Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Karmienie publiczne

20 sty 2016 - 12:56:36

Kochane przeczytałam przed chwilą ciekawy wątek na Pudlu, dotyczący publicznego karmienia piersią dziecka w miejscu publicznym.Oczywiście są komentarza za i sa komentarze przeciw.
Co o tym sądzicie?Czy wypada kobiecie karmić dziecko np. w kawiarni czy na ławce w parku? Zapraszam do dyskusji.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-21 07:55 przez filipekkrol.

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 11:10:00

Pewnie będę niepopularna w poglądach ale ja jestem na nie. Robiąc kiedyś zakupy w galerii handlowej, odsuwam wieszak a tam na podłodze przycupnięty cyc karmiący. Obrzydliwy nie cyc, a to, że tak niezbędne dla niektórych właścicielek cyca jest spędzanie czasu w galeriach handlowych. To nie były szybkie zakupy w stylu "bo też ma prawo ubrać się ładnie" tylko wielogodzinne szwędanie się za szmatami z małym dzieckiem tak, że ono nakarmione w domu zdołało znów zgłodnieć. Reszta cycokarmicielek publicznych jeśli robią to dyskretnie mi nie przeszkadza, karmicielkom buntowniczym i na pokaz mówię zdecydowane nie, przewijaczkom autobusowym również.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 12:25:49

Co tam na Pudlu nie czytałam, ale jestem raczej na nie. Oczywiście jasne jest, że jak się karmi naturalnie to nie jest równoznaczne z brakiem możliwości wychodzenia z domu. Trzeba jedynie trochę organizacji i zrozumienia, że ta czynność, mimo, że naturalna, może niektórych zwyczajnie krępować i tyle. I to nie jest tak, że ja oto mamusia mam prawo, bo jest swoboda i wolność, tutaj raczej idzie o najzwyklejsze postawienie się w sytuacji innych.
O pomstę do nieba woła to, iż niektóre mamusie w ogóle nie liczą się z innymi, a braki zapobiegliwości widać gołym okiem np. mamusię zastało karmienie w sklepie, dziecko wrzeszczy, no głodne jest, a co go obchodzi, że sklep, a mamusia ot klops nie ubrała czegoś rozpinanego tylko właśnie musiała sweter przez głowę założyć ...

Aha, jeszcze właśnie SzufladaPati o tym wspomniała. Mam wrażenie, że owo karmienie publiczne stało się jakąś modą, chorą modą !



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-21 12:30 przez malmie.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 19:06:07

Mnie osobiście to krępuje, i ja jestem na nie. Taki maleńki dzieciaczek jest może i uroczym widokiem, ale nieraz widać takie 2+ dzieciaki szarpiące się z matką o cycka i w efekcie matka siedzi z nim na wierzchu, a człowiek nie wie co ma zrobić ze sobą.

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 19:13:07

Jeśli kobieta karmi dyskretnie, a nie afiszuje się z tym to jak najbardziej może karmić. Aczkolwiek ja przy ludziach bym tego nie robiła, krępowałabym się.
Zresztą na pewno można tak zorganizować czas, żeby nie karmić publicznie.

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 20:06:21

Jestem mamą miesięcznego malucha. Prawda taka ze mała była na cycka tylko 3tyg no nie miałam mleka. W szpitalu karmilam normalnie w domu kiedy znajomi odwiedzali też, ale przyznam że kiedy wychodziłam to poprostu odciągniete mleko z butelki dostawała. Mimo iż mieszkam w uk i w wielu galeriach czy sklepach są przewijaki z strefą kanap do karmienia jakoś to nadal nie było dla mnie zbyt przekonujące bo zwykle kilka osób jest w takim przewijaku.

Ja powiem tak ; chcesz karmić karm ale w taki sposób aby inni nie czuli się skrępowani. Mimo że to normalne, dziecko jeść musi nie róbcie tego ostentacyjnie tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-21 22:09 przez Babylily-12.

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 20:45:17

jestem mama dwojki dzieci.syn karmilam 2 miesiace i raz zdarzylo sie ze zglodnial w czasie zakupow.udalam sie do toalety dla mam.corke karmilam 2 tygodnie.nie poszlabym takim malenstwem na zakupy.
Nie jestem ani za ani przeciw.

Karmienie publiczne

21 sty 2016 - 21:25:34

zalezy w jakim miejscu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-21 21:26 przez evelina09915.

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 08:33:03

Myślę, że karmienie w parku to zupelnie co innego niż karmienie w restauracji. Do parku idziesz z dzieckiem nie raz na cały dzień, i logiczne że zgłodnieje, nie widzę więc nic zdrożnego w tym żeby usiąść w ustronnym miejscu, przykryć głowę dziecka (i swoje części intymne) pieluszką i nakarmić. Ale niektórym paniom widocznie zależy na epatowaniu cyckami, i wtedy wywalają je przy stole albo w sklepie. To mnie niesamowicie obrzydza. Jesteś dumna z malucha i z tego że karmisz cycem? Super, ja też miałam kiedyś małe dziecko i karmilam cycem więc nie robi to na mnie wrażenia. Nie przesadzajmy, jest 21 wiek, wozem nie jeździmy do "galerii" więc nie zajmuje podroz kilku godzin, są pokoje dla matki z dzieckiem, a jak nie ma a naprawdę maluch zgłodniał, to zostają toalety.
@Babylily-12 ja też mieszkam w UK od trzech lat, i ani razu nie widziałam kobiecego cyca. A Ty? Pamietam że jak moje dziecko było małe, to w Polsce mówili, że kobiety mają się nie "wstydzić" karmienia publicznego, bo na zachodzie to normalne. Chyba coś mi się nie zgadza ;)

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 09:32:34

NIE dla karmienia w miejscu publicznym, są takie czasy, że mleko można odciągnąć albo przygotować w domu, do termosa i nie musi pić zimnego

NIE dla gówniaków w restauracjach itp., wychodząc do restauracji oczekuję odpoczynku, relaksu i miłego spędzenia czasu, a nie darcia papy niewychowanych dzieci

NIE dla przebierania w miejscu publicznym, raz czytałam o babie, która chciała przebierać gówno swojego dziecka w autobusie, no ja was proszę ...



Matki, do cholery jasnej. Nie należy wam się medal za urodzenie, nie macie z tego powodu jakichś przywilejów, które nie należą się innym ludziom. Nie stosujmy podwójnych standardów, bo TAK WAM PASUJE.
Gówno to gówno- śmierdzi i jest obrzydliwe więc nie chcę by jakaś idiotka przebierała dziecko na stole w restauracji czy w autobusie, cycek to cycek- ciekawe czy normalnie wywaliłaby te cyce na widok publiczny gdyby dziecka nie miała, ja raczej nie chcę i nie mam zamiaru tego oglądać i zapewne inni też. Powiesz matko "toż to natura!", sranieteż jest naturalne, może zesraj się w autobusie na oczach innych ;)?

Przepraszam za ton, ale to, co zaczynają wyprawiać matki, przechodzi wszelkie pojęcie.

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 11:22:51

Hej :)
Ja też to czytałam na Pudelku. Osobiście moim zdaniem, to jeśli zakryje się cycka przy karmieniu to jak najbardziej okej. Nie chciałabym oglądać całej tej fazy karmienia podczas jedzenia pizzy ;)
Odrębnym tematem natomiast jest przewijanie publicznie dziecka... są do tego w toaletach w centrach handlowych specjalne pomieszczenia do przewijania. Nie robi się tego w wózkach sklepowych... Nie wyobrażam sobie tego, że kupuje brokuł i marchewki, a pięc minut wcześniej jakaś baba wycierała doopę dziecku, dla mnie to niesmaczne. Albo przewijanie w autobusie... Masakra...
Takie jest moje zdanie :) Pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-22 11:24 przez pov20.

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 11:38:30

Popieram. Właśnie tylko w tych strefach dla mam, ale po to jest właśnie to miejsce. Jak by nie patrzeć mamy tutaj większość matek karmiących butelkami czy to odciągniete czy modyfikowane.

Ps. Z jakiej części uk jesteś? ;-)

Cytat
majka51
Myślę, że karmienie w parku to zupelnie co innego niż karmienie w restauracji. Do parku idziesz z dzieckiem nie raz na cały dzień, i logiczne że zgłodnieje, nie widzę więc nic zdrożnego w tym żeby usiąść w ustronnym miejscu, przykryć głowę dziecka (i swoje części intymne) pieluszką i nakarmić. Ale niektórym paniom widocznie zależy na epatowaniu cyckami, i wtedy wywalają je przy stole albo w sklepie. To mnie niesamowicie obrzydza. Jesteś dumna z malucha i z tego że karmisz cycem? Super, ja też miałam kiedyś małe dziecko i karmilam cycem więc nie robi to na mnie wrażenia. Nie przesadzajmy, jest 21 wiek, wozem nie jeździmy do "galerii" więc nie zajmuje podroz kilku godzin, są pokoje dla matki z dzieckiem, a jak nie ma a naprawdę maluch zgłodniał, to zostają toalety.
@Babylily-12 ja też mieszkam w UK od trzech lat, i ani razu nie widziałam kobiecego cyca. A Ty? Pamietam że jak moje dziecko było małe, to w Polsce mówili, że kobiety mają się nie "wstydzić" karmienia publicznego, bo na zachodzie to normalne. Chyba coś mi się nie zgadza ;)


Popieram. Właśnie tylko w tych strefach dla mam, ale po to jest właśnie to miejsce. Jak by nie patrzeć mamy tutaj większość matek karmiących butelkami czy to odciągniete czy modyfikowane.

Ps. Z jakiej części uk jesteś? ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-22 11:39 przez Babylily-12.

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 12:28:48

karmić można ale trzeba wiedzieć gdzie , jeśli idziemy z małym dzieckiem o ono nagle domaga sie jedzenia to proste wchodzimy do pierwszej napotkanej kawiarni i prosimy kelnerkę gdzie można nakarmić dziecko.
wiem ze o temat rzeka, w parku możemy .

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 13:01:01

ja karmię wszędzie gdzie moje dziecko jest głodne. Jakoś nie czuję się zestresowana z tego powodu, ani nie czuje nieprzychylności społeczeństwa dla matek karmiących. Wrecz przeciwnie, raczej jest to odbierane pozytywnie. :) Najdziwniejszym miejscem w jakim karmiłam był warsztat mechaniczny, dyżurka ochrony i kiedyś biegnąc karmiłam(to była bardzo skomplikowana sytuacja), karmiłam w piekarni, na zakrystii kościoła, na schodach pożarowych. Nie chodzę i nie szukam ekstrymalnych miejsc :) poprostu jak jestem głodna to jem i tak samo moje dzieci.

Karmienie publiczne

22 sty 2016 - 16:44:50

Jedząc kiedyś zapiekankę w galerii handlowej zauważyłam,że stolik za mną mama karmi piersią swoje dziecko. Dziecko leżało na stoliku a ta pochylona nad nim karmi. Jak skończyła pozbierała manatki i wyszła, minutę później przy tym stoliku usiadły dwie dziewczyny. Babka od zapiekanek nawet nie przetarła stolika, może i nie było na nim mleka (choć nie wiadomo) ale sam fakt trzymania cycka nad stolikiem a później jedzenia na nim jest dla mnie bleeenie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Laktacja