Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 12:22:32

Hej chciałam Was spytać w jakim MNIEJ WIĘCEj wieku wasze dzieci zaczęły chodzić ? i wypowiadać jakieś słówka ? Zastanawiam się czy moja Majka rozwija się prawidłowo.. Ma już 17 miesięcy i zupełnie nic nie mówi, ani nie chodzi. Umie stać sama przy łóżku na nóżkach i trzymając się go rączkami powoli się przemieszcza wzdłuż i to wszystko. Nawet nie chce ze mną próbować i od razu zaczyna płakać i się denerwować. Jeżeli chodzi o mowę to od czasu do czasu gada sobie po swojemu jakieś niezrozumiałe rzeczy. To wszystko. Rozumie natomiast proste polecenia jak papa lub pokazac brzuszek oczko czy inne rzeczy. Wiem, że każde dziecko rozwija się we własnym tępie i na wszystko przyjdzie czas lecz mimo to troszkę martwi mnie czy jak na swój wiek nie powinna już umieć nieco więcej ? Jak to było u Was?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-25 12:25 przez kasiarzyna08.

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 12:49:11

Nie znam się na tym,ale mając 17 miesięcy chyba powinna już chodzić..
Pytałaś o to lekarza?
Moja stawała na nóżkach jak miała około 8 miesięcy,jak miała 11 chodziła już samodzielnie.
Co do mówienia,kompletnie nie pamiętam:)

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 13:03:03

tak, zawsze wszyscy mówią, że dziecko powinno się rozwijać w swoim tempie i niczego na siłę nie przyspieszymy, myślę, że jeśli zaczyna Cię to martwić skontaktuj się z pediatrą i zaczerpnij informacji

mój synek całkowicie samodzielnie zaczął chodzić jak miał 12.5 miesiąca, za rączki no to dużo wcześniej, z mową to już około roczku mówił mama tata, teraz ma niecałe 2 latka i mówi już dość sporo, ale wiadomo, ze i tak więcej po swojemu

a czy córeczka ma nadwagę? bo znam taki przypadek, moja sąsiadka miała syna , który mając 18 miesięcy nie chodził a miał naprawdę sporą nadwagę, lekarz powiedział krótko i bez obcinki: odjąć dziecku jedzenia to stanie na nogi i tak sie stało - dziecko zeszczuplało i zaczęło chodzić, jak to lekarz stwierdził, był za ciężki i po prostu nie chciał/nie mógł chodzić

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 13:12:44

Dziecko do 1,5 roku powinno już samo zacząć chodzić, więc jeśli mała nie chodzi jeszcze z podparciem (za rączki), to możesz spokojnie z tym startować do pediatry. Czy zakładasz jej buciki ? Mój na przykład na boso stoi (z podparciem) i raczkuje, ale dopiero jak założę mu buciki to zaczyna chodzić (z podparciem, przy meblach)..

Co do mowy, to tak może być nawet do 3 roku życia - jeśli rozumie, reaguje na polecenia i umie wrazić własne potrzeby bez słów, to przynajmniej do skończenia 2 latek bym się nie przejmowała. Czasem pomaga kontakt z innymi dziećmi (żłobek, przedszkole).

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 13:42:35

Cytat
ememka
a czy córeczka ma nadwagę?

Nie ma nadwagi :) Waży tylko 10 kg.

Cytat
Deirdre
Czy zakładasz jej buciki ?

Tak staram się to robić ale je sobie uparcie zdejmuje tak jakby jej przeszkadzaly :( nie chce stawiać kroczków ani w butach ani bez :(

Cytat
Amelia_25
Pytałaś o to lekarza?

Jeszcze o tym z lekarzem nie rozmawiałam ale pod koniec lipca wybieramy się na szczepienie więc właśnie zamierzalam podpytać :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-25 13:43 przez kasiarzyna08.

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 14:35:11

Mój Brajanek ma 21 mscy...
Zaczął stawiąc pierwsze kroki mając 8 mscy a w 9 już ładnie chodził.
Co do mowy to różnie, moja chrzesnica skończyła 3 latka to dopiero sie rozwinęła w mowie, mój synek już teraz ładnie mówi

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 14:37:43

Moja córka samodzielnie zaczęła chodzić jak skonczyła 11 miesięcy , teraz ma 13 i mówi mama tata baba dada ,da , nie

Moim zdaniem warto skontaktować się z lekarzem co do chodzenia

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 14:50:26

To bardzo dziwne moja córcia zaczela chodzic jak miala prawie roczek druga jak miala skonczone 12 miesiecy, na Twoim miejscu skontaktowalabym sie bardzo szybko z lekarzem, dziwne jest tez to że placze gdy probujesz z nią chodzić dziecko w tym wieku samo powinno sie rwać do chodzenia może ją cos boli dla tego nie chce probować chodzić.

Pierwsze kroki, pierwsze słowa

25 lip 2013 - 15:04:40

dziewczynki z reguły szybciej zaczynaja chodzic, mój synek zaczal sie przemieszczac po kilka metrów całkiem sam jak miał 14 miesiecy a tak ze dluzsza odleglosc kolo 16 miesiecy, teraz ma 1,5 roku i biega smiga wszedzie i szybko sam, od poczatku rwał sie do chodzenia, z mowa: mówi mama, dzidzi, nie, baba etc. i swoje arabskie słowa ;) ale za to sporo rozumie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko zostawione w aucie...