Obecnie rozmawiamy o:

Samochód.

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

dziewczyny potrzebuje pomocy, dodam ze u lekarza bylam stwierdzil, ze przekarmiam synka.Ma on 2 miesiace je duzo, wazy juz 6200 a waga urodzeniowa to 3960.Wiec sporo przytyl.Karmie piersia od poczatku i dodatkowo podaje na noc bebilon pepti bo poniekad ma skaze choc ja w nia nie wierze, syn ma piekna cere i zero krostek..wiec moze lekarz z ta skaza sie myli.
ale, dzis tzn od 3-4 dni je mniej i ulewa duze ilosci pokarmu, tj np dzis jadl z piersi duzo ( nie wiem ile miarki brak;) na noc podalam mu butelke zjadl 60 ml a ulal z 200 tak to wygladalo.Lekarz mowi ze to przekarmienie

czy mialyscie podonie?
strasznie sie martwie

Dzidziuś czasem zje za dużo i wtedy ulewa, nie można przekarmić dzidka bo w naturalny sposób nadwyżke ulewa . Faktycznie troszku Ci przytył mój syn ma 4 miesiące i waży 7100 wszyscy mówią ze to mały grubasek karmiłam i karmie go tylko z piersi , ale tez jak miał 2 mies duzo ulewał, moze niepotrzebnie karmisz go mieszanka na noc , ja bym sobie ja odpusciła i karmiła w nocy także piersią. Ulewaniem się martw wtedy jak by Ci słoneczko spadało na wadze. Pamiętaj żeby po każdym jedzeniu maluszkowi się odbiło. Życze zdrówka maleństwu i mamie

witaj jesli faktycznie dziecko ulewa moze byc to przyczyna przekarmienia, np. jesli ulewa po mleko tylko tym pepti moze mu nie służyć trzeba isc do lekarza i to zglosic-niestety u nas w polsce trzeba chodzi co 2 dni zeby lekarz uwierzył w cokolwiek....
co ile karmisz piersią małego??

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
nazina
witaj jesli faktycznie dziecko ulewa moze byc to przyczyna przekarmienia, np. jesli ulewa po mleko tylko tym pepti moze mu nie służyć trzeba isc do lekarza i to zglosic-niestety u nas w polsce trzeba chodzi co 2 dni zeby lekarz uwierzył w cokolwiek....
co ile karmisz piersią małego??

ulewal i po pepti i po nan 1, nie ulewal tylko po nan ar spacjalne melko dla dziecu ktore ulewaja) ale ma skaze poniekad i moze tylko to specjalne;)
od dzis karmie tylko piersia...przytyl za duzo znowu i kazali mniej karmic, tylko jak to zrobic.Nasi lekarze- szkoda slow



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-21 14:15 przez Ajjc.

witaj moja corka byla na tym bebilonie ar do 8 miesiaca
mojej kolezanki corka wazyla jak mila 2 miesiace 6kg az sie wyezyc nie chcialooo byla tylko na piersii i teraz ma 2 lata juz normalnie wyglada..
mniej karmic dziecko powinno jesc co 2-3 godziny nie czesciejjj, nalezy nawet czasem przetrzymac dziecko ale nie tak zeby plakał bo to tylko pogorszy sytuacje.. ja np... przed jedzieniem ja uypialm i spala 2 godiznki i potem zjadał...wiem ze ciezkoo to zrobic ale dla dobra dziecka trza kombinować

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
nazina
witaj moja corka byla na tym bebilonie ar do 8 miesiaca
mojej kolezanki corka wazyla jak mila 2 miesiace 6kg az sie wyezyc nie chcialooo byla tylko na piersii i teraz ma 2 lata juz normalnie wyglada..
mniej karmic dziecko powinno jesc co 2-3 godziny nie czesciejjj, nalezy nawet czasem przetrzymac dziecko ale nie tak zeby plakał bo to tylko pogorszy sytuacje.. ja np... przed jedzieniem ja uypialm i spala 2 godiznki i potem zjadał...wiem ze ciezkoo to zrobic ale dla dobra dziecka trza kombinować
tak wlasnie wazy moj syn, 28 lipca skonczy 2 miesieace a dzis wazyl 6370 ;(
a teraz jakby tego malo, spi non top od 17 a mamy 21.46 nakarmialm go raz przez sen i spi;( i podejrzewam ze bedzie spal na noc a w nocy sie nie budzi a jak juz to rzadko;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-21 21:46 przez Ajjc.

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

haj powiem ci tak moja corka tez byla karmiona piersia.bylysmy na dwa razy w szpitalu tez ulewala lekarze podejrzewali refluks żołądkowy,ulewala mi tak dlugo jak karmilam piersia lało z niej jak z fontanny wypila troche a lała jakby wypila niewiadomo ile,przeszlo to wtedy jak zaczela dostawac mleko modyfikowane i zeczela jesc pokarmy typu papki czyli do 4miesiaca przezywalam koszmar,balam sie zasnac zeby sie nie udusila ah szkoda gadac jedyne wyjscie moze byc takie ztbys sciagala sobie pokarm a w aptece kupisz taki zageszczacz ja nawet herbate jej zageszczalam tym ale zapomnialam jak to sie nazywa musialabys sie lekarza zapytac głowa do góry bedzie dobrze pozdrawiam

to o czym pisze yuka_222 to NUTRITON- substancja zagęszczająca również podawałam Synkowi bo troszkę ulewał i miał skłonności do wymiotów, ale szczerze mówiąc naprawdę rzadko, ale nasza pediatra się tym przejęła:)
właśnie najważniejsze jest to odbicie się po jedzonku- później juz nawet jak zasypiał przy cycusiu brałam Go do góry żeby się odbiło, a Szwagierki Córa ulewała do 6-tego miesiąca, później już sporadycznie

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

moj ulewa raz na 3-4 dni wiec nie czesto i tylko jak jest przejedzony. Rzadko mu sie odbija, bo trzymam go nawet 30 minut i nic .Jak sie dowiedzialam to sprawka butelki Dr Brown ktora nie daje powietrza i zabezpiecza przed kolka.

Mój synek też ulewał, potrafił nawet po 2 godzinach od karmienia chlusnąć mlekiem, oczywiście nie dopuszczalam żeby mu się nie odbiło, miałam dość tych przemokniętych ciuszków i tego jak widziałam, że męczy go to, bo automatycznie często dostawał czkawkę, czytałam że dziecko takie dolegliwości odczuwa jak my dorośli zgagę, więc wierzę, że mogło go to męczyć. Wszystko się skończyło odkąd dodaje do mleka Nutriton, nie daje tyle ile jest napisane na opakowaniu, wystarczyła jedna miareczka do każdej porcji mleka, bałam się też, że będzie miał zaparcia, ale paradoksalnie częściej się wypróżnia niż po zwykłym nie zagęszczonym mleku :)

Mieliśmy podobny problem, tyle że mała strasznie dużo ulewała. Praktycznie po każdym posiłku. Czasem kilka razy. Też podejrzewano przekarmienie, ale w końcu zalecili nam dawać mleko zagęszczone kleikami, kaszki oraz podawać Debridat. Po kilku dniach przeszło.

Cytat
Ajjc
moj ulewa raz na 3-4 dni wiec nie czesto i tylko jak jest przejedzony. Rzadko mu sie odbija, bo trzymam go nawet 30 minut i nic .Jak sie dowiedzialam to sprawka butelki Dr Brown ktora nie daje powietrza i zabezpiecza przed kolka.

Z tym odbijaniem się u nas też było ciężko nosiliśmy z Mężem na zmianę i też czasami bez efektu...
Może spróbuj z tym nutritonem jeśli problem będzie sie powtarzał, u nas butelka była niepotrzebna Mały w ogóle nie chciał...

Jezeli dziecko ma skaze białkową wcale nie znaczy ze muszą mu wyskakiwac krostki,mój kubus tak ulewł ze przelatywało przez całą poduszkę!!!takze mi lekarz rodzinny mówil ze przekarmiam,pojechałam do szpitala,zbadali go dokładnie i okazało sie ze ma skaze białkową,musiałam go odtawic od piersi,lezałam w szpitalu pare dni ,poniewaz sprawdzali na innym mleczku czyy nie pojawią sie objawy.teraz podaje mu Bebilon pepti,wczesniej nutramgen,ale sama zmieniłam,szkoda bylo dziecka,a bebilon ma taki sam skład.jest wszytko ok:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzieciaczki z 2007 roku