Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 20:35:08

Laski.... mam taki dylemat.
Z GORY MOWIE ZE TO O NIE MOJE DZIECKO CHODZI!!!!

wiec znajoma ma dziecko w wieku mojego kilka dni roznicy. Z ta jednak wielka roznica ze on od ur wydaje mi sie taki nadpobudliwy. Nie widywalismy sie czesciej niz teraz na cotygodniowych zajeciach do maluchow no i czasem spacer kawa itd.
Ale problem w tym ze ten maly ma 2,5 lat i zachowuje sie jak by dziki.
Nie ma z nim jakiegos konkretnego kontaktu nie skupia sie jesli sie do niego mowi jak do sciany poprostu wygina sie wymusza krzyczy straszliwie z radosci zlosci itd... i jest agresywny. Bije inne dzieci, wyrywa zabawki- swoich nawet dotknac nie da.
Byla syt. ze bez powodu nagle podszedl do mojego dziecka do twarzy mu przylozyl reke i i z sila popchnol tak ze moje upadlo jak dlugie na glowe.
To zabawkami rzuca w dziecko to glowe do podlogi przyciaga, mniejsze dzieci tez z krzeselek spycha itd.
Ogolnie nawet malo co mowi, jest wesoly itd.. Ale martwi mnie to.


Nie zwroce dziecku uwage bo od tego ma matke. No ale jak ona za bardzo go nie karze bo mysle ze nawet nie ma sil i jak bo on jak sciana swoje robi i tyle. Jedynie co mnie porazilo to to ze raz uderzyla go w glowe. Ja swoim placzacym sie zajmowalam wiec nawet nie zareagowalam.
Wiem ze powinnam cos jej powiedziec, bo mysle ze to nie jest normalne jak on sie zachwuje o tym jak ona to juz nie wspomne.

Jestem w kropce... bo nie chce jej urazic jako mojej kolezanki wiadomo jak matka reaguje jak ktos obrazi jej dziecko.Ona dorabia, dzieckiem zajmuje sie wtedy tata lub babcia.
Wiem ze nie kazdy jest SUPER NIANIA I SWOJE BLEDY WYCH. MA... ale noo eeeehhh


POMOZCIE COS!
CZY JEST COS Z NIM CZY TO JEJ ZLE METODY WYCHOWANIA TAK NA NIEGO POPROSTU DZIALAJA?

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 20:48:11

W tak wczesnym wieku nie można stwierdzic u dziecka ADHD , takie schorzenie można diagnozowac dopiero w wieku wczesno-szkolnym .W tym przypadku myślę że jest to tzw "bunt dwulatka" i trzeba się skupic na wprowadzeniu pewnych zasad którym dziecko powinno sie podporządkowac .

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 20:54:07

Cytat
aafijolek
W tak wczesnym wieku nie można stwierdzic u dziecka ADHD , takie schorzenie można diagnozowac dopiero w wieku wczesno-szkolnym .W tym przypadku myślę że jest to tzw "bunt dwulatka" i trzeba się skupic na wprowadzeniu pewnych zasad którym dziecko powinno sie podporządkowac .
a ja za to słyszałam że już u niemowląt można zauważyć pewne symptomy ADHD.

Na Twoim miejscu bym zwróciła mu uwagę że tak się nie robi czy coś może matka by zareagowała wtedy

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 20:54:38

Noo tak tylko ze on tak ma od malenkosci... to wczesniej to co to bylo? On ciagle jest taki sam.

Cytat
olikk513
Cytat
aafijolek
W tak wczesnym wieku nie można stwierdzic u dziecka ADHD , takie schorzenie można diagnozowac dopiero w wieku wczesno-szkolnym .W tym przypadku myślę że jest to tzw "bunt dwulatka" i trzeba się skupic na wprowadzeniu pewnych zasad którym dziecko powinno sie podporządkowac .
a ja za to słyszałam że już u niemowląt można zauważyć pewne symptomy ADHD.

Na Twoim miejscu bym zwróciła mu uwagę że tak się nie robi czy coś może matka by zareagowała wtedy


wlasnie w necie czytam.... iii noo juz od niemowlecia mozna to stwierdzic.
Ktos jeszcze????
Ktos kto ma dzieci poradzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-15 21:07 przez Ania8888.

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 21:00:44

aafijolek ma racje.
Moja szwagierka nauczycielka, tez'przepowiadala" mojej corce w wieku2 lat ADHD, a ona byla tylko zywa, teraz jest bardzo grzeczna.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 21:12:34

Dla mnie to też typowy bunt dwulatka. Ale...jego mama powinna reagować na takie zachowania, bo później niestety lepeij nie bedzie. Zasady i konsekwencja!!!
Moja córka skończyła własnie 2,5 roku i tez jest bardzo energicznym dzieckiem. Rzucała przedmiotami, kopała itp. ale szybko sobie z tym poradziłyśmy. teraz zostały nam tylko awantury kiedy coś chce a nie może tego dostać :P jestem na dobrej drodze, zeby i z tym sie uporać :D

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 21:18:16

?????

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 21:57:52

Cytat
Ania8888
?????

O co Tobie chodzi? Albo z nią pogadaj, albo przestań szukać problemów, gdzie ich nie ma (czyt: nie wtrącaj nosa w nie swoje sprawy).

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 22:01:31

Cytat
D-Rut
Cytat
Ania8888
?????

O co Tobie chodzi? Albo z nią pogadaj, albo przestań szukać problemów, gdzie ich nie ma (czyt: nie wtrącaj nosa w nie swoje sprawy).

Dokladnie + jesli przeszkadza ci zachowanie mamy i dziecka to proste nie spotykaj sie Z nimi.

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 22:15:37

Studiowałam pedagogikę specjalną; ADHD można wykryć baaaardzo wcześnie.
Ale po Twoim opisie- nie wydaje mi się, żeby to było to.

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 22:25:33

Wg mnie to nie ADHD a niestety złe wychowanie.

Dziecko patrzy na to co jest w domu i powtarza... Zachowanie Twojej koleżanki tylko to potwierdza.

Ja osobiście, gdybym zauważyła że próbuje bić inne (szczególnie moje własne dziecko) podeszłabym złapała za rękę i stanowczo powiedziała, że tak nie wolno. Może nigdy mu nikt nie zwrócił uwagi...

DZIECKO ADHD??

15 sty 2013 - 22:54:17

nie chcesz urazić koleżanki dlatego nie komentujesz jak biją Ci dziecko?
to dziecko jak dla mnie nie jest wcale wychowywane, w zaden sposób ograniczane tylko puszczone jak to moja mama mówi "jak mnie Panie Boze stworzyłes takim mnie masz" :/ Ja z zasady nie wtrącam się w czyjes wychowanie ale jak mamusia nie zwraca uwagi że moje dziecko ktos bije to ja to robię... w sumie to zal dziecka bo może w domu widzi przemoc i myśli ze to normalne :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-15 22:55 przez PastwaLosu.

DZIECKO ADHD??

16 sty 2013 - 08:49:44

Powiem Ci tyle jeżeli ktokolwiek robi krzywdę Twojemu dziecku musisz zareagować w końcu to Twoje dziecko i ono jest najważniejsze dla Ciebie a nie koleżanka - co będzie jak dzieck zacznie rozumieć i powie każdy mni ebije a mama daje na to przyzwolenie?

Druga sprawa wiesz kiedyś jak dziecko było niegrzeczne to dostawało reprymendę od ojca i wygłupy się kończyły a dziś każde dziecko które jest bardziej żywiołowe ma ADHD. Kiedyś dzieci z ADHD było załóżmy 1% dzisiaj dziecko się nie słucha idziemy do lekarza i mamy nagle ADHD.
Myślę że rodzice którzy nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, na za dużo pozwalaja czy rozpieszczają je mają właśnie takie "chore" dzieci.

Ja w zkole średniej opiekowałam się w internacie osobami z ADHD i wyglądało to tak że było ich kilka ale były spokojne potrafiły nie razporozmawiać a nagle dostawały ataku i wtedy się działo. Ale ataki yły bez powodu

Cytat
Justysia_q
Wg mnie to nie ADHD a niestety złe wychowanie.

Dziecko patrzy na to co jest w domu i powtarza... Zachowanie Twojej koleżanki tylko to potwierdza.

Ja osobiście, gdybym zauważyła że próbuje bić inne (szczególnie moje własne dziecko) podeszłabym złapała za rękę i stanowczo powiedziała, że tak nie wolno. Może nigdy mu nikt nie zwrócił uwagi...


Kiedyś w DDTVN mówili że jak dziecko chce bić inne dziecko to matka lub ojciec właśnie ma złapać za ręke i powiedzieć że nie życzy sobie takich zachowań, stanowczo nawet jak dziecko zacznie płakać to tzreba być stanowczym.

Mówili że tłumaczenie dziecku jest dobre ale nie w takiej sytuacji, można 15 minut pozniej porozmaiwac dlaczego tak zrobilo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 08:56 przez klaudia270.

DZIECKO ADHD??

16 sty 2013 - 09:08:02

Mój bratanek zachowuje się tak samo i to nie żaden bunt 2 czy 3 latka,bo trwa to już około 3 lat.
Dodam,że to normalna,kochająca się rodzina,więc nie ma mowy,żeby takie zachowania wynosił z domu.

Tak jak piszesz-nie reaguje na pytania,nie ma z nim żadnego kontaktu,ma dziwne wybuchy agresji bez powodu,przeraźliwie krzyczy,rzuca się podłogę,uderza głową w co popadnie..
A kiedy ich odwiedzamy,drze się w niebo głosy,że mamy sobie iść do domu,bo on chce być sam..
Też się martwię i już wiele razy z rodzeństwem próbowaliśmy zwrócić na to uwagę,ale oni tylko się obrażają. Na wszystko mu pozwalają i twierdzą,że tak jest najlepiej.
Także stwierdziłam,że już nie będę się wtrącać,to nie moje dziecko.

Dziwię się tylko autorko wątku,że nie zareagowałaś na sytuację,kiedy tamto dziecko uderzyło Twoje..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 09:11 przez Amelia_25.

DZIECKO ADHD??

16 sty 2013 - 10:43:51

Zgadzam się z powyższymi komentarzami , nigdy nie pozwól aby Twoje dziecko mogło dostać bęcki od innego tylko dlatego , że to syn Twojej koleżanki. Daję sobie głowe uciąć , że gdyby to Twoje dziecko uderzyło jej synka zaraz dostali byście oboje bury .

Problem ADHD jest dziś bardzo znany , co drugie dziecko ma stwierdzone ADHD... Tylko o to pytanie czy słusznie ? Kiedyś było inaczej , dziecko wiedziało gdzie jego miejsce i nie próbowało rządzić wszystkimi po kolei jak to teraz robią. Ale to już tylko wina rodziców , tak właśnie wygląda bezstresowe wychowanie :) Że dziecko potem na głowe wchodzi, tłucze kogo ma pod reką i wyrabia inne dziwne rzeczy. Nie chodzi oczywiście o to żeby dziecko bić bo ono nie ma się bać rodziców tylko słuchać . Z dziećmi trzeba dużo rozmawiać bo potem mają problem z nawiązaniem jakichkolwiek relacji.
Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bal karnawałowy - przedszkole