już męczące.Aż nagle zachorowałam i musiałam brac antybiotyk,więc musiałam zrobić przerwe w karmieniu.Po prostu nie dałam jednego dnia,drugiego,trochę szukał cyca,ale starałam się go czymś zająć.Po 4 dniach zapomniał.To ,co odciągałam wylewałam i szybko pokarm zanikł.

jak odstawic dziecko od piersi???

24 mar 2011 - 21:36:00

a ja mialam za malo mleka i karmilam dwa tyg i teraz nie mam problemu:)

jak odstawic dziecko od piersi???

24 mar 2011 - 23:09:29

Ja synka karmiłam 14 miesięcy. Wolę nie wspominać okres kiedy oduczałam go od piersi, bardzo to przeżyłam bo on strasznie był za piersią, lubił się poprzytulać ale wiedziałam że to ostatni dzwonek. Ze trzy noce szukał piersi i popłakiwał, nie chciał herbatki ani wody, nosiłam, lulałam... ciężko było:-( Teraz córeczka ma 8 miesięcy, chciałabym jeszcze karmić, tak do 12 miesięcy no i boję się już na zapas co to będzie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-24 23:10 przez annarusinek5.

jak odstawic dziecko od piersi???

25 mar 2011 - 08:26:14

hej Dziewczyny :) no ja mialam straszny problem z odstawieniem Synka od piersi :( a ze na dodatek jest alergikiem i wychowywany byl bez smoczka to juz w ogole gryzlam sie z myslami co robic. butla odpadala jak tylko zblizalam ja do ust darl sie wnieboglosy wiec karmilam w dzien raz okolo poludnia i wieczorem tuz przed spaniem. w nocy budzil sie srednio 7 razy chodzilam nieprzytomna (bo caly dzien w pracy i jeszcze te pobudki nocne). Duza role w odstawieniu odegral Tatus :) poczatki byly ciezkie bo nie potrafilam siedziec obok w pokoju podczas gdy za sciana odbywala sie mega histeria. czesto wpadalam do pokoju "by ratowac z opresji" (nie moglam zniesc placzu bylo mi zal ze "tak cierpi" ale to nie byla dobra metoda :( potem jak juz zmeczenie powaznie dawalo mi sie we znaki po prostu kiedy maz szedl do pokoju bo Maluszek plakal wychodzilam z domu wsiadalam w auto i jezdzilam po osiedlu dopoki nie dostalam sms ze "juz spi". i tak pare razy "uciekalam" miedzy innymi tez dlatego by Synus nie czul mojego zdenerwowania by bylo Mu latwiej usnac. trwalo to jakies 1,5 mca ale ta konsekwencja dala efekt :) skonczylam karmic jak Synek mial 19 m-cy :) zycze wszystkim Mamom wytrwalosci i konsekwencji a bedzie dobrze :)

jak odstawic dziecko od piersi???

08 sty 2012 - 19:38:31

proszę o pomoc moja córeczka ma 8 miesiącu nie chce jeść żadnego mleka notyfikowanego a chce ja odstawić od cyca moze jakies mpomysly prosze slac na poczta ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)) badz wypowiediec sie na forum. mamy pomuzcie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY CHCE PRZYTYĆ