Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ataki histerii i bicie....

06 lis 2010 - 17:40:59

nie jestem tego zdania żeby oddać, trzeba go upominać do skutku, i mówić ze tak nie wolno. Pamietam syn mojej sostry znów gryzł, i mu samo przeszło. Mysle ze przejdzie mu to samo, tylko jak mówie trzeba mówić ze tak nie wolno.

ataki histerii i bicie....

06 lis 2010 - 17:47:40

moja córka też tak robi ale kilka razy powiedziałam nie wolno! nie pomogło a raz zaczeła mnie bić udałam ,że płacze ,że boli i wiecie co? przytuliła mnie i już więcej mnie nie uderzyła

ataki histerii i bicie....

06 lis 2010 - 17:50:18

Dziękuję za podpowiedzi.
Spróbuję wg metody " ewciao ", bo jakoś chyba nie umiałabym oddać Synkowi nawet leciutko. Poza tym wydaje mi się, że to oddanie Maluch jednak odbierze, że skoro bije mama i on, to jest to normalne i można tak robić.
Ale czekam też na inne sugestie, w razie jakby to zawiodło
Pozdrowienia dla wszystkich MAM:)
[embed_image 68d5b701914667a6a44b411e6f952297]



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-06 18:15 przez franc225.

ataki histerii i bicie....

06 lis 2010 - 18:16:42

słuchajcie ile dzieci tyle charakterów na niektóre działa słowo nie wolno na niektóre poruszenie palcem a jeszcze inne przerazaja sie płaczem matki moja córa ciagneła mnie za wlosy nieustannie podchodziła łapała i wyrywała tłumaczenie nie pomogło palec "boży " tez cudów nie zdziałał mój płacz przeradzajacy sie w histerie tez nie wzbudził w niej wyrzutów sumienia wiec jej oddałam na tyle delkatnie na ile to bylo mozliwe ale córcie i w koncu zrozumiała ze to boli bo to poczuła
jesli nie wierzycie to wytłumaczcie dziecku smak czekolady bez spróbowania ...
zycze powodzenia

ataki histerii i bicie....

30 lis 2010 - 17:00:40

super niania potrzebna

a zastanawialas sie czy wina nie lezy po stronie rodzicow, skoro dziecko wchodzi na glowe wam a dziadkowie sobie radza

dobra metoda jest ustawianie do kata nawet 2 latke
znajdz w domu spokojne miejsce troche na uboczu, poloz tam poduche
powiedz dziecku ze nie wolno tak robic i ma przeprosic jesli nie idzie do kata na poduszke i siedzi tam dopoki nie uspokoi sie
i tak do skutku w koncu zadziala
niech placze krzyczy, musicie byc konsekwentni


moj znajomy ma synka 2 letniego metoda dziala bardzo dobrze
dziecko ani razu klapa nie dostalo
choc potrzeba bylo czasu i cierpliwosci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-30 17:02 przez thundercat1985.

ataki histerii i bicie....

30 lis 2010 - 17:18:17

ja również tak miałam i to jak moj synek miał około 2 latka... było to przejsciowe :) ja nie karałam syna jakos nie miałam serca po prostu obrażałam sie na niego a on juz po 2 minutach przepraszał i przeszło:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-30 17:19 przez magda1988-18.

ataki histerii i bicie....

30 lis 2010 - 17:26:39

moim zdaniem

sprzątanie pokoju nie jest odpowiednią karą - jeśli juz w wieku dwóch lat dziecko za karę bedzie miało sprzątać to już zawsze bedzie uważało to za karę i co bedzie myslało i jak się czuło - gdy za rok dwa poprosimy o posprzątanie? że znów ma karę? bez sensu...
dziecko powinno się uczyć sprzątać w swoim pokoiku - ale nie na zasadzie kary tylko jako uswiadomienie mu jego obowiązków...co zaowocuje w przyszłości ...

to samo uważam o wynoszeniu za karę do łózeczka - łożko/łóżeczko to miejsce spania ...jak wiec potem ma dziecko tam zasypiać spokojnie skoro to miejsce będzie kojarzyło z kara?
kolejny nieprzemyslany "pomysł" rodziców w nerwach i tyle...


o wiele lepszą nauką kary jest postawienie do kąta czy posadzenie na karnego miśka - w sumie działają obie kary na tej samej zasadzie - ale dzieco łatwiej jest w stanie pojąc że to kara, bo po pierwsze nie jest to przyjemne dla niego bo co mozna robić w kącie? ale też nie budzi w dziecku złych skojarzeń (jak z łożeczkiem) oraz złych nastawień do obowiązków (chodzi o to sprzątanie za karę)

ataki histerii i bicie....

30 lis 2010 - 18:55:06

Ta metoda jest dobra ale dla dzieci co mają 2 latka a nie roczek niecały
dwu latkowi przetłumaczysz że kara i niech idzie na poduszkę i siedzi tyle minut ile ma lat a takiemu co ma niecały roczek chyba nie przetłumaczysz tak

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zjeżdżalnia