Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 08:25:40

drogie mamy,zaczynamy odzwyczajanie od cyca,moja córa ma 2 latka więc już czas.
drugi wieczór gdy zasneła bez mleka na noc,dostaje w nocy jak się obudzi.
mam do Was pytanie co robiłyście by laktacja ustał,chyba nie ma co ściągać bo nadal będzie dużo prawda??
moje piersi sa tak nabrzmiałe i pełne mleka,poradzcie co robić by ustała.

dodam,że nie chce brać tabletek.

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 08:30:27

Ojjj ja też poczytam wasze wypowiedzi bo mój synuś do tej pory ssie cyca jak szalony, a ma 15 miesięcy więc może jak zabraknie w nich pokarmu to da sobie spokój :)A też nie chce się truć tabletkami na zatrzymanie laktacji.Bo gdy byłam u ginekologa to on zaproponował mi tabletki antykoncepcyjne bo których zanika pokarm .

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 08:35:40

hmm nie poradze ja karmiłam moją rok i 2 miesiące ;) poprostu ja umęczyłam ze padała odrazu i zapominała o cycu...samo tak wyszło ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 09:02:29

Podobno najlepiej stopniowo zmniejszać liczbę karmień do jednego, a po jakimś czasie ten jeden raz też wyeliminować:). Ja tak właśnie robiłam i w sumie bez większych problemów się udało-z synkiem zero problemu, bo po prostu jakby zapomniał. Córeczka trochę była niepocieszona, ale też szybko poszło:)
Jeśli zbiera się dużo pokarmu to trzeba odciągnąć laktatorem, ale malutko (częściej, ale małe ilości, tylko jak to się mówi "do uczucia ulgi";). Tak zalecił mi lekarz i faktycznie, pokarm sam zanikł. Podobno rzadko się nie udaje i wtedy lekarz zalecał tabletki na zablokowanie laktacji.

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 09:39:14

U mnie poszło szybko i bezboleśnie, zarówno dla małego, jak i dla mnie;) Zmniejszałam stopniowo ilość karmień, aż zostało to wieczorne i nocne, potem już tylko w nocy. Pokarmu miałam coraz mniej, a jak syn przeszedł na butelkę, w ciągu paru dni wszystko się unormowało.

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 10:06:13

Ja karmiłam 2 miesiące i w sumie odstawiłyśmy z dnia na dzień, bo i ja i Lilka wolałyśmy butelkę. Nie lubiłam karmić, więc chyba moja podświadomość sprawiła, że pokarm zanikł.

Wiola1604, a próbowałaś tłumaczyć dziecku, że jest już duża i nie powinna pić z cycusia? w wieku 2 lat dziecko już dużo rozumie, to może uda jej się wytłumaczyć i jakoś "bezboleśnie" przebrniecie przez odstawienie.

Życzę sukcesów! :)

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 10:26:38

Ja właśnie odcycowuję Michala :) Pokarmu już za wiele nie mam bo zaczęłam od eliminacji poszczególnych karmień aż zeszliśmy do 1:) A zaczęłam od tych najtrudniejszych czyli nocnego i przed spaniem wieczornym. Za kilka dni rezygnujemy z ostatniego... Na początku troszkę marudził ale przyzwyczaił się. Jak miałam za dużo to ściągałam tylko tyle żeby odczuć ulgę i ilość się zmniejszyła bardzo. Czytałam że herbatka szałwiowa pomaga w "wypaleniu" pokarmu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-08 10:28 przez lamia1234.

zatrzymanie laktacji

08 cze 2011 - 10:49:18

Cytat
ilmina
Ja karmiłam 2 miesiące i w sumie odstawiłyśmy z dnia na dzień, bo i ja i Lilka wolałyśmy butelkę. Nie lubiłam karmić, więc chyba moja podświadomość sprawiła, że pokarm zanikł.

Wiola1604, a próbowałaś tłumaczyć dziecku, że jest już duża i nie powinna pić z cycusia? w wieku 2 lat dziecko już dużo rozumie, to może uda jej się wytłumaczyć i jakoś "bezboleśnie" przebrniecie przez odstawienie.

Życzę sukcesów! :)

tak tłumaczyła jej,że nie ma jej ulubionego "mimi"bo tak mówi na mleko jak skończy 2 latka.w nd miała urodziny zaczelismy od pn,udało mi się ją na noc położyć spać bez mleka i wczoraj i w pn,nadal jej cycek w nocy i jak idzie w dzień spać dziś spróbuje ją połozyć w dzień bez mleka.pewnie będzie płacz ale cóz,najgorsze,że opiekuje się dziewczynką w wieku mojej córy i panny śpia razem,znaczy zasypiają,obawiam się,że ten płacz może ją obudzić...

moje piersi za to produkują go tyle,że hoho.

moja Amelka rozumie,że mleko już powinno sobie pójść,opowiadał nawet cioci,że mimi nie i pokazywała na paluszkach,że jak będzie mieć 2 latka.
jakoś ze smokiem poszło nam gładko,zmiana na inny kształt w trakcie zeszłorocznych wakacji i sama go wyrzuciła do śmieci,miała 14 miesięcy.
z siusianiem też szybko załapała miała półtora roku,trwało tydzień nim załapała,ale to mimi......
Dziś 3 wieczór bez mleka,cały dzień obył sie bez niego,moje piersi pełne:(ściągnełam 50 ml przed chwilą z nich a nadal pękają:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-09 00:02 przez wiola1604.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki nocnik??