Obecnie rozmawiamy o:

Cyfrowe menu

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 19:25:45

Ja też odstawiłam, od soboty nie karmię, sobota wieczór i noc to był koszmar, ale już w niedzielę lepiej, zobaczymy jak dziś będzie, Mały jak zaśnie to śpi mi do 5-6 troszkę pogrymasi i znowu zasypia do 8-9
łapie mnie za dekolt, ale pytam czy chce cycusia to mówi że nie, a posmarowałam sobie w sobotę rano gorzkim paluszkiem i pewnie bym się złamała ale nie dało rady zmyć... i cycuś jest pe:)

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 19:27:14

Katarzyna _b. Moje wyrazy uznania i gratulacje mam nadzieje że i mi tak gładko pójdzie odzwyczajanie tylko ze w moim przypadku szkrabek butli nie weżnie za żadne skarby.

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 19:57:24

kurcze zazdroszcze wam ,że tak długo karmicie mi przy córce w 3 mies pokarm sie skonczył nie pomogły nawet specjalne herbatki ziołowe:( córka trafiła do szpitala miała antybiotyki ja tez i jie mogłam karmic odciagałam mleko a z dnia na dzien było coraz mniej a potem wcale a przy synku do 3 mies karmiłam a teraz je tylko rano bo na tyle mam pokarm:(

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 21:15:39

Witam .Muszę Ci powiedzieć,że będzie to bolesne dla niego jak i dla Ciebie. Ja odstawiłam swego synka ok m-c temu w wieku 1,10 m-cy. Podstawą jest tutaj twoje 100 % zdecydowanie ,bo ja próbowałam 5 m-cy wcześniej i nie wyszło bo rozczulił mnie jego płacz i rozżalenie ,krzyki i się poddałam . Teraz posypałam mokre sutki pieprzem i powiedziałam,że cycy są chore były u pana doktora , biedactwo bardzo się zmartwiło, widziałam że mi współczuje ,a i powiedział BEEE.Przez cały dzień jakoś dawał sobie rady ,jadł różne jedzonko,pił herbatki ale przy zasypianiu odmówił wszystkiego, ani kaszki, ani mleka i strasznie płakał .Musiałam mu pokazać znów cycy z pieprzem .W nocy budził się z pięć razy i z trudem wypił troszkę mleczka .Ja się nie podałam ,pozwoliłam mu spać przytulonemu do Siebie ,do cycusia, widziałam że było mu łatwiej ,bo do tej pory spał z nami.Nie mogłam mu zabrać wszystkiego .Głaskałam, przytulałam i tak zasypiał . Tak było 3 dni .W dzień się niedomagał . Do tej pory synek zasypia na moich rękach ,przytulony do mojego serducha , a ja go głaszczę po główce i śpiewam "lulaj że Jezuniu moja perełko ",po 5 min zasypia ,odkładam go do łóżeczka i śpi12 godz, wcześniej budził się nawet 5 razy do cyca(STRASZNY BYŁ Z NIEGO CYCUŚ ) Wiem że za jakiś czas będę musiała go nauczyć zasypiać w łóżeczku a nie na rękach . Tak więc nie możesz się w żadnym wypadku wahać, jak będzie płaczem się domagał ,musisz być 100 % zdecydowana .Po trzech dniach będzie lepiej . Tobie też będzie tego brakowało ,ja przez tydzień tęskniłam potwornie i dalej mi brakuje pewnie bardzie niż mojemu Frankowi ;)Głowa do góry !!! Poradzisz sobie !!!
O i mleczko koniecznie podawać .Ja podaję bobowity bananowe ,uwielbia je .Podawaj rano mleczko,mój z rana jest strasznie głodny po 12 godz a na wieczór kaszkę żeby w nocy nie budził się z głodu .Dużo i gęstą , to może Ci się uda że nie będziesz w nocy karmiła .
BEBIKO MLEKO a nie bobovita .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-18 23:12 przez Silwana200.

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 23:47:04

mi jest właśnie bardzo ciężko czuję się jak jakaś wyrodna matka, ale gdybym wiedziała że nie będę mogła zmyć tego gorzkiego paluszka to pewnie bym się nie zdecydowała, a tak stało się... szkoda mi Go jak zasypia to mlaska jakby miał w buźce cycusia, ale wiem, że muszę być silna, nawet teraz płakać mi się chce że tak okropnie sie wobec Niego zachowałam...

jak odstawic dziecko od piersi???

27 lis 2010 - 01:27:21

mam nadzieję ,że ten gorzki paluszek będzie dla mnie wybawieniem.....jak juz napisałam w innym wątku ja musze odstawić dziecko od cycka ze względów zdrowotnych i nie wiedziałam jak to zrobić . próbowałąm wszystkiego i szałwii i bajek na dobranoc i tata ja chciał usypiac ale córa go " z buta" traktuje bo on cycków nie ma i gadki i szmatki .... głupia nie jest i kit jej cięzko wcisnąć . Niby z nią dyskutuję ,ze nikt w domu z cyca nie pije , ani tata ani siostry ani brat aale ona na to ale cyca dobra jest....pycha.....ma 2 i pół roku i tylko pozostaje mi ohydzić jej ten cycek więc mam nadzieje ze płyn pazury zda egzamin ;:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 15:48:31

Witam wszystkie mamy, otóz moja córka skończy we wrześniu 2 latka, chciałabym już ją odstawić od piersi, ponieważ coraz czesciej mam zastoje które konczą sie gorączką, i bolące czerwone sutki, powoli mam dość... macie jakies sprawdzone sposoby?? wiem ze bedzie ciezko bo mała zasypia przy cycu, budzi sie to odrazu woła cyca. myslalam juz o tabletkach na spalenie pokarmu, czy ktos je brał??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 00:45 przez moderator.

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 15:49:38

smarowanie sutka musztarda,nie probowalam bo nie musialam ale podobno skutkuje

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 15:52:10

no własnie też o tym myslałam żeby zacząc od musztardy, wiem ze bedzie ryk ale czas najwyzszy sie nie rozczulać :)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 15:59:14

Moja córeczka skończyła właśnie 9 miesięcy i wielu moich znajomych dziwi się, że ja jeszcze nadal karmię dziecko piersią. Mnie co raz częściej przechodzi taka myśl przez głowę żeby już myśleć o odstawianiu ale będzie ciężko... Córka zazwyczaj zasypia przy cycu, ostatnio zepsuł się nam smoczek i z nowego wogóle nie chce pić. Także nic jak na razie nie sprzyja odstawianiu od piersi ale chętnie poczytam jak to zrobić skutecznie i jak najmniej boleśnie...

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 15:59:26

Na moja starszą córkę żadne takie ,, oszustwa" nie działały, jeśli posmarowałam sutki to je po prostu wycierała ręczniczkiem;)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 16:02:01

hahahah mała cwaniara;).najwazniejsze to byc KONSEKWENTNYM,mimo płaczu itd nie dac jak juz sie tak postanowi i juz bo za kazdym razem bedzie gorzej,jak maluch zobaczy ,ze moze wywalczyc cyca;)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 16:10:44

2 letnie dziecko jest już całkiem mądre i niełatwo je oszukać;)) Pierwszą córkę karmiłam 3 lata chociaż nie chciałam tak długo;/ U nas pomogło to, że mała kilkakrotnie nocowała u babci i dzięki temu zapomniała o ''didi". Zobaczymy jak będzie z 2 narazie ma 10 mies, i widoków na zakończenie nie ma;/

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 16:55:04

Witam marti11 może mi powiesz ty lub jakas inna szafowiczka - mam I malucha który ma 5 miesięcy karmię go piersią od jakiegoś czasu dajemy mu kaszkę na noc oraz jakiś deserek ok. południa i zauważyłam że mam juz corazmniej mleka i mam pytanie ja to jest z tym mlekiem czy będzie się mi utrzymywać do czasu jak mały będzie chciał cycka zauważyłam ze jak mały dostaje kaszkę i deserek to odrazu zmiejszyłą mi się ilość mleka i teraz niewiem czy mu będzie starczać tyle co mam a nieukrywam że chciałabym karmić malucha jak najdłużej

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 17:06:03

dorka Ilość mleka dostosowuje się do zapotrzebowania dziecka, im mniej dziecko ssie tym mniej pokarmu. Widocznie dziecko potrzebuje już mniej, nie ma powodów do zmartwien.

Wracając do tematu: córkę karmiłam 13 miesięcy. Chciałam ją odstawić kiedy miała 9 miesięcy, kiedy poszłam do pracy na cały dzień, ale nic z tego, jak wracałam to się przysysała, w nocy robiła ciągłe pobudki na cyca, no myślałam że w życiu jej nie odstawię, tym bardziej że była przyzwyczajona do tego, że zasypia przy piersi, jak tylko ze chce w dzień dostaje pierś. Potem miesiąc byłam w domu i wszystko wróciło do normy, a potem w 3 dni udało mi się ją odstawić. Jak chciała cysia zajmowałam ją czymś innym, usypiał ją tata ze smoczkiem albo zostawała sama w łóżeczku. Nie protestowała i zaakceptowała ten fakt już bez histerii. Czyli nie wiem jak odstawić dziecko, bo moje samo wybrało ten moment ;) Ale np. moja mama była karmiona piersią 3 lata, poskutkowało dopiero to, że babcia smarowała sobie czymś (niestety nie wiem czym) sutki i mówiła że ją bolą.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Syrop z cebuli??