Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ból piersi podczas karmienia

24 lut 2011 - 23:33:58

witam dziewczyny poradzcie bo sama juz nie wiem co robic karmię moją 7 miesięczną córcie piersią .Piersi bolą mnie w trakcie karmienia ,sutki mniej , ale piersi w trakcie karmienia i po karmieniu przez dłuższą chwile także bolą, sama nie wiem czemu tak się dzieje, piersi nie są nabrzmiałe ,może któras z was tak miała ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-25 01:25 przez moderator.

Ból piersi podczas karmienia

24 lut 2011 - 23:47:10

Ja karmie 11 miesiąc. Jakieś 3-4 tygodnie temu też tak miałam, że bolały ( nie za mocno) mnie sutki i odczuwałam jakby rwanie w piersi. Nie wiem niestety czym to było spowodowane ale po 5 dniach przeszło samo. Jeśli będzie się to nasilać albo trwać zbyt długo to chyba lepiej będzie przejść się do lekarza.
a jeszcze jedno - wyczuwasz może jakieś zgrubienia w piersiach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 23:49 przez BEATAK72.

Ból piersi podczas karmienia

24 lut 2011 - 23:50:50

dzięki za odpowiedz zgrubienia zadnego nie czuje , ale przed ciązą miałam zatkane kanaliki w piersiach moze to jest to , moze mam za mało pokarmu? juz sama nie wiem

Ból piersi podczas karmienia

24 lut 2011 - 23:58:12

Czasami bywają "kryzysy" z mlekiem w karmieniu,ale trzeba to przeczekać podobno.Więc może to faktycznie to. Ale nie rezygnuj z karmienia, tylko podpytaj jeszcze kogoś. Powodzenia:)

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 01:01:20

A jaki to ból- potrafisz go opisać?

Ja miałam kryzysy mleczne, ale nie bolały mnie wtedy piersi, tylko dziecko się wydzierało, że głodne, więc to chyba nie jest to, że masz za mało pokarmu... A może po prostu dostaniesz okres, i to jest nadwrażliwość piersi tak jak przed okresem?
Bo jakbyś miała zatkane kanaliki, to czułabyś palcami wyraźne zgrubienia (w tych kanalikach zebrałoby się mleko i byłyby wyczuwalne).

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 01:14:49

cholerka nie umiem opisac tego bólu własnie karmiłam małą i ból po karmieniu utrzymuje się długo,uczucie takie jakbym czuła te wszystkie mleczne kanaliki w srodku, ale zgrubien nie wyczuwam,

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 01:23:55

Ja bym Ci radziła zmierzyć temperaturę. Jeśli jest podwyższona to może się zaczynać zapalenie piersi. Oprócz tego odczuwa się wtedy bóle mięśni jak przy porządnej grypie.
Tradycyjnym sposobem-jeśli masz kapustę z pewnością nie zaszkodzi jeśli zrobisz sobie okład.

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 01:39:14

dzięki za podpowiedz :) temperatury brak

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 08:48:40

a mi sie wydaje, ze to jest po prostu ten bol gdy karmiac jedna piersia w drugiej sie zbiera i zaczyna mleczko samo wyciekac z jednej i drugiej piersi... taki bol tez jest wtedy gdy dzieciatko je co np 2h, i jak sie zblirza ten czas karmienia to piersi zaczynaja bolec

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 09:40:36

kaplenz przy zapaleniu piersi jest duża temperatura, obrzęk, a piersi są żywo czerwone- tak mi przynajmniej powiedziała lekarka tydzień temu.

ninaa36 przypomniało mi się- miałam przez pewien czas tak, że mnie piersi bolały po karmieniu-miałam w nich takie uczucie próżni jakby...a wynikało to z tego, że pokarmu nie było już "na zapas" a jedynie tyle, ile dziecko potrzebowało- więc po prostu dziecko spijało wszystko, stąd uczucie zassania i próżni.

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 23:03:59

dziękuje za podpowiedzi, myślę ze jednak za malutko pokarmu mam i to powoduje ten ból dzięki dziewczyny za sugestie

Ból piersi podczas karmienia

25 lut 2011 - 23:12:43

Hej, ja mam 5,5 miesięczną dziewczynkę, niestety już nie karmię. Nie wiem, czemu Cie boli, nigdy tak nie mialam. Może maluch źle chwyta? Spróbuj karmic przez silikonową nakładkę, taką osłonke na piersi, ja tak karmiłam swoje dzieci.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Ból piersi podczas karmienia

27 lut 2011 - 21:36:55

Cytat
glos_rozsadku
kaplenz przy zapaleniu piersi jest duża temperatura, obrzęk, a piersi są żywo czerwone- tak mi przynajmniej powiedziała lekarka tydzień temu.

ninaa36 przypomniało mi się- miałam przez pewien czas tak, że mnie piersi bolały po karmieniu-miałam w nich takie uczucie próżni jakby...a wynikało to z tego, że pokarmu nie było już "na zapas" a jedynie tyle, ile dziecko potrzebowało- więc po prostu dziecko spijało wszystko, stąd uczucie zassania i próżni.
Dlatego napisałam, że "może się zaczynać" i zapytałam czy wystąpiła podwyższona temperatura.Ja miałam po prostu małą czerwoną plamkę na piersi i objawy grypy (w tym gorączkę).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kłopoty ze snem!!co robić??