Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

paszport dla dziecka

01 mar 2013 - 14:21:37

Sama wychowuje córke, z ojcem od 3 lat nie mam żadnego kontaktu, nawet nie wiem czy teraz mieszka pod tym adresem co znam a chce wyrobić dziecku paszport i chce zrobic to przez sąd. I nawet przypuszczam że nie wyraził by zgody na paszport dla niej. Otóż nie wiem jak taki wniosek napisać, co musi być w nim zawarte, ile czasu się czeka na takie pozwolenie. Dopiero będę przeglądać co jest w internecie na ten temat. Czy jest jakaś mama co miała z tym do czynienia i wie jak to zrobić, bardzo byłabym wdzięczna za pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 14:24 przez marlenka2612.

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 15:44:35

najlepiej podejsc do odpowiedniego urzedu i sie zapytac to bedziesz miala pewnosc co i jak masz zrobic :)

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 17:27:57

Witam
wniosek o paszport składasz w biurze paszportów-wypełniasz wniosek do tego jedno albo dwa zdjęcia+opłata chyba 50 zł (okres oczekiwania jest dośc długi)ale przy składaniu wniosku muszą byc oboje rodzice-nawet nie ma innej opcji-On musi podpisac w Twojej obecności zgodę
w takim przypadku jak twój najlepiej jak pójdziesz i spytasz ale to już chyba poważniejsza procedura bo jeśli on sie nie zgodzi to raczej czarny secnariusz
chyba że jakoś wg prawa jeśli nie ma wogóle kontaktu z dzieckiem-i to udowodnisz to może jest jakieś wyjście że bez jego zgody-
ja składałam ponad rok temu i nawet po odbiór musiałm iśc z mężem
więc powodzenia

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 19:06:41

chyba tylko opcja kiedy ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie albo jak zrzeka się opieki nad dzieckiem wtedy możesz sama.

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 19:20:44

Jeśli ojciec na zabrane lub ograniczone prawa trzeba zabrać te papiery do biura paszportowego i pokazać , jeśli nie ma trzeba złożyć wniosek do sądu i uzasadnić swój pozew ze np , ojca dziecka nie interesuje nic ze nie ma Pani z nim kontaktu itd itd nie zjawi sie raz drugi i sedzina da zgode:)

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 20:14:31

Jeśli wiesz, że ojciec nie wyrazi zgody, musisz starać się przez sąd innej opcji nie ma. Najlepiej wtedy iść do sądu zapytać jak i co złożyć albo poprosić prawnika o pomoc to najlepsze wyjście bo doradzi i przygotuje do rozprawy, nie koniecznie musisz udać się do kancelarii bo koszty są wysokie ale może ktoś ze znajomych studiuje prawo i może pomóc to naprawdę łatwiej, życzę powodzenia!

paszport dla dziecka

02 mar 2013 - 20:58:30

Piszesz ze nie masz kontaktu z ojcem dziecka i chcesz przez sad, wiec idziesz do odpowieniego sadu rejonowego tam albo dostajesz gotowca ( w wawie tak jest) i wypełniasz i wpłacasz 50zł za znaczki. Gorzata2009 nawet rok temu tak nie ma. Nie musisz isc z ojcem dziecka nawet jak ma prawa, my podpisujemy w ciagu tygodnia jedno składa drugie dojezdza podpisac w biurze jak składasz wniosek to fakt musisz miec albo wyrok sadu albo drugiego rodzica w ciagu tyg, wplacasz wtedy 30zł za dziecko (7 marca odnieram nowy paszport juz 3 zreszta a teraz na 5 lat). Łączny koszt takiego czegos i przez sad to 80zł bez adwokata, zrób tylko dopiske w pozwie aby sprawa odbyła sie bez udziału ojca tylko z przydzielonym kuratorem dla miejsca pobytu. Jak bedziesz cos potrzebowała wiecej w tej sprawie pisz na priv, a i na paszport czeka sie do 4 tyg ( w wawie po 2 juz jest) i masz od sierpnia 2012 wydawany dla dziecka tymczasowy na 5 lat.

Cytat
Gorzata2009
Witam
wniosek o paszport składasz w biurze paszportów-wypełniasz wniosek do tego jedno albo dwa zdjęcia+opłata chyba 50 zł (okres oczekiwania jest dośc długi)ale przy składaniu wniosku muszą byc oboje rodzice-nawet nie ma innej opcji-On musi podpisac w Twojej obecności zgodę
w takim przypadku jak twój najlepiej jak pójdziesz i spytasz ale to już chyba poważniejsza procedura bo jeśli on sie nie zgodzi to raczej czarny secnariusz
chyba że jakoś wg prawa jeśli nie ma wogóle kontaktu z dzieckiem-i to udowodnisz to może jest jakieś wyjście że bez jego zgody-
ja składałam ponad rok temu i nawet po odbiór musiałm iśc z mężem
więc powodzenia



NIE PRAWDA ODBIERASZ SAMA ALBO OJCIEC DZIECKA TYLKO Z DOKUMENTEM KTÓRY DOSTAJESZ W TRAKCIE SKŁADANIA. w DODATKU OD ZŁOZENIA JEST 7 DNI NA PODPIS DRUGIEGO RODZICA. kOSZT PASZPORTU DZIECKA DO LAT 7 TO 30ZŁ CZAS OCZEKIWANIA OD DATY ZŁOZENIA 3-4 TYG. OD 2 LAT TAK PRZYNAJMNIEJ JEST.
CZARNY SCENARIUSZ JUZ NIEISTNIEJE ZA DUZO TAKICH RZYPADKÓ ABY SAD SIE BAŁ WYDAC ZGODE CZASY SIE ZMIENIAJA, 98% WNIOSKÓ ROZPATRYWANYCH POZYTYWNIA NAWET JAK SIE NIE ZNA MIEJSCA POBYTU OJCA USTALA SAD KURATORA WŁĄSCIWEGO DLA MIEJSCA ZAMIESZKANIA.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-02 21:07 przez viollekk.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak nie nazwalibyście swojego dziecka??