Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 15:26:35

Jestem ze szczecina . U nas w mieście jest " Domowe przedszkole " przy ulicy Sławomira. Szczerze mówiąc nie wiem na czym polega takie domowe przedszkole czy jest pod opieką kuratorium czy czegoś innego . Czy zakłada sobie takie przedszkole prywatna osoba ????
Nie wiem co o tym myśleć , czy jest to bezpieczne dla dziecka ... gdzie można sie dowiedzieć o preferencjach takiej placówki żeby to sprawdzić ?
Byłam zrobić tam taki mały wywiadzik dla zorientowania sie. Pani powiedziała że ma zarejstrowaną działalność gospodarczą więc wszystko jest legalne, w środku wygląda to jak małe przedszkole, płaci sie 300 zł. miesiącznie, nie interesuje ich to czy rodzice pracują , nie są potrzebne żadne zaświadczenia .... Jest to nowo otwarte i chodzi tam dopiero troje dzieci wiec nie bardzo mam kogo sie spytać o doświadczeniach tego przedszkola.
Czy może u was w miastach też istnieją takie placówki i możecie coś o nich napisać .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-23 15:27 przez misia27.

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 15:31:18

Bardzo ciekawe jest to co piszesz:) chętnie przeprowadzę taki wywiadzik w takim miejscu:) jestem z Polic,pod Szczecinem

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 15:37:10

wygląda to w środku na pierwszy rzut oka bardzo przytulnie mało dzieci miłe panie , gotują na miejscu obiadki i śniadanka , ładne zabawki są . przedstawiła mi to bardzo fajnie i zachęciła mnie bardzo ale chciałabym to sprawdzić w konkretnej instytucji tylko nie wiem gdzie???
moja Oliwka nie dostała sie do normalnego przedszkola z powodu braku miejsc i szukam innych opcji . Czynne to jest od 7 do 17 i nie ma problemu żeby przyprowadzać dziecko wcześniej jak jest taka potrzeba.

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 16:06:33

Fajna sprawa i nie jest aż tak drogo.

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 16:09:58

To świetna sprawa od 7-17 i 300 zł to naprawdę tanio szkoda że u nas czegoś takiego nie ma.
Radziłabym sprawdzić czy pani przedszkolanka ma owe wykształcenie....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 16:18:09

U mnie jest takie "przedszkole" i po nowym roku chcę wysłać tam małego. Jest przedszkole i punkt przedszkolny, mi pasuje to 2 rozwiązanie w opcji karnet srebrny więcej nie ma potrzeby.
Wygląda to tak :

Cennik - Punkt Przedszkolny

Wpisowe: 350 zł dzieci zapisywane od marca do lipca

400 zł dzieci zapisywane od sierpnia do września;

Wpisowe dla dzieci kontynuujących edukację w naszym przedszkolu wynosi: 200 zł.

Wpisowe jest gwarancją wciągnięcia dziecka na listę grupy przedszkolnej. Jeżeli do dnia 15. września dziecko nie uczestniczy w zajęciach lub rezygnuje z zajęć – następuje zwrot 50% wpisowego.

Czesne (łącznie z wyżywieniem - śniadanie, obiad - 2 dania, podwieczorek): lipiec - sierpień: 550 zł; wrzesień - czerwiec: 650 zł;

Stawka żywieniowa wynosi – 8 zł/dzień; zwrotna jest w przypadku zgłoszonej (jeden dzień wcześniej) nieobecności dziecka.

Przedszkole w KUFERKU to między innymi: bezpieczeństwo, 3 smaczne posiłki, nauka przez zabawę
od 7.00 do 18.00, niskie opłaty, ciekawe gry i zabawki, zajęcia dodatkowe w ramach
opłaty stałej (gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia plastyczne, umuzykalniające, teatralne,
zabawy z j. angielskim, edukacja ekologiczna i przyrodnicza, dziecięca matematyka wg.
prof. E.Gruszczyk – Kolczyńskiej, wyjścia do teatru lalek i kina, wycieczki plenerowe,
atrakcyjne imprezy wewnątrzprzedszkolne, konsultacje logoped., pedagog., i psycholog.)


Cennik Klubu Przedszkolaka KUFEREK s. c.

Wpisowe (jednorazowe): 100 zł

Klub - pierwsza godzina-12 zł
- druga godzina-10 zł
- każda następna-8zł

Karnety (ważny miesiąc od daty zakupu):

Karnet złoty – 400 zł - możliwość korzystania z Klubu Przedszkolaka bez ograniczeń w godz.
10.00 – 17.00 + gratis wejście na imprezę okolicznościową w danym m-cu;
Karnet srebrny – 55 godz. –300 zł + gratis 5 godz. w danym miesiącu;
I. 25 godz. – 130 zł + gratis wejście na imprezę okolicznościową w danym m-cu;
II. 18 godz. – 99 zł + gratis 2 godz. w danym miesiącu;
III. 10 godz. – 60 zł + gratis 1 godz. w danym miesiącu;

Dodatkowe zajęcia dydaktyczne:


Język angielski - 95 zł / m-c

Ceramika - 60 zł / m-c, wpisowe jednorazowe 30 zł

Mały Odkrywca - 50 zł / m-c, wpisowe jednorazowe 30 zł

Dzicięca akademia Sztuki - 50 zł / m-c, wpisowe jednorazowe 30 zł

Zabawa w teatr - 50 zł / m-c, wpisowe jednorazowe 30 zł

Dokładne opisy zajęć dodatkowych w zakładce Aktualności, ZAPRASZAMY!



Centrum Rodziców Aktywnych:
Jestem rodzicem niemowlaczka – spotkanie 1,5 godz. – 15 zł, kawa gratis
Jestem rodzicem przedszkolaczka – spotkanie 1,5 godz. – 15 zł, kawa gratis
Warsztaty umiejętności wychowawczych - zajęcia 4 godz. – 40 zł, kawa gratis
Sobotnie spotkania rodzinne –zajęcia dla rodziców z dziećmi 1 godz. – 12 zł,
dla każdego dziecka niespodzianka.

Imprezy okolicznościowe ( urodziny, imieniny, bale) 250 zł do 10 dzieci, każde następne dziecko:
17 zł (bez poczęstunku ) / 22 zł (z poczęstunkiem) – od poniedziałku do czwartku
20 zł (bez poczęstunku) / 25 zł (z poczęstunkiem) – w piątki i soboty


Imprezy miesiąca: czas trwania imprezy: 1,5 godziny – 20 zł.

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 16:30:57

To jest pewnie jedna z tych nowych form wychowania przedszkolnego.Powinno mieć określony status czy jest w pełni prywatną placówką ,czy to wogóle jest przedszkole czy może punkt przedszkolny albo klub malucha.Wszystkie wymienione przeze mnie formy podlegają kuratorium.Natomiast jest dozwolona również forma w pełni prywatnej placówki na zasadach swobody działalności gospodarczej i wtedy nie podlega pod kuratorium ani żaden inny nadzór.Myślę ,że należy iść i wypytać dokładnie ,bo przecież należy się taka informacja ,w końcu masz powierzyć "komuś" pod opiekę swoje dziecko.U mnie w mieście jest mnóstwo takich placówek działających wg.tej nowej ustawy o innych formach wych.przedszk. ale większość jest pod skrzydłami kuratorium.One w sumie działają tak samo jak "normalne"przedszkole.

DOMOWE PRZEDSZKOLE

23 lis 2010 - 17:19:01

ok.
Jakoś nie jestem ufna do tej Pani przedszkolanki bo jej nie znam a w jakiej instytucji mogłabym sprawdzić preferencje takiej placówki ? w kuratorium ? czy innej jakiejś ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Synek nie chce pić mleka