Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 11:54:37

Sprobuj go podejsc:-) Jak nie chce jesc, niech nie je - jak zglodnieje sam zawola jesc:-) 1,5 rocznemu nic nie bedzie jak nie zje w pore posilku:-)
Powodzenia:-)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 12:03:45

przez 9 dni nic niejadl tylko pil uparty jest jak osiol masakra z nim

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 12:07:56

hehe zawziety jest, niezly aparat:-) Je sam czy go karmisz? Moze posadz go na kolana i daj mu jesc na sile:-) Raz, drugi i moze zapomni o cycu? Ja to odstawilam od razu, powiedzialam, ze cyca jest chora i koniec. Przyjal to ze spokojem:-)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 12:34:27

malej mowilam ze teraz czeba z butli jesc i przyjela to bez problemu a ten i sam je i na sile i nic jak niedam mu to nic niezje wlasnie go teraz preczymoje i sie drze uparciuch zuca na podloge plakac mi sie chce przeczymam go bo innego wyjscia niewidze

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:05:56

to chyba dobrze ze chce jeszcze cyca a jak wypije mleczko to je jeszcze cos innego

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:10:02

nieiem czy ta dobrze niemoge sie nawet sama ruszyc z domu

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:15:30

to masz problem z "uparciuszkiem", widać że silny harakterek :)
nie masz wyjścia jak karmić dalej, myślę że może przyjdzie czas i sam odstawi cycusia, w sumie do dwóch lat to może jeść Twoje mleczko, ale ciekawe czy nie okaże się że później będzie jeszcze trudniej.....
życzę powodzenia :)

ja córke odstawiłam jak miała 7 miesięcy, w sumie to sama się odstawiła bo była przeziębiona, dostała antybiotyk, po którym miała mlekowstręt. Przez miesiąc żadnego mleka nie chciała, później dałam jej takie od krówki (mieszkamy na wsi) i zaczęła pić nawet do litra mleka na dobę :)

teraz córka nie znosi mleka, ale przetwory mleczne je, widocznie już dosyć się mleczka napiła :)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:24:56

A może spróbuj od razu łyżeczką.
Niektóre dzieci mają tak, że butelek nie znoszą, ale od razu przechodzą na łyżeczkę.
Możesz też małego podczas karmienia czymś zająć, np. oglądanie kolorowych książeczek, czytanie bajeczki, układanie klocków. Oczywiście, to na początek, później powoli przechodzić na normalne karmienie - bez "dodatków".
Spróbuj, z całą pewnością nie zaszkodzi, a być może da efekty :)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:25:03

moja bratowa to karmiła córke do 3,5 roku, też była za cycem jak Twój, ja bym go jeszcze karmiła przez jakis czas ale powolutku próbowała go oduczyć. Musisz znaleźć jakiś sposób na niego :) Ja moją córke to karmiłam do 7 miesięcy, później to sama zrezygnowala bo dawałam jej butelke i nauczyła sie pić z butelki (żałuje tego) bo chciałam ją dłuzej karmic ale niestety straciłam pokarm bo nie chciała cycac :)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:31:07

Z moim synkiem było tak:
Karmiłam tylko 6 m-cy, ale tylko dlatego, że nagle z dnia na dzień odrzucił moją pierś. Ja się przykładam do karmienia, a ten mi z pięści :) Trzeba było więc szybko czymś cycusia zastąpić :)
Z butli jadł tylko na śniadanie i kolację /grysik/. W innych porach dnia jadał z łyżeczki - tak mu pasowało :)
Ja co prawda nie miałam problemu z jedzeniem, bo mój to nawet papier by zjadł. Przed nim trzeba było się chować z jedzeniem :D

Jednakże proponuję Ci jw. Spróbuj zabawy podczas karmienia. Może się uda :)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 13:33:39

Dodam jeszcze, że póki miałam, to do butli odciągałam pokarm, jak najdłużej się dało.
Jednak co naturalne, to zdrowsze :)))

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 15:53:39

chyba go zstawie ale wdzien bede go probowac przecymywc innego wyjscia niewidze

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 16:54:20

a może zostawiłabyć go z mężem lub kimś innym na cały dzień? Jak będzie głodny i zobaczy, że Cię nie ma w domu, to może "pęknie" i zje z butelki lub łyżeczką?

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 17:42:14

to tez probowalam uparty jest woli plakac drzec sie i sie zmeczyc i pojsc spac niz zjesc cos innego moze jak pojede do szpitala to oduczy sie bo mamy nie bedzie

jak odstawic dziecko od piersi???

04 wrz 2009 - 20:45:36

Słyszałam,że pomaga smarowanie brodawek takim fioletowym preparatem ,tym co się smaruje pępek u noworodków,nie pamiętam jak się nazywa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Allergoff-kto stosował ?