Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

płaskostopie

29 sie 2009 - 18:37:09

Witam Was Mamusię,mój 2letni synek ma płaskostopie,odbija całą stópkę (nie ma tego "wgłębienia" w stopce).

Czy Wasze pociechy też tak mają???

Jak z "tym" walczyć??

Myślałam nad takimi wkładkami do butów,żeby mu kupić...już sama nie wiem co mam robić.Nie chcę żeby w przyszłości miał problemy z chodzeniem :(

Zbliża się zima,czas rozglądnąć się za jakimiś kozaczkami,jakie polecacie??? Macie jakieś sprawdzone firmy,które mają dobre buciki dla maluszków???

Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o rady :)

płaskostopie

29 sie 2009 - 19:24:14

Witam
Z tego co się orientuję to synek wcale nie musi mieć płaskostopia. Małe dzieci, szczególnie pulchniutkie maja takie właśnie stopki. Jeśli chce pani faktycznie ćwiczyć mu stopy to polecam zabawę w wannie. Wyciaganie zabawek z dna wanny palcami stóp. Latem proponuję kupic mu buciki typu klapki, sabotki. Przy chodzeniu dziecko automatycznie podkurcza palce stóp przez co wzmacnia ich mięśnie i powoduje prawidłowe wysklepienie stopy. Proponuję równiez zwracać uwagę na rodzaj kupowanych butków. Oś buta powinna przechodzić od środka pięty do drugiego palucha. Obuwie dziecięce pod tym względem jest najczęściej fatalne. Ale sądzę, że nie trzeba się martwić.

płaskostopie

29 sie 2009 - 20:39:24

dziękuję serdecznie za radę :)
Synek nie ma otyłości,ale do chuderlaczków nie należy :)

płaskostopie

29 sie 2009 - 21:40:56

Będąc dzieckiem sama miałam problem z płaskostopiem.
Pamiętam jednak, jakie ćwiczenia wykonywałam, aby pozbyć się tego "dziadostwa".
1. Rozkładasz na podłodze /wzdłuż pokoju/ sznurek i chodzisz po nim na samych palcach.
2. Rozkładasz na podłodze np. ręcznik i palcami u nóg starasz się go zwinąć.
3. Kładziesz na podłodze małą piłeczkę / np. od ping ponga i turlasz ją tam i z powrotem przy pomocy stóp.

Są to ćwiczenia stare i podstawowe, ale bardzo pomagają.
Poza tym dobrze jest, gdy dziecko ma możliwość częstego chodzenia gołymi stopami po trawie i piasku.
A jeszcze lepiej, gdy chodzi na palcach, a nie na całej stopie - wtedy stópka się kształtuje :)

Pozdrawiam :)

płaskostopie

29 sie 2009 - 21:42:43

Poza tym mój synek miał taki mały problem i właśnie te ćwiczenia sprawiły, iż teraz ma pięknie ukształtowane stópki :)

płaskostopie

30 sie 2009 - 02:45:59

Tanessa ma rację, ćwiczenia które podała faktycznie wzmacniają stopę, tylko że dla 2 latka są nieco nudne i czasami zbyt skomplikowane, ale można spróbować. Dołożę w takim razie jeszcze rysowanie w powiertrzu kółeczek i wykonywanie stopami ruchu "pa pa" (taki sam ruch jak wykonywany ręką), No i dużo ćwiczeń chwytnych palcami stóp, oczywiście wykonywanych w zabawie. Moja córka bardzo niechętnie podchodziłą do tego typu zabaw, wiec kupiłam jej takie drewniane sabotki. Uwielbiała w nich chodzic ponieważ były inne niz pozostałe buciki, no i nieświadomie ćwiczyła stopę podkurczając i prostując palce u stóp w trakcie chodzenia. Do dzisiaj wspomina swoje sabotki:).
Jeżeli problem płaskostopia faktycznie wystąpi radzę kupić broszurkę na ten temat. Jest tam dużo ćwiczeń na płaskostopie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-30 02:51 przez babaruba.

płaskostopie

04 wrz 2009 - 12:47:12

Cytat
babaruba
Tanessa ma rację, ćwiczenia które podała faktycznie wzmacniają stopę, tylko że dla 2 latka są nieco nudne i czasami zbyt skomplikowane, ale można spróbować. Dołożę w takim razie jeszcze rysowanie w powiertrzu kółeczek i wykonywanie stopami ruchu "pa pa" (taki sam ruch jak wykonywany ręką), No i dużo ćwiczeń chwytnych palcami stóp, oczywiście wykonywanych w zabawie. Moja córka bardzo niechętnie podchodziłą do tego typu zabaw, wiec kupiłam jej takie drewniane sabotki. Uwielbiała w nich chodzic ponieważ były inne niz pozostałe buciki, no i nieświadomie ćwiczyła stopę podkurczając i prostując palce u stóp w trakcie chodzenia. Do dzisiaj wspomina swoje sabotki:).
Jeżeli problem płaskostopia faktycznie wystąpi radzę kupić broszurkę na ten temat. Jest tam dużo ćwiczeń na płaskostopie.

Faktycznie dla 2-latka te ćwiczenia troszkę skomplikowane mogą być /przeoczyłam/.
Ale można tak jak sama wspomniałaś - rysować w powietrzu :)
Świetne ćwiczenie, a zarazem doskonała zabawa :)))

płaskostopie

04 wrz 2009 - 14:05:13

Wiesz co?Ja bym się tym jeszcze tak nie przejmowała bo jego stópka dopiero się kształtuje;-)Układ nerwowo-mięśniowy w tym przypadku rozwija się do 4-5roku życia i ma jeszcze czas się ukształtowac:-)Jeżeli cię to jednak niepokoi to obserwuj stópki malucha i zobaczysz co będzie dalej.Buciki muszą miec twardą sztywną piętkę i najlepiej żeby były nowe a nie" po kimś".Latem polecam chodzenie na boso szczególnie po piasku.Wiem co mówię sama miałam taki problem z córcią,w pore to jednak zauważyłam(takie zboczenie zawodowe bo jestem rehabilitantką;-)) i poprosiłam lekarza o skierowanie na rehabilitacje(on oczywiście uważał że wszystko jest ok).Chodziłyśmy dośc długo miała masaże wirowe stópek,masaże suche i cwiczenia.Poza tym kupiłam jej wkładki do butów-robiłam takie specjalne na zamówienie i pomogło;-)Jak masz jakieś pytanka to pisz na priv chętnie odpowiem

płaskostopie

04 wrz 2009 - 14:21:45

"U malucha, który nie skończył jeszcze czterech lat, ciężar ciała powoduje, że stopa płasko przylega do podłoża.

Jej wypukłą część dodatkowo "przyciska" do podłoża poduszeczka tłuszczowa.

Stopa nabiera zgrabnego kształtu dopiero, gdy ciało dziecka staje się smuklejsze, a jego waga przestaje być ciężarem dla stóp.

Jeśli jednak rodzicom nadal wydaje się, że stopy dziecka są płaskie, warto przeprowadzić bardzo prosty test.

Stopa, której nie dolega płaskostopie oglądana z boku, powinna mieć widoczne wewnętrzne wgłębienia.

Aby dokładniej obejrzeć wydrążenie stopy, wystarczy kazać dziecku stanąć na palcach i zobaczyć, czy wydrążenie stopy jest rzeczywiście dobrze widoczne.

Jeśli tak, oznacza to, że nie trzeba się martwić. Jeśli natomiast stopa przechyla się do środka pod wpływem obciążenia i zasłania dobrze wykształcony łuk, mamy wówczas do czynienia z tzw. płaskostopiem statycznym.

To, że dziecko ma płaskostopie, można również zauważyć, kiedy buty dziecka wykrzywione są do środka lub gdy obcasy starte są po stronie wewnętrznej."

tekst zapożyczony z forum ortopedycznego

płaskostopie

04 wrz 2009 - 16:42:03

andziainicole mnie ortopeda powiedział, że dla 2-latka nie widzi przeciwwskazań w spr. kupna używanych bucików. Kazał tylko patrzeć na buciki z tyłu, na obcasy, żeby nie były wykoślawione w prawo lub w lewo. Jeśli butki stoją prosto, to można takie kupić. Pozdrawiam :)

płaskostopie

23 wrz 2009 - 18:23:22

Cytat
effa22
Witam Was Mamusię,mój 2letni synek ma płaskostopie,odbija całą stópkę (nie ma tego "wgłębienia" w stopce).

Czy Wasze pociechy też tak mają???

Jak z "tym" walczyć??

Myślałam nad takimi wkładkami do butów,żeby mu kupić...już sama nie wiem co mam robić.Nie chcę żeby w przyszłości miał problemy z chodzeniem :(

Zbliża się zima,czas rozglądnąć się za jakimiś kozaczkami,jakie polecacie??? Macie jakieś sprawdzone firmy,które mają dobre buciki dla maluszków???

Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o rady :)

effa22, proponuję byś zajrzała do Mamopedii pod hasło: płaskostopie. Znajdziesz tam wskazówki takie jak: jak stwierdzić płaskostopie, jak można pomóc dziecku mającemu ten problem oraz kilka ćwiczeń na zredukowanie płaskostopia. Mam nadzieję, że materiał będzie dla Ciebie pomocny.
Ela, redaktorka Mamopedii

płaskostopie

23 wrz 2009 - 19:30:41

Cytat
paolka06
"U malucha, który nie skończył jeszcze czterech lat, ciężar ciała powoduje, że stopa płasko przylega do podłoża.

Jej wypukłą część dodatkowo "przyciska" do podłoża poduszeczka tłuszczowa.


Stopa nabiera zgrabnego kształtu dopiero, gdy ciało dziecka staje się smuklejsze, a jego waga przestaje być ciężarem dla stóp.

Jeśli jednak rodzicom nadal wydaje się, że stopy dziecka są płaskie, warto przeprowadzić bardzo prosty test.

Stopa, której nie dolega płaskostopie oglądana z boku, powinna mieć widoczne wewnętrzne wgłębienia.

Aby dokładniej obejrzeć wydrążenie stopy, wystarczy kazać dziecku stanąć na palcach i zobaczyć, czy wydrążenie stopy jest rzeczywiście dobrze widoczne.

Jeśli tak, oznacza to, że nie trzeba się martwić. Jeśli natomiast stopa przechyla się do środka pod wpływem obciążenia i zasłania dobrze wykształcony łuk, mamy wówczas do czynienia z tzw. płaskostopiem statycznym.

To, że dziecko ma płaskostopie, można również zauważyć, kiedy buty dziecka wykrzywione są do środka lub gdy obcasy starte są po stronie wewnętrznej."

tekst zapożyczony z forum ortopedycznego

Noi po części się zgadzam,jestem na bierząco,ponieważ w zeszłym tyg miałyśmy bilans dwu latka:)Pediatra stwierdził,iż do 5 roku życia dziecko nie ma płaskostopia!Tylko ciężar ciała powoduję spłaszczenie stopki...i to tak wygląda jakby stópka nie miała wcięcia.

Tak jak koleżanki pisały można wykonywać ćwiczenia,aby dziecko w przyszłości nie miało tego schorzenia.

Co do butów to jedna z lepszych firm to Bartek tam obuwie jest na 100% wyprofilowane i przechodziło przeróżne testy,jednak cena kozaków jest przerażająca:(
Ja mojej dwu latce kupiłam z CCC,sztywne w pięcie,kostce,palcach na zameczek oraz sznurowadło.Czy są wygodne-okaże się:))

Pozdrawiam

płaskostopie

23 wrz 2009 - 19:31:41

Oj sorki tekst paolki miał być podkreślony a nie skreślony:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KOLKA :(