Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 00:27:59

Może większość zdziwi, że proszę o radę akurat tutaj, ale lubię czytać to forum i czasem okazuje się pomocne.
Mam nadzieję, że jak któraś popatrzy "chłodnym okiem" na mój problem to coś sensownego doradzi. :/

Z mężem jesteśmy zgodnym małżeństwem, wszystko dotychczas planowaliśmy i uzgadnialiśmy razem.
Przez 7 lat małżeństwa żadnych większych problemów. Mamy 6letnią córeczkę.

Mój mąż kilka lat temu zaczął rozkręcać biznes z przyjacielem. Teraz na prawdę zaczyna na tym zarabiać i to tyle, że aż mnie to niepokoi.
Sama też pracuję.
Od pewnego czasu nie poznaję ani mojego męża, ani mojej córki.

Opiszę kilka sytuacji:
1) Na chrzest mała dostała od dziadków złotą bransoletkę, z blaszką i imieniem, regulowana długość.
Jakiś czas temu zerwała się i mąż miał zanieść do naprawy. Po 2 tygodniach na ręce córki zauważam bransoletkę kilka razy grubszą i wysadzoną kilkoma maleńkimi kamieniami... Nie wiem czy to cyrkonie czy brylanty - nie znam się.
Wytłumaczenie męża - niech mała ma to pamiątka, po znajomości, więc tak drogo nie było.
Według mnie to pomijając już inne względy ta bransoletka jest za ciężka dla takiego dziecka i do tego wabik na złodziei. :/ Oczywiście on twierdzi inaczej.
Małej przecież nie powiem, że ma to zdjąc bo jest zachwycona.

2) Miał kupić jej telefon MAŁY aby mogła zawsze mieć go przy sobie, w kieszeni, by zawsze był z nią kontakt. Co kupił? IPhone 4S do tego cały w cyrkoniach. Jest kilka razy taki jak ręka mojej córeczki... Świeci się, więc ona cała w skowronkach. Do kieszeni go oczywiście nie zmieści, na dobrą sprawę używanie go też jej nie idzie.

3) Ciągle przybywa jej ZŁOTEJ biżuterii, drogich ubrań, zabawek...
Nie dość, że naraża własną córkę na niebezpieczeństwo to ona od tego wszystkiego strasznie się zmieniła...
6 lat wychowania poszło na marne.
Kupił jej nawet taki mały kuferek LV... oryginalny...
DYREKTORA wezwała mnie do przedszkola na rozmowę...
Do męża dotrzeć nie potrafię za Chiny! Co się wściekam to robi ze mnie złą matkę, która dziecku żałuje a to przecież nie o to chodzi...
Martwi mnie też skąd on ma tyle pieniędzy. Nigdy nam źle nie było, ale nie uwierzę, że takie sumy zarabia na swoim interesie NAGLE...
Z niego nic nie jestem w stanie wydusić czy przetłumaczyć.
Nie będę go szpiegować, czy przeszukiwać jego rzeczy...
Boje się, że wpędzi nas w jakieś problemy i zniszczy naszą córkę.

Co mogę zrobić? Nerwowo już nie wytrzymuję...
Pomoże ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 00:33 przez violet111.

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 00:35:32

Rozwiedz sie. Na pewno robi jakies ciemne interesy i dziecku moze sie cos stac.

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 00:38:14

Co mogę zrobić by porozumieć się z moim mężem?

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 01:22:35

Chyba jedyne wyjście, to rozmowa... Rozumiem, że już próbowałaś, ale warto jeszcze raz - przygotuj się, może obmyśl jakąś historię, która zobrazuje dlaczego się niepokisz (opowiedz o córce znajmoych, która po takim ropzieszczaniu drigimi gadżetami zupełnie straciła poczucie co jest wartościowe w życiu? Tak rzucam przykład). Może chociaż się zastanowi...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 07:40:02

Cytat
1234Blondyneczka
Rozwiedz sie. Na pewno robi jakies ciemne interesy i dziecku moze sie cos stac.
Ma się rozwieść dlatego,że zaczął rozpieszczać córkę? A od czego jest szczera rozmowa?
Autorko wątku.Nie wiem ile twój mąż ma lat ale nie wydaje mi się,żeby był na tyle niemądry,żeby jakimiś lewymi interesami narażał własną rodzinę.Wiadomo jak takie interesy się kończą.Powiedz mu,że życzysz sobie z nim szczerze porozmawiac;nie chcesz,żeby córka nosiła takie drogie rzeczy bo jest jeszcze na to po prostu za mała.Kupując np.telefon pewnie nie kierował się zdrowym rozsądkiem a myśleniem,że córce należy się to co najdroższe i najlepsze

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 09:25:51

córkę rozpieszcza a Ciebie nie? jej kupuje złotą biżuterię choć ona ma dopiero 6 lat a Ty co dostajesz... jeśli on Ciebie nie rozpieszcza, nie chce rozmawiać z Tobą ani nic ja bym niestety ale postraszyła go rozowodem, on bardziej dba o córke niż o Ciebie super masz męża :/ nie szanuje na dodatek Twojego zdania co do kupowania rzeczy dla córki, teraz uważa że ma pieniądze to mu wolno. Poiwedz mu, że albo z Tobą porozmawia albo chcesz rozowdu bo z kimś takim nie będziesz żyła... jeśli by kupował Tobie drogie rzeczy to jeszcze nie byłabym taka zła na Twom miejscu ale jak tylko dziecku i to tak małemu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-02 09:29 przez paulinazaza.

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 22:55:37

Ja również dostaje prezenty. W tym problem, że właśnie nimi on załatwia wszelkie kłotnie np. :/
Te pieniądze go zdominowały. On nie widzi problemu, w tym, że chce dać coś miłego, a ja nie umiem sprawić by zauważył, ze to trochę wymyka się spod kontroli.

Do tego prezenty od niego noszę na siłę. :( Noe lubię złota a najlepiej czuję się w prostych, eleganckich ubraniach z H&M i Zary, jego gust jest zupełnie inny... Tego też nie słucha.

Problem z córką i mężem :/

02 cze 2012 - 23:25:10

Cytat
paulinazaza
córkę rozpieszcza a Ciebie nie? jej kupuje złotą biżuterię choć ona ma dopiero 6 lat a Ty co dostajesz... jeśli on Ciebie nie rozpieszcza, nie chce rozmawiać z Tobą ani nic ja bym niestety ale postraszyła go rozowodem, on bardziej dba o córke niż o Ciebie super masz męża :/ nie szanuje na dodatek Twojego zdania co do kupowania rzeczy dla córki, teraz uważa że ma pieniądze to mu wolno. Poiwedz mu, że albo z Tobą porozmawia albo chcesz rozowdu bo z kimś takim nie będziesz żyła... jeśli by kupował Tobie drogie rzeczy to jeszcze nie byłabym taka zła na Twom miejscu ale jak tylko dziecku i to tak małemu...

masakra co za materialistka .brak słów na ten komentarz

Problem z córką i mężem :/

03 cze 2012 - 10:39:15

a ja tam bym go szpiegowała i dowiedziała o co chodzi z tymi interesami...wiem że to może nie najlepsze rozwiązanie ale jak nic nie chce Ci powiedzieć to nie masz wyjścia ja byłabym wtedy spokojniejsza...

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Problem z córką i mężem :/

03 cze 2012 - 15:46:50

paulinazaza gratuluję podejścia...

do autorki: tak jak koleżanki wyżej szczera rozmowa, sytuacja jest trudna bo pieniądze chyba trochę go omamiły, sprawdż czy prowadzi legalne interesy.

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

Problem z córką i mężem :/

03 cze 2012 - 15:52:02

na pewno komentarze typu rozwiedź się nie są na miejscu. Może warto podpytać kolegów z pracy jak oni zarabiają czy jak idzie im praca ? i nadal probowac rozmowiac z mężem !



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-03 17:23 przez aluciax3.

Problem z córką i mężem :/

04 cze 2012 - 22:45:01

Dziękuję Wam.
Przedtem miałam ogromne obiekcje przed szpiegowaniem i wypytaniem kolegów, ale dzięki Wam wiem, że to rozwiązanie ostateczne i konieczne!

Problem z córką i mężem :/

04 cze 2012 - 22:50:44

Cytat
paulinazaza
córkę rozpieszcza a Ciebie nie? jej kupuje złotą biżuterię choć ona ma dopiero 6 lat a Ty co dostajesz... jeśli on Ciebie nie rozpieszcza, nie chce rozmawiać z Tobą ani nic ja bym niestety ale postraszyła go rozowodem, on bardziej dba o córke niż o Ciebie super masz męża :/ nie szanuje na dodatek Twojego zdania co do kupowania rzeczy dla córki, teraz uważa że ma pieniądze to mu wolno. Poiwedz mu, że albo z Tobą porozmawia albo chcesz rozowdu bo z kimś takim nie będziesz żyła... jeśli by kupował Tobie drogie rzeczy to jeszcze nie byłabym taka zła na Twom miejscu ale jak tylko dziecku i to tak małemu...
dokładnie też tak myślę dziecko można rozpieszczać ale w trochę inny sposob a ten jego wydaje się zbyt "drogi" jak na 6-letnią córkę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 22:52 przez anim11.

Problem z córką i mężem :/

12 cze 2012 - 19:31:26

czytałam wątek od początku ale nie byłam zarejestrowana tutaj. nie ciekawą masz sytuację, ja bym próbowała rozmawiać rozmawiać a jak nie to myślę, że lekki szantaż jakiś i wtedy może by się otrząsnął. no i jak tam się wasze sprawy potoczyły?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-12 19:32 przez julia0euro.

Problem z córką i mężem :/

12 cze 2012 - 19:53:04

musisz powaznie z nim porozmawiac na spokojnie... nie wiem czy to cos da ale jesli nie moze porozmawiaj z kim do kogo on ma duzy szacunek i ta osoba go przekona ze zle postepuje...? Masz swieta racje twoj maz popelnia ogromny blad bo po pierwsze dziecko moze stac sie bardzo szybka malym paskudnym materialista po 2 moze to zagrazac jej bezpieczenstwu..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mama vs tata proszę o radę