Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

33 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 13:11:14

Słyszałyście może o czymś takim jak Katarek - odciągacz kataru?:)

info z oficjalnej strony:
"KATAREK" - to innowacyjny na polskim rynku odciągacz kataru, stosowany także w innych krajach UE. Oryginalnym rozwiązaniem, jest zastosowanie siły ssącej odkurzacza do odciągania wydzieliny z nosa, co gwarantuje skuteczność tego procesu, a czego nie zapewniają produkty oparte o tradycyjne techniki (gruszki, ustne odciągacze). Poprzez zastosowany w odciągaczu system próżniowy, siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do stopnia umożliwiającego skuteczne i bezpieczne usunięcie wydzieliny pochodzenia infekcyjnego i alergicznego. "KATAREK" można stosować u dzieci (już od 1 m.ż), które nie opanowały umiejętności wydmuchiwania noska, a także u dzieci i osób niepełnosprawnych. Produkt polecany jest przez lekarzy pediatrów i laryngologów. Posiada certyfikat TÜV i deklarację zgodności CE.

odkurzacz... hmmm - brzmi dziwnie :)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 13:23 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 14:08:16

dokladnie i ciekawe ile kosztuje a poza tym ciekawe czy nie podraznia sluzowki jak z taka sila ciagnie

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 15:00:22

ja nawet nie słyszalam o czymś takim.........

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 15:31:39

jest też FRIDA ale jej się nie podłącza do odkurzacza

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 16:12:42

chyba ze odkurzacz nazywa sie mama :)

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 18:47:43

Dajcie sobie spokoj z tym Katarkiem:-) az mnie ciarki przechodza:D
Na odciaganie najlepsza jest Frida i jej podobne. Ja osobiscie uzywam nadal Fride i jest swietna. Zakrapiam nosek malego sprayem do noska HUMEX (kosztuje ok. 20zl ale jest o wiele wydajniejszy niz pozostale - polecam), maly wydmuchuje nosek na ile potrafi i jak trzeba to ja poprawiam fridą:-)
Pozdrawiam:-)

Katar - jak i czym zwalczyć

20 sie 2009 - 20:37:13

A mnie pediatra odradziła zupełnie używania czegokolwiek do odciągania katarku.To jak wydmuchiwanie na siłę-czyli powodowanie jeszcze większej opuchlizny w nosku,przez co dziecko jeszcze gorzej przechodzi katar.Po prostu wycierać to co wypływa.Układać dziecku nieco wyżej główkę,żeby spływał.I tyle...

Katar - jak i czym zwalczyć

21 sie 2009 - 14:20:16

ulamiel masz nie co racji. Jak leci tzw woda to tak ale jak nos jest zapchany a dziecko ciezko oddycha to niestety trzeba mu pomoc a odciaganie frida nie robi zadnej krzywdy i nie ma skutkow ubocznych:-) Zapchany i nie wydmuchany nos powoduje zapalenia ucha a tego lepiej zeby nie bylo.

Katar - jak i czym zwalczyć

21 sie 2009 - 16:59:38

Każdy ma swoje racje,ale moja córcia ma 3 latka i trochę katarków za sobą,a nigdy nie przytrafiło nam sie zapalenie ucha.W momencie jak katar nie był już wodnisty wyciągałam to co się dało patyczkami.Ale każdy ma swoje metody,prawda:)

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:08:38

Dziewczyny moj synek ma katar,bylam u lekarza przypisal kropelki Nasivin ale one nic nie pomogly,dalej ma katar,az mi go szkoda ciagle mu cieknie z noska. A o gruszce nie ma mowy bo tak placze mocno jak juz widzi gruszke ze rezygnuje bo sie nie dosc ze wyrwywa to wiszczy. Wiec gruszka odpada. Moze znacie jakies dobre kropelki ktore sa skuteczne?Lub inne sposoby. Z gory dziekuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-16 14:23 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:11:51

Mojej córeczce pomagały kropelki Nasivin. Katarek przechodził jej po 2-3 dniach.

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:19:23

Mam trzech synów, zawsze przy katarze stosuje dużą ilość soli morskiej by rozżedzić i ściągam katar aspiratorem nosefrida. Pamiętajcie że zalegający katar prowadzi do zapalenia uszua to jest gorsze niż chwilowy płacz dziecka przy czyszczeniu nosa. Gruszka nie daje tak dobrego efektu jak aspirator, wiem to z własnego doświadczenia.

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:20:11

A dla mego nie pomogly. Ciezkomu sie je dawalo bo strasznie nie lubil ale jakos podstepem pod chwilka nie uwagi wkraplalam mu. Ale niestety nie przyniosly rezulatatu;-(

Ja slyszalalm o odciagaczu do noska Katarek jest dosc drogi ale ponoc skutreczny,pytalalm o niego w aptece niestety nie bylo. A ten aspirator nosefrida w jakiej jest cenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-13 08:47 przez moderator.

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:29:34

Ja do wyciągania katarku z noska używam aspiratora NoseFrida i pomaga. Według mnie jest to zdecydowanie lepsze niż gruszka. U mnie synek też złościł się na gruszkę a jak przykładałam mu fride to już nie. Jest też wersja którą wkłada się do odkurzacza i ma wyciągać katar, ale ja jej nie stosowałam, bo dla mnie to już masakra i bałabym się. A tak wyglada frida.


Teściowa poleciła mi także smarowanie pod noskiem maścią majerankową, która też pomaga. Mi z kolei lekarz przepisał dla Kubusia maść Atecortin i ja stosowałam (nie za długo) mimo ze jest to masc do ucha. Ale nam pomogła, a poza tym podawałam mu syropek panadol.

Myślę ze do 30 zł ją kupisz. Ja płaciłam za nią u siebie 24,50



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-13 08:45 przez nusia83.

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:37:05

Na katar do Igorka używam kropelek Euphorbium są super szybko mu przechodzi ale są one na recepte . pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

desery bez mąki