Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czarne barwy

05 sty 2012 - 14:38:20

Mój synek ma 3 i pł latka chodzi do przedszkola.Czasami obrazki które rysuje/koloruje zabiera do domu.Niestety często używa czarnej kredki .Jak pytam dlaczego takiego koloru używa a nie innych odpowiada że lubi ten kolor.Nie wiem czym może być to spowodowane i zaczynam się martwić.W domu kolorując coś wybiera inne kolory.Co o tym myślicie .Może przesadzam/panikuje niepotrzebnie?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Czarne barwy

05 sty 2012 - 14:43:53

hmmm... a czy Pani dziecko ma powody do jakiegoś większego smutku? Czy stało się ostatnio coś co mogło go przygnębić? jeśli nie to proszę się nie martwić. Czarna kredka jest najciemniejsza, przez co najbardziej wyrazista, moje dziecko też najczęściej wybiera ten kolor, z resztą ja jak coś maluję to też zazwyczaj czarnym, nawet w kolorowankach kontury są czarne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 14:44 przez alenka85.

Czarne barwy

05 sty 2012 - 14:52:45

Nie ma powodów.Jednak może w przedszkolu dzieci mu dokuczają bo mój synek zawsze był bardzo kontaktowym i otwarym dzieckiem .Czasami aż za "bardzo " chodzi mi o to że lubiał przytulać dzieci bez większego powodu i okazywać swoja radość.Niestety nie każadmu takie zachowanie może odpowiadać a szczególnie dzieciom.

Czarne barwy

05 sty 2012 - 15:00:16

może po prostu wybiera ja bo jest wyraźna. Gdyby problem tkwił w psychice to w domu nie wybierał by innych kolorów do malowania - małe dzieci nie mają aż takiego podziału że tu czarna a tam kolorowe.

Ja jako dziecko rysowałam tylko czarnymi kredkami bo były wyraźne linie i dobrze widoczne a malowałam już innymi co nie mienia faktu ze wolę ciemniejsze barwy i nigdy typowo jasne nie dominowały

dodam że dzieciństwo miałam normalne

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Czarne barwy

05 sty 2012 - 15:41:14

Mój synek jak o czymś opowiada to np.że chciałby mieć czarny domek , czarną ciuchcię , czarną czapkę, coś tam innego też czarnego ... ale jakoś szczególnie się tym nie przejmuję. Jak maluje/rysuje to różnymi kolorami ale przewaga ciemniejszych kolorów bo są bardziej wyraziste - tak jak już to dziewczyny wyżej wspomniały :)

Czarne barwy

05 sty 2012 - 16:19:20

Znałam dziecko, które malowało tylko na czarno i brązowo. Po długim dochodzeniu (mama, wychowawca i psycholog) okazało się, że... reszta kredek się nie da zatemperować, bo się połamały, a te ciemne jakoś przetrwały:) Nie martw się, dzieci mają różne upodobania. Może mu ktoś powiedział, że czarny jest fajny i modny?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Czarne barwy

05 sty 2012 - 16:21:47

jeżeli rysunki są normalne. Ich tematyka nie różni się od tych, które maluje w domu to nie masz się co martwić :)

Czarne barwy

05 sty 2012 - 18:51:51

Dzieci bardzo często używają czarnej kredki, lubią czarny kolor lub właśnie chcą mieć: "czarną czapkę, czarną ciuchcię" ponieważ my Rodzice nigdy tego koloru nie używamy, ni ekupujemy czarnych zabawek, nie malujemy na czarno wręcz uciekamy i udajemy iż ten kolor nie istnieje. A dzieci są dociekliwe i jak widzą że jest coś czego się na codzien nie używa to one się tym interesują;-)
Dlatego lubią kolor czarny;-)
Tak nam tłumaczono na wykładach z psychologii rozwojowej dziecka;P

Czarne barwy

05 sty 2012 - 19:03:32

Cytat
martischa
jeżeli rysunki są normalne. Ich tematyka nie różni się od tych, które maluje w domu to nie masz się co martwić :)


ZGADZAM SIĘ!!!
Mój syn tez tak robił, tez się zastanawiałam co się dzieje, dzieciaki wy tym wieku nie zwracaja takiej uwagi na kolory jak dorośli. Ważne jest co rysuje, a nie jakim kolorem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzien babci i dziadka