Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

29 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:32:49

Cytat
karoDG
ja kupiłam złote kolczyki i komplecik sukienka z kapeluszem no ale chętnie kupiłabym coś innego zamiast kolczyków, ale matka dziecka zażyczyła sobie właśnie taki prezent, porażka :) Przebijanie uszów niemowlakom to chory pomysł.

Aco innego chciałaś kupić ?:)
Cytat
nuuutella
na lokatę się wkłada grubsze pieniądze, a chrzestna przeciez nie da 2 tys :P o tym mozna porozmawiac z rodzicami-moze na spolke zalozyc czy cos

ja tez sie szykuje na chrzestna i tez mysle ze lancuszek+medalik/krzyzyk. sam medalik to raczej odpada moim zdaniem

Dlatego też się zdziwiłam kiedy padały propozycje z lokatą ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 12:35 przez blackguitar.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:36:06

W czerwcu byłam chrzestną mojej siostrzenicy:) kupiłam duży album na zdjęcia (wiedziałam, że moja siostra chce malutkiej kupić album, wieć prezent był strzałem w 10:) ) do tego oczywiście pieniążki.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:37:27

Ja mojej chrześnicy kupiłam złote kolczyki i srebrny łańcuszek z medalikiem (złoty łańcuszek dostała od rodziców i później jeszcze od kilku osób-ludzie uwielbiają kupować złote łańcuszki na chrzciny).

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:44:31

Może jakiś album na zdjęcia plus do tego ubranko ?

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:45:03

Wypada zapytać się rodziców o prezent ?

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:47:03

mysle, ze zloto jest najodpowiedniejsze. zawsze to jakaas konkretna pamiatka, z ktorej bedzie uzytek:)

ale ja bym kupila raczej kolczyki. odrazu mozna dziewczynce przekluc uszy,a lancuszek to zalozy jak bedzie wieksza, a i tak znajac zycie porwie go tysiac razy:). ja kupilam synkowi (5 l) lancuszek zloty to juz 4 razy byl u naprawy, bo gdzies zachaczyl i urwal...
:)

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 12:58:06

Ja np. nie lubię złota i nie noszę medalika ani z chrztu ani z komunii, więc po latach nie cieszyłabym się z takiego prezentu.

Ja dałam mojej chrzesnicy urządznie do wyciskania soku z owoców i warzyw - bo je uwielbia a rodzice starają się ją karmić bardzo zdrowo i książkę pamiątkową z modlitwami dla dzieci.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:00:10

Niedawno chrzciłam córkę i ona dostała dużo pieniędzy, parę maskotek i ubranek, które odeszły z racji rozmiaru w zapomnienie. Nie dostała nic trwalszego co będzie jej przypominac o tym w związku z czym my jej kupiliśmy kolczyki i łańcuszek, a pieniądze poszły na lokate na jej przyszłość.

Cytat
blackguitar
Wypada zapytać się rodziców o prezent ?
jeśli jesteś z nimi jakoś blisko to myślę, że wypada. bo czasami rodzice coś chcą dla dziecka a sami tego nie kupią. także myślę, że możesz zapytać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 13:03 przez ninulaa.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:07:14

Takich wątków jest od zatrzęsienia. Poszukaj, sama już kilka razy pisałam w takich...

Kolczyki uważam za całkowity bezsens. Przebijanie uszu takiemu maluchowi jest chore. Sama dostałam na chrzciny kolczyki, raz, są na mnie za małe, dwa, nie podobają mi się i w życiu bym ich nie założyła.
Medaliki to się dostaje na komunię. Po co takiemu dziecku medalik? Nosić prędko nie będzie, bo zerwie.
Nie lepiej kupić maluchowi coś z czego będzie się cieszył? Chodzik dla dziecka, coś w tym stylu? A jeśli chcesz pamiątkę, dorzuć do tego np. album.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:12:22

Ja bym kupiła jakiegoś misia i ładne ubranko :)

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:15:49

To może złoty łańcuszek i coś do tego ?

Cytat
urwiiis
Ja bym kupiła jakiegoś misia i ładne ubranko :)

Wydaje mi się że to za mało jak na chrzestną. Ładne ubranko to prawdomopobnie kupi jej mój chłopak - kolega Taty dziecka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 13:17 przez blackguitar.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:20:08

Ja kupiłam srebrną grzechotkę z grawerem i zabawkę ;p

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 13:20:58

w moim miejscu zamieszkania jest tak ,ze kupuje sie strój dla dziecka do chrztu. nigdy nikt z moich znajomych czy rodziny nie dawał pieniedzy,łańcuszków a kolczyki to w ogóle chory pomysł.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 14:06:49

Ja mam za miesiąc chrzciny swojej córki i chrzestna zapytala się mnie co kupić - początkowo miał to być złoty medalik i lańcuszek ale ubiegł ją dzidek małej i teraz zastanawia się na kolczykami. Uważam, że kolczyki to dobry pomysł, przeciez nie musze przebijac malej od razu uszu, schowam i będzie je miała na przyszłość. Nie chciała bym dostać pieniędzy. U mnie w rodzinie jest tak, że chrzestna ubiera dziecko i jeżeli ma takie życzenie to jeszcze ofiarowuje jej jakiś drobiazg. Ale ja ubranko mam po starszej córce, więc mała miała dostać coś na pamiątkę.
Wogóle chrzciny urządzam bardzo kameralnie, tylko najbliższa rodzina i chrzestni.

Chrzest dziewczynki - co na prezent?

24 lip 2012 - 14:37:05

JA nie jestem za przebijaniem uszu tak malym dzieciom. Uwazam,ze 3 klasa podstawowki lub etap komunii kiedy dziekco jest bardziej rezoltune (nie kazde) i przypadkiem nie wyrwie sobie kolczyka z kawalkiem ucha. Albo podczas snu nie uszkodzi uszka.I po co narazac dziecko na stres, niech samo zdecyduje czy chce. Ja dziewczynce kupilabym posrebrzana skarbonke z dedykacja,pozytywke, album pamiatkowy,albo sporobwala zrobic cos sama-hand made jest w modzie. Lancuszek szczerze powiedziawszy z medalikiem to taki troche oklepany temat. Albo zianwestuj w niesmiertelnik dla malej-bedzie miala na pewno pamiatke do konca zycia a mozna znalezc rozne wzory i wygrawerowac co sie chce. Moze metryczke chrztu robiona na szydelku?
Ja bylam chrzestna chlopca,wiec kupowalam moze i opekane ale mnie sie podoba grzechotke a drugiemu smykowi(jego bratu),buciki i do tego ksiazeczki pamiatkowe. Pamiatki byly z grawerem.
A pomysl z lokata uwazam za super pomysl-ja dostalam pareset zlotych na komuniie,polezlao i pozniej moglam sobie kupic za wlasne pieniazki,ktore rosly - komputer.

Proponuje odiwedzic allegro i poszukac troche blogow z inspiracjami a na pewno cos uda sie znalezc ciekawego.
Ja np ustalalam z rodzicami chrzestnymi mojego dziecka (bo jestem chrzestna ich synka) co kto ma kupic i co by chcieli,kupilam to na co mnie stac a nie za ile wypada kupic. I to nie prawda,ze na lokate trzeba dawac 2 tys,5 tys,czy 10 tys. Mozna sie z rodzina zlozyc,ze np kazyd da po 100zl i wrzucmay dziecku na lokate. JA bym zpaytala co by sie rodzicom przydalo-moze i pieniadze sa latwizna ale w tak mlodym wieku rodzice wiedza najlepiej co jets im potrzebne dla dziecka. Badzmy nowoczesni i pytajmy co soe przyda a nie kupujmy nietrafione prezenty. Moi tesciowe pytali np co nam sie przyda i powiedzialam,ze krzeselko do karmienia a starszej corce na chrzciny tez pytali i dostala fotelik samochodowy-obie rzeczy funkcjonalne i przydatne. I nikt sie nie obrazil,ze zpaytali aj sie wrecz uciesyzlam,ze moge powiedziec co nam potrzebne:).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 14:48 przez malenstwo_1986.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sukieneczka dla corki na wesele