Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Niegrzeczne dziecko

25 lut 2017 - 13:44:03

Kochane. Od pewnego czasu mam problem z moim 3 letnim synkiem. Jest strasznie niegrzeczny. Rzuca czym popadnie, buntuje się, wszystko musi być tak jak on chce. Jest strasznie "nerwowy" np. jak bawi się autkiem i z jednego odpadnie kółko zaczyna krzyczeć, piszczeć i rzucać tym co ma pod ręką. Jeśli chce np. czekoladkę a ja mówię mu, że owszem dostanie ją, ale pod warunkiem, że zje cały obiad zaczyna krzyczeć, podbiega do mnie i zaczyna mnie kopać i bić. Do sklepu też nie można z nim pójść, bo jak odmówię mu kupna jakiejś zabawki to zaczyna się bunt, piszczenie, kładzenie się na podłogę i tupanie nogami. Ja już nerwowo wysiadam, mąż również. Bardzo chciałam mieć drugie dziecko, ale w tej sytuacji chyba nigdy się nie przełamię, aby ponownie zostać matką :(

Miałyście takie sytuację z dziećmi? Jak sobie radzić?

Niegrzeczne dziecko

06 lip 2017 - 14:52:36

Hej :) Też jestem mamą już prawie 4 latka. Też miałam podobne epizody i u mnie sprawdził się spokój, konsekwencja, cierpliwość i ignorowanie histerii. Rzucał zabawkami w złości? Zabierałam i chowałam tak żeby nie dosięgnął, wszystko spokojnie i bez nerwów, oczywiście rzucał się wtedy po podłodze i wrzeszczał a ja bez słowa wychodziłam z pokoju i czekałam aż się uspokoi. Podziałało. Chce czekoladę? Ok, po obiedzie no to histeria, a ja znowu wychodziłam z pokoju i czekałam aż się uspokoi. No i zjadł obiad, dostał czekoladę. Kopie i bije? Robiłam dalej swoje nie zwracając na niego uwagi, po chwili mu się znudziło. Upiera się w sklepie na zabawkę? Wrzeszczy, rzuca się po podłodze, no to ja odchodziłam od niego tak żeby go widzieć to moment po histerii bo mama zniknęła i nie ma publiczności. Oczywiście taka histeria potrafiła trwać nawet ponad pół godziny, ale z czasem coraz krócej i coraz mniej bo wiedział że nic tym nie zdziała. Jeszcze czasem się zdarzy mu wpaść w histerię, ale to już na prawdę bardzo, bardzo rzadko.

A i najważniejsze nie zwracać uwagi na gapiących się ludzi i zamartwianie się bo co ludzie powiedzą. To nie oni wychowują dziecko tylko Ty ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-06 14:54 przez Dajane.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przedszkole