Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

14 minut temu

sprawdzony stomatolog

18 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Uśnij wreszcie!
Jak pomóc dziecku zasnąć, metody, porady, itp. - wątek zbiorczy

[embed_image cd574ac5128eedc672afbc69d8abe96a]

Nasze dziecko nie śpi; my też nie
KONSEKWENCJE BRAKU SNU U DZIECI

U niemowląt i małych dzieci

Skłonność do płaczu
Drażliwość, zły humor
Brak koncentracji
Nadmierne uzależnienie od opiekuna
Możliwe zaburzenia wzrostu

U dzieci w wieku szkolnym
Problemy z nauką
Brak poczucia bezpieczeństwa
Nieśmiałość
Złe usposobienie

U rodziców
Niepewność
Poczucie winy
Wzajemne oskarżanie się o nadopiekuńczość frustracja
Poczucie bezsilności
Zmęczenie

Nie wiem jak sobie poradzic z tym zeby coreczka nie budzila sie w nocy,jesli sie przebudzi musi dostac cops do picia ma juz nieco ponad roczek i chce ja od tego odzwyczaic.Probowalam zamiast duzej butli 260 ml dawac jej mala 125 ml ale i tak w nocy musze isc nalac kolejna mala.Teraz daje jej juz sama wode ale bardzoi protestuje poradzcie mi co robic zebym miala w koncu przespana cala noc

mialam kiedys ten sam problem moj synek sie budzil do jedzenia w nocy pomimo tego ze go oduczalam bo powinno sie to robic od 4 miesiacqa moj jednak nie dal sie "oszukać" i wstawal pare razy az nagle 12 miesiąca zrobil mi super niespodzianke i przestal wstawac ale robie tak ze o 19 je kolacje a pozniej ide jeszcze do niego kolo 22 albo 23 i daje mu po spiacu butle (a kolacje je dosc spora bo kanapke i butle 190 ml a po spiacu butla 170 ml)

a co je twoja cora na kolacje?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-26 20:07 przez moderator.

moja córka ma 2 lata i 3 miesiące i nadal się budzi w nocy, dostaje do picia wode mineralną niegazowaną lub przegotowaną. Zależy od nocy ale potrafi nawet 6 razy wstawać. Zdaża się że nie wstaje wcale ale raz na dwa tygodnie :( ale to nie jest z głodu, myślę że ma taką potrzebę i już. OId urodzenia ma problemy ze spaniem, pierwsze 4 miesiące życia najdłużej zdażało jej się spać godzine-czy dzień czy noc.
Wyobraźcie sobie że wczoraj poszła spać o 1 w nocy, wstała dziś o 6 rano i dopiero o 21-szej padła. Mały terminator, ale przyzwyczaiłam się :)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

moja corka w piatek konczy rok a cale noce przesypia od 5 miesiaca zycia.... ma swoj pokoj, w ktorym spi wlasnie od 5 m-ca o 20 kapanko butla i do lozeczka..... i spi cala noc i spory ranek, czasem wstanie o 8 a czasem o 10 tak jak np wczoraj i dzis:)) takze moja ala jest zlota co do spania....//// a moze w dzien maluch niech mniej spi to noce przespi, albo wlasny pokoik jezeli go nie ma...

JA PRZESZŁAM TO SAMO WKONCU POWIEDZIAŁAM DOSYC 4 NOCE PRZEWALONE NIE PRZESPANE O GODZINIE 22 BUTELKA I KONIEC W NOCY GDY WSTAWAŁ DAWALAM SMOCZEK PROTESTWOAŁ 4 DNI ALE NA 5 DZIEN SPAL JUZ CAŁA NOC TAK JEST JUZ DO DZISIAŁ MA 4 LATKA CIORPLIWOSCI I RAZ JESZCZE CIERPLIWOSCI....

Cytat
kinnkaa
moja corka w piatek konczy rok a cale noce przesypia od 5 miesiaca zycia.... ma swoj pokoj, w ktorym spi wlasnie od 5 m-ca o 20 kapanko butla i do lozeczka..... i spi cala noc i spory ranek, czasem wstanie o 8 a czasem o 10 tak jak np wczoraj i dzis:)) takze moja ala jest zlota co do spania....//// a moze w dzien maluch niech mniej spi to noce przespi, albo wlasny pokoik jezeli go nie ma...
a mój synek w piątek dwa latka :)

Mój synek ma ponad 1,5 roku i od urodzenia przesypia całe noce
do 3 miesiąca sama musiałam go budzić żeby dać mleko - nie było to takie łatwe ba na śpiocha nie umiał jeść a miał tam mocny sen że ciężko go było obudzić. Po konsultacji z lekarką stwierdziłyśmy że jak będzie głodny to sam wstanie i skończyło się wybudzanie dziecka z nocy.
tak więc od półtora roku mój synek idzie spać o 20 i wstaje ok 7

to zależy od dziecka, jak dziecko wsaje o 6 rano i mówi że się wyspało to nie da się go przywiązać do łóżeczka, trzeba troche dziecko wychować, ale do dziecka też trzeba się dostosować troche,

moj synus wstaje raz gora 2 ale ma 6 miesiecy;)

moja corcia ma juz ponad 4 latka i nadal budzi sie w nocy, 3 razy na picie i dwa razy na siusiu..to sie chyba nigdy nie skonczy

myslalm, ze problem sie skonczy, kiedy usuniemy migdaly, jednak okazalo sie inaczej. Po usunieciu ich Nikola i tak sie budzi, to juz chyba przyzwyczajenie jej pozostalo, poza tym jej ciagle sie cos sni, wiec budzi sie z placzem

Cytat
paulina__
a co je twoja cora na kolacje?

Moja coreczka jest kapana ok 19:30-40 i dostaje butle mleka z kleikiem 260 ml ale nieraz to nie starcza bo nie zasnie od razu wiec dostaje jeszcze wode przegotowana z sokiem ale soku bardzo malo,wtedy zasypia.Pozniej sie obudzi ok 1 w nocy nieraz wczesniej i pozniej znow kolo 3 ;lub 5 i na dobre wstaje ok 7

Czasami dzieci budzą sie w nocy, dlatego, że ząbkują, a własnie w nocy odczuwają ból, bo w dzień są zajęte zabawą. Dobrze robisz , że dajesz dziecku wodę do picia, soki i mleko bardzo szodzą nie tylko malutkim ząbkom ale zawarta w nich glukoza działa pobudzająco na układ nerwowy i dlatego dzieci się budzą. Poczekaj aż wyjdą wszystkie ząbki, dawaj wodę i zobaczysz, że dziecko będzie Ci przesypiało całą noc, bez pobudek.Ważne jest również wyciszenie dziecka przed snem, i to conajmniej godzinę przed położeniem, dzieci wszystko przeżywają bardzo intensywnie, obrazy i dźwieki, które dostarcza im dzień - śnią im się i dlatego też mogą się budzić. I ważne, jest lato, ciepło bardzo nawet w nocy, dlatego nie ubieraj dziecka zbyt grubo, sam bodziak i skarpetki wystarczą, nakryj je pieluszką terową lub cieniutkim kocykiem - nawet nam dorosłym zdaża się nieraz budzić w nocy by się czegoś napić - właśnie z gorąca. Pozdrawiam i życzę Ci oraz Twojej córeczce samych spokojnych, przespanych nocy

moj synus ma 9 lat wiec sie nie budzi:) ale pamietam ze jak byl maly to pare razy, szykowalam mu butelke picia bo lubi pic rumianek lub miete zimna :) z checia bym wrocila do tamtych czasow.Slodkie!

moja ma 3,5 roku i juz sie nie budzi, mialam ten sam problem do 2,5 roku zycia, tez musiala byc butla w nocy bo dziecko poprostu bylo głodne, a gdy sie nasycila zasypiala bez problemu. Najlepiej jest na snie, kolo 11,12 w nocy dac butle z mlekiem aby nie czuło głodu i powinno przespac do rana. Ja niestety tak nie robilam, ale przy 2 dziecku bede-hee jesli oczywiscie bedzie sie budzilo w nocy w wieku 2 lat. Teraz mam spokój przesypia cała noc, zas problem z tym ze spi jeszcze z pampersem (byl moment ze przesypiala pare dni nie mocząć sie w nocy) ale od pewnego czasu codziennie sikala w piżamke wiec stwierdzilam ze jej ubiore pampersa. W nocy niestety nie chce mi sie zabardzo wstawac i klasc ja na nocnik, jestem w ciązy i mam poprostu lenia, Poczekam aż przestanie się moczyc w nocy i skoncze z nocnymi pieluchami :) a jak nie to bede musiala sie budzic i ja klasc na nocnik :( buuu..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gry planszowe i nie tylko