Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komary-ratunku!

19 maj 2017 - 21:33:48

Dziewczyny i chłopaki.
Jakie macie sprawdzone,domowe i tanie sposoby na komary?
Co działa i jest w miarę niezawodne?
Wiem,że są miliony różnych preparatów,ale...chodzi mi o takie wymyślone i kultywowane przez Was?
Mam naprawdę plagę tych drani.
Ratunku,bo mogą pożreć nawet mojego psa... zły

Komary-ratunku!

19 maj 2017 - 22:22:00

olejek geranium lub gozdzikowy komary nie znosza tych zapachów

Komary-ratunku!

20 maj 2017 - 12:54:15

U mnie na szczęście jeszcze ani jednego komara nie ma :D Ja słyszałam o aromacie waniliowym (tym do ciasta) żeby się wysmarować :)

Komary-ratunku!

20 maj 2017 - 18:09:27

Dzięki.
Spróbuję z tymi olejkami i aromatem.
U mnie wokół jest sporo wód (efekty niezmeliorowanych pól)
i mają gdzie się mnożyć.Po prostu tragedia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 23:33 przez czarownicaao.

Komary-ratunku!

20 maj 2017 - 23:44:12

Ja mam własne prywatne żaby w oczku wodnym i ptaszki młode wygłodniałe, niedawno się powykluwały, komary są ale jest komu polować, nie ma to jak prywatni pogromcy komarów;)a na poważnie to kupuję spraye, psikniesz i jakiś czas spokój, jak narazie to nie wynaleziono skutecznego sposobu na wypędzenie krwiopijców, surowe zimy też jak widać im nie szkodzą:P na psa też możesz psiknąć napewno będzie ci wdzięczny:)

Komary-ratunku!

20 maj 2017 - 23:52:35

Cytat
CzerwoneUsta
Ja mam własne prywatne żaby w oczku wodnym i ptaszki młode wygłodniałe, niedawno się powykluwały, komary są ale jest komu polować, nie ma to jak prywatni pogromcy komarów;)a na poważnie to kupuję spraye, psikniesz i jakiś czas spokój, jak narazie to nie wynaleziono skutecznego sposobu na wypędzenie krwiopijców, surowe zimy też jak widać im nie szkodzą:P na psa też możesz psiknąć napewno będzie ci wdzięczny:)

Ostatnio pies wieczorem nie chciał wyjść na dwór,więc zostawiłam go w korytarzyku.Denerwują go te komary-podobnie jak ludzi.
Wiesz...też mam prywatne żaby,własnego bociana,moje żurawie i całe mnóstwo ptaszków (mieszkam 100 metrów od lasu),ale to nic nie daje.
Może zacznę hodować pająki?
Pomyślałam,że ktoś podrzuci jakiś "zapach",którego te komary nie lubią.Czasem Panie domu mają swoje patenty.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 23:56 przez czarownicaao.

Komary-ratunku!

20 maj 2017 - 23:59:21

Mam posadzone drzewa o wdzięcznej nazwie "katalpa", ponoć ich zapach odstrasza komary, i faktycznie mają duże liście i jak je roztarłam to wydzielają taki zapach jak olejki eteryczne, jeszcze młode tak około 1,5m wysokości ale liście duże i fajnie wyglądają, może dlatego mam mniej komarów:) czekam aż wyrosną duże:)

Narazie jeszcze po zimie liści nie ma, ale w tamtym roku już mogłam się cieszyć ich urokiem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 00:02 przez CzerwoneUsta.

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 00:00:39

Dobry wieczór :)

Moja mama mieszka nieopodal stawu. Komarów jest dużo, jednak używa wkładów do podgrzewacza (nie wiem, czy ta świeczka tak się nazywa) o zapachu waniliowym. Nie pali, rozkłada w różnych miejscach. Działa :)

Pozdrawiam:)

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 00:11:44

@CzerwoneUsta
A widzisz Usta...
Ja zaraz zobaczę,jak to wygląda i nasadzę sobie.
Dzięki.

@100krotka
No właśnie tam,gdzie jest dużo wody,wilgoci i gorąco te komary się mnożą.U mnie jest podobnie.Mnóstwo pól pozalewanych różnymi sadzawkami,rozlewiskami...i szok się zrobił.
Też słyszałam,że wanilia działa.
Może poszukam jakichś olejków waniliowych i obsmaruję wszystko dookoła?! Do pierwszego deszczu podziała.
Nawet koleżanka powyżej pisze,że aromat waniliowy do ciast działa.
Poszukam wszelkich waniliowych "wynalazków".Dzięki.

@CzerwoneUsta
Usta,jesteś genialna!
Rośliny specjalnie posadzone skutecznie odstraszą komary,a może choć trochę podziałają.
To drzewo,o którym piszesz jest piękne i fajnie kwitnie.Zaletą jest to,że odstrasza komary,ale ma dość duże wymagania (przynajmniej na początku).Coś za coś...:D
Prócz tej katalpy wynalazłam komarzycę,kocimiętkę (mój pies by zwariował,kiedy koty umilałyby mu żywot),bazylię,koper włoski,bodziszka i...lawendę.Tę ostatnią oczywiście mam,ale dalej od domu,na klombie i muszę posadzić bliżej.
To jest myśl!
Dziewczyny,sadzimy rośliny działające na komary.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 23:29 przez czarownicaao.

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 12:45:31

mnie komary zjadają na śniadanie - taki mają przysmak :-/ aczkolwiek w tym roku nie widziałam żadnego (odpukać). żadne offy, olejki waniliowe, aromaty, witaminy B12 na mnie nie działały, jak miały ukąsić to akurat i tak mnie. kupiłam muggę, jedyny preparat, który na mnie działa. tylko unikaj kontaktu z odzieżą;-)

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 18:22:41

teraz o tej porze roku to nie tyle komary co meszki i one sa gorsze ale na nie tez jest sposób one nie cierpia zapachu waniliowego tu masz fajny artykuł odnosnie rosilin anty komarowych https://www.wymarzonyogrod.pl/tarasy-balkony/kwiaty-i-rosliny-balkonowe-i-tarasowe/rosliny-na-balkon-odstraszajace-komary-i-muchy,41_2982.html

Cytat
CzerwoneUsta
Mam posadzone drzewa o wdzięcznej nazwie "katalpa", ponoć ich zapach odstrasza komary, i faktycznie mają duże liście i jak je roztarłam to wydzielają taki zapach jak olejki eteryczne, jeszcze młode tak około 1,5m wysokości ale liście duże i fajnie wyglądają, może dlatego mam mniej komarów:) czekam aż wyrosną duże:)

Narazie jeszcze po zimie liści nie ma, ale w tamtym roku już mogłam się cieszyć ich urokiem:)
hehheh ja własniee sprwdziłm co to jest ta katalpa i u mnie na osiedlu rosną i ja je nazzywam drzewm kiebasianym bo te stracki wygladaja jak kabanosy ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 20:25 przez agata74.

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 22:21:43

Cytat
agata74

hehheh ja własniee sprwdziłm co to jest ta katalpa i u mnie na osiedlu rosną i ja je nazzywam drzewm kiebasianym bo te stracki wygladaja jak kabanosy ;)
To dbają tam o was, ja kiedyś jeżdziłam z mężem do leśniczówki i tam dookoła one rosły, dowiedziałam się dlaczego tam i tak dużo, zaraz póżniej kupiłam kilka drzewek:) no te strąki to długie, utrzymują się na drzewie całą zimę, u mnie jeszcze wiszą...liści nie ma a drzewo wygląda jak palma pustynna przez te jak to nazwałaś "kabanosy":)

Komary-ratunku!

21 maj 2017 - 22:52:10

@veenus , @agata74
Dzięki wielkie i na pewno zapoznam się z polecanymi sprawami.

@CzerwoneUsta
Postanowiłam zakupić tę katalpę ,a przy okazji też sosnę himalajską.
Zawsze mi się marzyła z uwagi na jej oryginalność.

Dziś mniej komarów,bo przyszło spore ochłodzenie.

@agata74
Wygląda na to,że muszę nasadzić całe mnóstwo roślin.
Jednak wolę te wieloletnie-kilka drzew ("kabanosów" :D:D:D ),które działają do 15 metrów i będzie lepiej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 23:00 przez czarownicaao.

Komary-ratunku!

22 maj 2017 - 08:08:05

@czarownicaao drzewo samo z siebe nie działa trzeba liscie potrzeć wtedy wydziela olejki eteryczne, przypomniało mi sie jeszcze ze komary nie lubia zapachu pelargonii oraz anginki czyli geranium swego czasu byla bardzo modna jak sie pocieralo listki to zapach taki cytrynowy wydziela. Ja testowałam na sobie olejek gozdzikowy i raz ze ładne pachnie to dwa komary uciekaja, mam tez olejek geranium i w ym roku mam zamiar przetestwac ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-22 08:09 przez agata74.

Komary-ratunku!

22 maj 2017 - 10:34:34

Cytat
agata74
@czarownicaao drzewo samo z siebe nie działa trzeba liscie potrzeć wtedy wydziela olejki eteryczne, przypomniało mi sie jeszcze ze komary nie lubia zapachu pelargonii oraz anginki czyli geranium swego czasu byla bardzo modna jak sie pocieralo listki to zapach taki cytrynowy wydziela. Ja testowałam na sobie olejek gozdzikowy i raz ze ładne pachnie to dwa komary uciekaja, mam tez olejek geranium i w ym roku mam zamiar przetestwac ;)

Wyczytałam,że spokojnie można siąść pod tym drzewem po ciężkim dniu,a więc pewnie nie jest źle.No na pewno nie tak,jak do tej pory.Wiadomo,że w 100% nie pozbędę się tych bandytów,ale...może zawsze coś...?!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usługa pozycjonowania