Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem niani, HELP

19 maj 2013 - 21:47:43

Hej, zazwyczaj nie wypowiadam się w tematach szafkowych, więc nie wiem jak tu z frekwencją, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Mam 22 lata. Zaraz po maturze zaczęłam pracować jako niania. Ta praca spodobała mi się na tyle, że pozostałam w niej aż do teraz. W tym czasie byłam nianią u trzech różnych rodzin. W pierwszej miałam konflikt z rodzicami, bo wiecznie się spóźniali, nawet o 2 godziny bez informowania mnie o tym, więc zrezygnowałam. Druga rodzina- wróciłam na studia dzienne i musiałam zrezygnować, ale mam z tą rodziną cały czas kontakt i wpadam dorywczo średnio 2 razy w miesiącu. No i moja aktualna praca- dwójka dzieci, odbieram je samochodem ze szkoły, zawożę na zajęcia itp.
No więc przejdę do sedna- dostałam w piątek propozycję świetnej pracy kompletnie nie związanej z zawodem niani. Propozycja padła od znajomej- jej szefowa akurat kogoś szuka. Poszłam na rozmowę, wszystko super. Pomyślałam sobie, że już tyle czasu pracuję jako niania, cały dzień spędzam z dziećmi, zero kontaktu ze światem, prócz chłopaka z którym mieszkam i jego znajomych. Zrobiłam się zrzędliwa, marudna, wiecznie zdenerwowana, bo w pracy nie mogę okazywać emocji, więc niestety często odbija się to później.. Po prostu mam dosyć tej pracy. Mam 22 lata, a czuję się jakbym miała 40. Nie mam doświadczenia w żadnej innej pracy. Nigdy nie miałam umowy o pracę- a w tej nowej miałabym wszystko. Jestem zdecydowana na zmianę. Pozostał tylko dylemat, jak o tym powiedzieć rodzicom. Umawiałam się z nimi na początku, że gdybym miala rezygnować, to dam im miesiąc na znalezienie kogoś, ale niestety, mogę im dać jedynie 2 tygodnie, bo od czerwca miałabym zacząć nową pracę. Czuję się okropnie, zżyłam się z dziećmi i rodzicami i nie chciałabym, żeby byli na mnie wściekli. Mogę im pomóc szukać nowej niani, spędzić z nową nianią jeden dzień i jej wszystko pokazać... Tylko nie wiem jak im o tym powiedzieć :( Teraz mam tydzień wolnego, bo dzieci wyjechały, więc się z nimi nie widzę w ogóle, ale przez telefon chyba nie wypada załatwiać takich spraw...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-19 21:49 przez ettelienne.

Problem niani, HELP

19 maj 2013 - 22:33:02

zadzwoń, umów sie i porozmawaij z rodzicami, powiedz jak jest, że chcesz zmiany, czegoś nowego, porozmawiaj szczerze, jeżeli są w porzadku to Cię zrozumieją:) powodzenia!

Problem niani, HELP

19 maj 2013 - 22:50:17

dość niezręczna sytuacja to fakt, ale pamiętaj, że najważniejsze w tej sytuacji, którą opisałaś jesteś Ty. Twój rozwój - nowa praca, nowe doświadczenia, nowe możliwości. Myślę, że dwa tygodnie to też sporo czasu na szukanie niani, gorzej gdyby to było z dnia na dzień - wtedy faktycznie byłabyś nie fair, ale nawet jeśli Ci rodzice będą mieć jakieś ale i pretensje do Ciebie to przecież nikt siłą Cię nie zmusi, żebyś pilnowała im dzieci tym bardziej, że nie masz z nimi żadnej umowy. Poza tym jesteś jeszcze młoda, ale w dzisiejszych czasach umowa o pracę to na prawdę skarb - będziesz miała wszystkie świadczenia, zaczną Ci się liczyć lata pracy, urlop.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dziecko boi sie tesciowej