Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wcześniak-jak się rozwija??

05 lut 2011 - 22:06:42

Jejciu ale są maleńkie niektore ta nasze pocieszki:) Dobrze ze tak nadrabiają:)
Mój synek jak już pisałam urodził się w 32 tygodniu ciąży wazył 2090kg i miał 48cm,
dziś ma 3,5 miesiąca i waży już 5250 i ma 61cm:) Cieszy mnie niezmiernie ze apetyt mu dopisuje i się okrągli:)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 08:03:16

Moja Naomi przyszła na świat w 35 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie(miałam ciężką małopłytkowość,zatrucie ciążowe,zespół hellp)nikt nie dawał szansy że wyjdziemy z tego obie cało,a jednak.Mała co prawda dostała tylko 2 punkty,była intubowana,ale dzisiaj juz nic nie pozostało z tamtego okresu.Mała błyskawicznie przybiera na wadze,uśmiech nie schodzi z jej buźki...Jednak jako wcześniak ma zalecane wiele wizyt u neurologa,okulisty i tak dalej...

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 09:00:49

moja córcia urodziła się w 26 tyg.ciąży,ważyła 1020g,potem spadła do 860.odma płucna,dwukrotna reanimacja,inkubator,naświetlanie,wylew III stponia do mózgu.w skrócie.a dziś...kończy gimnazjum:) zaczeła chodzić w wieku roczku licząc datę "normalnego" urodzenia,mówić pięknie płynnie do 2 latek.nawet z okularków wyrosła jakies dwa lata temu! jedyne co pozostało to słaby niedosłuch spowodowany lekami które miała podawane w szpitalu po porodzie-wtedy nie było jeszcze przesiewowych badań słuchu u noworodków.dlatego niedosłuch zdiagnozowano dopiero w 6 kl.podstawówki,gdy zauważyliśmy że trudno się z nią dogadac przez tel.gdyby nie to,do dziś nie wiedzielibyśmy że ma wadę słuchu...tak więc głowy do góry Mamy wcześniaków! :)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 09:07:26

Mój synuś urodził się trzy tygodnie wcześniej z wagą 3310 i mierzył 53 centymetry.Dostał 10 na 10 punktów.Na początku slabo przybieral na wadze ale to z mojej winy bo miałam za chudy pokarm.Przeszliśmy na butelke i nastapila poprawa. Teraz ma juz skończone pięć miesięcy i niczym nie odbiega od dzieci urodzonych w terminie.Także nie ma się czym martwić.Jeżeli dzieciaczkowi dopisuje apetyt i rozwija się prawidlowo to wszystko ok.

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 09:18:02

Moja malutka urodziła się w 35 tyg. Ważyła niespełna 2000g Ale wszystko odbyło się bez komplikacji W szpitalu byłyśmy tylko 3dni -teraz ma skończone 7 miesięcy. Zajada wszystko-oprócz mleka:)) to tylko w nocy, i nie widać po niej żeby rozwijała się jakoś wolniej . Zaczyna siadać , sztywno stoi na nóżkach , gaworzy, szczerze mówiąc to niektóre dzieci urodzone o czasie nie są tak rozwinięte. Tez się zastanawiałam czy będą jakieś problemy ,ale nie ma się co martwic na zapas -lepiej się cieszy z każdego spędzonego razem dnia.

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 09:44:01

moja córcia urodzona w 35 tc. wylewy krwi do mózgu, problemy z oddychaniem, ataki padaczki itd. właśnie skończyła roczek chodzi za rączkę zaczyna mówić pojedyncze słowa. Nasza pani doktor jest bardzo zadowolona:). Z wagą i wzrostem też nadgoniła - 82cm wzrostu i waży 13,500 :)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 09:44:33

Wcześniaczki szybko dochodza do siebie ,mój tez jest wcześniakiem ale urodził sie przez cc z wagą 4410 g i całe szczęście ,bo potem troszke przeleżeliśmy w szpitalu ,urodził się z wada nerek dlatego wcześnie ,zeby ratowac nerki ,niczym nie odbiega od dzieci wręcz uważam ,że jest większy i zdolniejszy :))))pomimo tego,ze mamy 13 wypisów ze szpitala:)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 10:43:11

moja córeczka urodziła się z wagą 600 gram,spadła do 560 g. Obecnie ma 8,5 m-ca ( 6 m-cy korygowanych)rozwija się świetnie, jest kompletnie zdrowa, jedyne cechy wcześniactwa to ( podobno częste u wcześniaków ) marudzenie i to,że każdy ją rozpieszcza i przez to nie może zostawić na moment samej ;)) poza tym jest mniejsza od rówieśników, ale takie dzieci podobno w ciągu pierwszych 2 lat życia wszystko nadrabiają ;) właśnie zaczyna siadać i jestem z niej bardzo dumna ;)) chodzimy na rehabilitację by wyrównać napięcie mięśniowe, dość pracowity jest ten 1 rok życia wcześniaka, dużo wizyt u specjalistów,ale to przecież dla jej dobra ;) pozdrawiam wszystkie mamusie wcześniaków ;)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 12:12:17

Hej!!Ja rowniez urodzilam w 33 tyg.Moj maluszek wazyl 2630 i 40cm.Ma wodoglowie i dziurke w serduszku.dzisiaj ma 3mc i wazy 5200 i ma 60cm.mimo wczesniactwa i wad rozwija sie prawidlowo i jak narazie nic nie wskazuje na to ze moze cos byc nie tak:)

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 12:39:09

Ale tych "naszych" wcześniaczków dużo....

Mój Skarb urodził się w 34 tc, miał 48 cm, 2350g - chciał już na świat i już :) moja ciąża od początku przebiegała wręcz idealnie, aż tu nagle dostałam skurczy i od 28 tc leżałam plackiem w szpitalu na podtrzymaniu aż do dnia porodu, tak zrobiło sie poważnie, od razu rozwarcie na 4 cm skrócona szyjka, widoczny pęcherz płodowy...przyjmowałam tonę leków i sterydów na rozwój płucek dziecka, ale dzidzia urodziała się silna i zdrowa, synek dostał 9 pkt, jedynie miał problem z napięciem mieśniowym, ale niewielki i to nie dlatego, że był wcześnieczkiem, ale niestety były to skutki uboczne wszystkich leków na powstrzymanie przedwczesnych skurczów, nie leżał w inkubatorze, jednynie dłużej męczył się z żółtaczką i był kilka razy na fototerapii... w sobotę 12.02 kończy 7 miesiecy, jest bardzo wesołym chłopcem, dobrze się rozwija, mierzy już 76 cm i waży 9,5 :) dawno nadrobił zaległości a nawet przegonił rówieśników :) zaczyna już samodzielnie siedzieć, gaworzy, śpiewa po swojemu, śmieje sie w głos, piszczy a z grzechotkami to cuda wyprawia ;) cały czas karmię go piersią, a od 4 miesiaca zaczełam rozszerzać stopniowo dietę o deserki , a później o zupki (robione nie kupowane) wszystko wcina z apetytem, nie choruje, nie miał żadnych kolek... ja cały czas powtarzam, że wynagradza swojej mamusi wszystkie stresy.

Po tylu tygodniach pobytu w szpitalu, wiele widziałam, dużo rozmawiałam z lekarzami i położnymi, miałam styczność z innymi mamami wcześniaczków, bo bardzo dużo sie ich rodziło, latem to jakiś boom był, naprawdę... teraz wcześniaczki mają wspaniałą opiekę, podczas mojego pobytu najwcześniajsza dzidzia urodziła sie w 24 tc.

Ach no i pamiętajcie, ze wcześniaczek to dzidzia urodzona przed 36 tc, 2 czy 3 tygodnie wcześniej to już dzieciaczki donoszone i takie nie powinny mieć żadnych problemów w przyszłości.

Pozdrawiam mamusie i wszystkie wcześniaczki i nie tylko :) Nie ma sie co martwić, na pewno nasze dzieciaczki będą rosły zdrowiutko :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-08 12:58 przez evelyn22.

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 12:39:16

Witaj, nie muszę pisać za wiele, bo moje przedówczynie już zapewne Cię uspokoiły. Moja kryuszynka urodziła się w 34tc, z wagą 2270 i długa na 50 cm. W tej chwili ma prawie 15 mies, wazy prawie 12 kg, nikt nie powie, ze to wczesniak. # dni leżałam na patologii ciązy bez wód, dostawała w tym czasie sterydy na płucka, po narodzinach lezała 2 dobby w inkubatorze, miała żółtaczkę wczesniaczą. Chodziłyśmy do specjalisty co miesiąc, badanie dna oka było obowiązkowe, bioderka ok, neurolog tez uznał, ze wszystko ok. Długo nie podnosiła się na rączkach bo nienawidziła leżenia na brzuchu bo miała obniżone napiecie mięsniowe rąk (podobno u wczesniaków bardzo często się zdarza), robiłam z nią ćwiczenia w domu zalecane przez rehabilitantkę. W 6 miesiacu zaczeła siadac juz stabilnie, w 8-9 mies raczkować a teraz juz biega. Jest mało mówna ale nie ma powodu do zmartwień,. To kwestia dziecka a nie przedwczesnych narodzin. Jest okazem zdrowia! I niech tak zostanie! Głowa do góry i grunt to nie wyszukiwac sobie powodów do zmartwień! Pozdrawiamy!

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 13:02:51

widzę że na prawdę dużo rodzi się wcześniaków...cieszę się,że moja mała jest zdrowa,mimo wszystko.
Wściekam się tylko na nasze przychodnie!Miałam teraz isć z Naomi na szczepionkę(wybrałam skojarzoną)jednak na miejscu lekarka powiedziała że nie zaszczepi dziecka bo nie ma kompletu badań,okulisty,neurologa i laryngologa,problem tylko w tym że nie mam gdzie z tym dzieckiem iść!nawet prywatnie to dopiero na marzec!szperam w internecie i chyba pozostaje mi pojechać z dzieckiem do Gdańska czy coś...

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 16:12:44

witaj!!! moja emilcia urodziła sie w 33 tyg waga 1360 dł 44,przeszł chyba 15 operacji na jelita w Centrum Zdrowia Dziecka,w wieku 1 roku ważyła 7700kg.Teraz ma prawie 3 latka jest super zdrowa,pieknie mówi i niczym nie różni sie od rówieśników,a nawet niektórych przegania.Tak że głowa do góry!!!!!

Wcześniak-jak się rozwija??

08 lut 2011 - 16:23:09

Wiecie co, jak tak czytam wasze wypowiedzi to niektóre z Was na prawdę dużo przeszły ale każda sytuacja dobrze się kończy. wiadomo wcześniak to wcześniak- czasu potrzebuje by nagonić ale po np 2 latka jest to całkiem takie samo dziecko jak inne-wnioskując z waszych wypowiedzi. Dużo optymizmu dajecie innym mamą wcześniaków, np mnie!
Nasz maluszek na ponad 3 miesiace wnet bedzie miał 4 duzo kontroli za nami i dużo przed nami.
Jutro np jedziemy z nim na badanie słuchu ABR-zobaczymy co wyjdzie bo po przesiewowych badaniach było wszystko ok.
A za kilka dni znów jedziemy na kontrole do poradni patologii noworodka- dowiemy się czy nie ma osłabionego napięcia mięśniowego,cos nie chce podnośić główki do góry leżąc na brzuszku, tzn podnosi ale nisko..
Pozdrawiam wszystkie mamy wcześniaczków i oczywiści same wcześniaczki również:)

Wcześniak-jak się rozwija??

24 lut 2011 - 22:08:07

Witam ja jestem mamą dwójki wcześniaków.Młodszy z 36tgc.waga2400jest zdrowym chłopakiem oraz starszego 4l z 28tgc.waga 1280
Wcześniactwo dało mu się odczuć gdyż jest dzieckiem z DZ.PORAŻENIEM MÓZGOWYM umysłowo rozwija się dobrze natomiast nie chodzi ale widać w nim wole walki bowiem zaczyna raczkować a to dla nas rodziców jest wielka radość POZDRAWIAM

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wierszyki dla przedszkolaka