Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 14:03:51

Hej/dziewczyny mam problem i wydaje mi sie ze to nie normalne by dziecko 1,5 miesiaca po kazdym jedzeniu bardzo obficie ulewało,córka kolezanki tak robi i jest strasznie niespokojna do tego dostała wysypki na całym ciele,dzis byla na badaniach i jutro beda wyniki ale wydaje mi sie ze to nie jest w normie bo wiem ze dzieci czesto ulewają ale ona bardzo dużo ,czy to moze byc jakas alergia??jest karmiona piersią ,powiem szczerze ze pani doktor to chyba za słabo reaguje bo dziecko sie meczy a z badan nic nie wynika chyba ze na złe daje skierowanie,prosze was o pomoc może któras mama miała taki problem

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 14:13:15

Mój synek okrutnie ulewał po każdym posiłku.Też był karmiony piersią.Pediatra powiedział, że jak będzie jadł stałe posiłki to mu przejdzie. Tak tez się stało. Dzisiaj ma 7 miesięcy i męczy mnie kolejny problem - ślinienia- w związku z ząbkami. O ulewaniu dawno zapomniałam. Wprawdzie mozna podawać dziecku lekarswo na zagęszczenie pokarmu, aby nie ulewało, ale ja osobiście nie chciałam dziecka niczym faszerować.
Konkludujac. Taka uroda twojego szkraba. Proponuję przeczekać.

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 14:49:06

moja mała też mocno ulewała po moim mleku - MASAKRA! Do tego stopnia, że potrafiła się po godzinie obudzić bo... jej się ulało. Strasznie mnie to stresowało. Pediatra powiedziała że do 6 miesiąca ma prawo ulewać i tyle. Kazała jedynie ją układać pod lekkim skosem - tzn pod materac w miejscu główki wsadzić np ręcznik, żeby uzyskać lekkie pochylenie. Teraz niunia ma za chwilkę roczek, a o ulewaniu daaaaaaaawno zapomniałam :)

aaaa i jeszcze radziła karmić mniej a częściej - jeśli się da przerwać i dać ponownie za jakiś czas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 14:50 przez camika.

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 15:01:31

Moje dziecko zaczęło ulewać jak skończyło 2 tygodnie. Ulewało jej się po każdym jedzeniu i to w ogromnych ilościach. Na okrągło musiałam przebierać dziecko bo ciągle było mokre. Płakała prawie bez przerwy, musiał ją boleć brzuszek i miała pewnie zgagę. Pediatra najpierw przepisała Debridat ale on był zupełnie nieskuteczny. Kazała nosić dziecko w pozycji pionowej i układać wyżej (w łóżeczku pod materacyk włożyliśmy niedużą podusię). Skierowała więc dziecko na usg brzuszka i wyszedł masywny refluks. Niestety nie ma skutecznych leków na refluks. Pediatra uznała, że samo dziecku przejdzie. Męczyłyśmy się tak ponad miesiąc. Zaczęłam podawać jej małe porcje Bebilon dla dzieci z tendencją do ulewań przed każdym karmieniem piersią. Od razu jak ręką odjął. Tzn. było widać, że dziecku ulżyło. Przestała płakać, zaczęła się uśmiechać i co najważniejsze wreszcie przybierała na wadze. Ulewało się nadal ale nie były to już tak ogromne ilości. Jak córka skończyła 4 miesiące do odciągniętego mleka zaczęłam dodawać kleiku ryżowego i stopniowo rezygnowałam z Bebilonu. Przestało jej się ulewać dopiero gdy miała prawie 7 miesięcy.
Jednak powodem ulewania może być również alergia.

Cytat
camika

aaaa i jeszcze radziła karmić mniej a częściej - jeśli się da przerwać i dać ponownie za jakiś czas.

z tym bywa ciężko bo moje dziecko strasznie rzucało się na jedzenie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-30 15:07 przez ulalabs.

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 15:14:50

Damian był w szpitalu na zapalenie oskrzeli potem płuc.
Powodem było to że Damiankowi za wysoko się odbijało i zalewało oskrzela. Przeprowadzano z nami wywiad i dowiedziałam się że pediatra powinien zareagować na wiadomość o ulewaniu i zaproponować zmianę mleka.
Damian bardzo dużo ulewał i bardzo długo bo do roku.

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 15:26:13

dzieki wielkie za rady jutro wizyta u lekarza wiec zobaczymy dzis juz podałyśmy humane tak zaleciła pediatra a jutro wyniki ,po humanie co chyba dobrze wróży nie ulała i spi jak aniolek a po karmieniu piersią płacze i ulewa zobaczymy co bedzie dalej ,teraz przynajmniej śpi biedulka mała

ulewanie po kazdym karmieniu

30 cze 2010 - 16:54:48

Moja też ulewała a wręcz chlustała mlekiem i też nie było na to lekarstwa Czasami w ciągu godziny przebierałam ją trzy razy Potrafiła po jedzeniu się przespać i jak wstała to też ulewała nawet po dwóch godzinach Debridat nie pomagał wogóle Przeszło samo ok 6 m-cy

ulewanie po kazdym karmieniu

01 lip 2010 - 09:18:00

mój synek tez ulewał i to często ale lekarka mówiła że nic się nie poradzi.Pod materac w łóżeczku kazała podłożyć coś żeby główka była wyżej i powiedziała że przejdzie samo jak dziecko zacznie siedzieć i tak tez było:)

ulewanie po kazdym karmieniu

01 lip 2010 - 09:23:58

To moze byc alergia jesli dodatkowo jest wysypka.
Dlatego najlepiej zrobic badania lub zmienić pediatrę.
A i bardzo wazne jest kontrola wagi,jesli dobrze przybiera to ulewanie jest raczej normą,gorzej gdyby nie przybierało lub traciło.
Moja córcia ulewa rowniez po kazdym karmieniu i tez kilka razy ją przebieram,wczoraj był u nas lekarz na wizycie i powiedział ze to normalne,niepokoiło by go własnie wtedy gdyby była jakas wysypka lub mała nie przybierala by przez to na wadze.

ulewanie po kazdym karmieniu

01 lip 2010 - 09:36:36

moj Kacperek tez bardzo ulewał pediatra nic nie stwierdziła pposzlam prywatnie i okazało sie ze maly ma skaze bialkową ale naszczęście w małym stopniu bo tylko stosujemy mleko ha i pomaga a na ulewanie stosujemy do dzisiejszego dnia NUTRITON dostepny w aptece i dodajemy póltorej miareczki do mleka ,to zagęszcza pokarm w żołądku i mały przestał ulewać .

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

ulewanie po kazdym karmieniu

01 lip 2010 - 10:56:18

O matko!!!-dobrze,ze ja nigdy nie mialam takiego problemu :( To musi byc naprawde stresujace.Moj maly od urodzenia jest na bebiko i nigdy w zyciu mi nie ulewal.Teraz ma 7 miesiecy.

ulewanie po kazdym karmieniu

01 lip 2010 - 11:08:03

tak samo sobie pomyślałam jak przeczytałam wasze wypowiedzi..my nie mieliśmy takich problemów ale wszystkim mamom współczuje i zyczę by szybko mineły te 7 miesięcy:-))

ulewanie po kazdym karmieniu

02 lip 2010 - 19:53:48

witam, z tym ulewaniem jest róznie, jeśli to sie zdarza po kazdym karmieniu przez dłuższy czas-np moja córka miała tak przez 2 tygodnie i lekarka kazała podawać mleko bebilon AR-dość drogi ale powiedziała ze jeśli nie przejdzie to trzeba zrobić badania. córka piła to mleko do 7 miesiąca.
ale to wszytko zależy od częstotliwości ulewania- idz do lekarza jak cos wydaje sie niepokojące. polecam również strone www.dziecko24.pl- tam sa pediatrzy którzy w ciagu 1 godziny odpowiadają na zadawane pytani w związku ze zdrowiem dzieci.
pamietaj jednak ze po to jest lekarz aby rozwiał twoje obawy.

ulewanie po kazdym karmieniu

02 lip 2010 - 20:53:31

u nas tez mieliśmy ten problem,po godzinie czasu po karmieniu nawet się zdarzało(to co wypił to zwrócił) nic nie przetrawione....uzywalismy zagęszczacza z mlekiem,ale powiem szczerze niewiele to pomagało......... nawet jak mleko zmieniliśmy na bebilon pepti bo okazało se ze mały ma skaze to nic się nie zmieniło! myślę ze po prostu maluch wysrósł z "tego"!
najlepsze z tego jest to ze mały przybierał na wadze super......

ulewanie po kazdym karmieniu

03 lip 2010 - 08:49:41

moja córcia karmiona piersią też strasznie ulewała... okropnie! po każdym jedzeniu tak wielkie ilości, że zastanawiałam się czy w ogóle po tym karmieniu coś jej w brzuszku zostaje... ?! ulewała tak dużo, że potrafiła zmoczyć się mlekiem aż po pięty! czasami ulewała tak intensywnie, z takim ciśnieniem, że wyglądało jakby wymiotowała! i jak skończyła 3 miesiące samo jej to przeszło! teraz ma prawie 5, nadal karmię piersią ale ulewanie ogranicza się do cieniutkiej strużki mleka cieknącego po policzku... pięty ma suche :) i przeszło samo :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maruda:(