Obecnie rozmawiamy o:

Meble

41 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nigdy wiecej zakupów na szafie

13 maj 2017 - 23:10:09

Może troszkę z innej beczki napiszę ale nic mnie tak nie irytuje jak naleganie na natychmiastową wysyłkę. Teraz nawet na all... czeka się kilka dni na wysyłkę a tutaj ktoś kupi i tego samego dnia chce żeby mu wysłać. Milion wiadomości i jak podasz telefon to esemesów.
Ludzie przecież przelew idzie nieraz 2 dni, są różne sytuacje życiowe np.chore dziecko lub praca i brak czasu. Ale nikt tego nie zrozumie. Piszą, że guzik ich to obchodzi, straszą zgłoszeniem sprawy.
Nie bronię tej Pani bo mogła odpisać przynajmniej na początku kiedy wyśle.
Zastanawiam się jednak co się z tymi ludźmi dzieje.
Sama kupuje przez Internet i czekam cierpliwie min 5 dni.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

13 maj 2017 - 23:33:20

Cytat
kukingaku
Może troszkę z innej beczki napiszę ale nic mnie tak nie irytuje jak naleganie na natychmiastową wysyłkę. Teraz nawet na all... czeka się kilka dni na wysyłkę a tutaj ktoś kupi i tego samego dnia chce żeby mu wysłać. Milion wiadomości i jak podasz telefon to esemesów.
Ludzie przecież przelew idzie nieraz 2 dni, są różne sytuacje życiowe np.chore dziecko lub praca i brak czasu. Ale nikt tego nie zrozumie. Piszą, że guzik ich to obchodzi, straszą zgłoszeniem sprawy.
Nie bronię tej Pani bo mogła odpisać przynajmniej na początku kiedy wyśle.
Zastanawiam się jednak co się z tymi ludźmi dzieje.
Sama kupuje przez Internet i czekam cierpliwie min 5 dni.
Wystarczy napisać kiedy przesyłka będzie nadana/wysłana i po kłopocie, kupujący powinien dostać taką informację wtedy będzie spokojny, a jak sprzedawca milczy i nie odpisuje to może również oznaczać że przesyłki może nie wysłać:)

Cytat
malmie
Osoby prywatne jak im płaci się przez pay to przeważnie zawsze czekają, aż im przejdzie na konto prywatne, przynajmniej ja tak często miałam, ale nie wiem jak długo to przechodzi, bo nie miałam okazji tego doświadczyć. Zapytać o wysyłkę nie zaszkodzi, a nawet wskazane jak nie ma żadnych terminów w aukcji podanych.
Czekać nie trzeba na żadne przelewy na prywatne konto, sprzedający otrzymuje automatycznie zawiadomienie o wpłacie kupującego, to trwa nie dłużej jak kilka minut od czasu jak kupujący zrobi przelew przez PayU. Przy zakupie można wpisać wiadomość dla sprzedawcy np"że zależy ci na szybkiej dostawie" lub co tam kto chce, ja zawsze tak robię i mam wtedy podkładkę w razie problemu z zakupem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-13 23:45 przez CzerwoneUsta.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 10:03:00

Mówię o przelewach tradycyjnych.
Napisanie że wysyłkę zrobię za 2 dni nie uspokaja. Miesiąc temu miałam taką sytuację na szafie że pani kupiła przez kup teraz u mnie rzecz.
Następnego dnia zrobiła wpłatę ok. 11 na poczcie i 5 min. potem pisze kiedy wysyłka.
Odpisałam że jak pieniążki będą na koncie.
Pani odpisała mi że chyba żartuję i rządu natychmiastowego nadania.
Wcześniej Pani nic nie pisała że jej się tak spieszy.
Po kilku nieprzyjemnych wiadomościach zdecydowałam się na unieważnienie transakcji i zaproponowałam zwrot pieniędzy.
Po 2 dniach przelew doszedł a Pani spuściła z tonu i chciała jednych wysyłki.
Więc wysłałam. Nie rozumiem tylko po co te nerwy były.

2 dni to za dużo, musi być już i koniec.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-14 10:04 przez kukingaku.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 10:04:02

Cytat
CzerwoneUsta
Czekać nie trzeba na żadne przelewy na prywatne konto, sprzedający otrzymuje automatycznie zawiadomienie o wpłacie kupującego, to trwa nie dłużej jak kilka minut od czasu jak kupujący zrobi przelew przez PayU. Przy zakupie można wpisać wiadomość dla sprzedawcy np"że zależy ci na szybkiej dostawie" lub co tam kto chce, ja zawsze tak robię i mam wtedy podkładkę w razie problemu z zakupem.
Ja wiem, że nie muszę czekać na przelew, który idzie od tego "pośrednika" z szybkich płatności, bo sumie przecież zapłaciłam i na swoim koncie to od razu nie mam, ale mi chodzi czy tak od razu na prywatne konto sprzedawcy przechodzi jak zleci wypłatę ? Wydaje mi się, że chyba to trwa trochę i nie chodzi mi o zawiadomienia, bo te, tak jak napisałaś, zaraz się generują. Tylko właśnie nie wiem ile czasu trwa ten przelew z tego paya na konto prywatne, bo często spotykam takie sytuacje, że sprzedawcy wolą właśnie na konto prywatne. Ja już nie mówię o takich prywatnych sprzedawcach, ale bardzo często firmy preferują konta prywatne.
Ja tak Usta nie piszę, że mi zależy na szybkiej wysyłce. Czeka kilka dni i tyle.

Cytat
kukingaku
Mówię o przelewach tradycyjnych.

A te szybkie płatności "lubisz" ? Korzystałaś może z nich ? Jak korzystałaś to szybko kasa była u Ciebie ? Chodzi mi o to kiedy przeszło na prywatne konto. Pytam, bo odnoszę wrażenie, że ludzie wolą te prywatne przelewy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-14 10:06 przez malmie.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 10:50:23

Dziewczyny mam pytanie, pisałam do moderatorki, ale nie raczyła odpowiedzieć.
Kiedyś kupiłam buty konkretne rozmiar 38 ( szafiarka miała każdy różnią osobno) ja się chciałam upewnić czy wkładka ma rozmiar 24,5 po czym odpisala, ze tak a gdy otworzyłam paczkę to patrzę a tam 39. Po zmierzeniu wkładki przeze mnie okazalo się ze ma 25 cm a podeszwa ma 24,5 ( byly to koturny a wiadomo ze skoro podeszwa ma tyle to wkladka musi miec więcej - trójkąt pristokatyny- twierdzenie pitagorasa)
Kasę za buty oddala lecz wyslac musiałam na swój koszt.
Dostala negatywa.
Tylko tego negatywa tam teraz u niej nie ma!
Jak to jest możliwe?

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 11:27:41

Cytat
kama9018
Dziewczyny mam pytanie, pisałam do moderatorki, ale nie raczyła odpowiedzieć.
Kiedyś kupiłam buty konkretne rozmiar 38 ( szafiarka miała każdy różnią osobno) ja się chciałam upewnić czy wkładka ma rozmiar 24,5 po czym odpisala, ze tak a gdy otworzyłam paczkę to patrzę a tam 39. Po zmierzeniu wkładki przeze mnie okazalo się ze ma 25 cm a podeszwa ma 24,5 ( byly to koturny a wiadomo ze skoro podeszwa ma tyle to wkladka musi miec więcej - trójkąt pristokatyny- twierdzenie pitagorasa)
Kasę za buty oddala lecz wyslac musiałam na swój koszt.
Dostala negatywa.
Tylko tego negatywa tam teraz u niej nie ma!
Jak to jest możliwe?

Zgłosiła do administracji sprawę, prawdopodobnie jakimś cudem udowodniła im, że nie popełniła błędu i unieważnili komentarz :)

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 11:33:02

Niestey z tą grzecznością i szancunkiem na szafie różnie to bywa...jak u mnie.
Jeśli uda mi się coś sprzedać to sama wysyłam numer nadania.
Czasami jeśli ktoś coś poszukuje,a gdzieś coś widzialam wyśle na priv linka to ani dziękuję ani me ani ce...
Z zapytaniem o ciuszek ,gdzie szafiarka kupiła ale może odsprzeda też zero odezwu...
Ale to podzielone no zdarzają się osoby bardzo miłe i pomocne.
Ale to chyba zależy od osoby...:/ :)

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 12:34:18

Cytat
malmie

Ja wiem, że nie muszę czekać na przelew, który idzie od tego "pośrednika" z szybkich płatności, bo sumie przecież zapłaciłam i na swoim koncie to od razu nie mam, ale mi chodzi czy tak od razu na prywatne konto sprzedawcy przechodzi jak zleci wypłatę ? Wydaje mi się, że chyba to trwa trochę i nie chodzi mi o zawiadomienia, bo te, tak jak napisałaś, zaraz się generują. Tylko właśnie nie wiem ile czasu trwa ten przelew z tego paya na konto prywatne, bo często spotykam takie sytuacje, że sprzedawcy wolą właśnie na konto prywatne. Ja już nie mówię o takich prywatnych sprzedawcach, ale bardzo często firmy preferują konta prywatne.
Ja tak Usta nie piszę, że mi zależy na szybkiej wysyłce. Czeka kilka dni i tyle.
Zależy co zaznaczysz, przeważnie na swoim koncie wpisujesz kwotę od której chcesz żeby robiono ci z automatu przelewy na prywatne konto i masz to już najpóżnie na następny dzień od zlecenia wypłaty przez pośrednika, nawet czasami jest w ten sam dzień jeszcze. Zaznaczasz np wypłaty od 50zł i jak na końcie PayU ta kwota zostanie przekroczona z automatu masz robiony przelew na swoje prywatne konto, do 24 godz nie dłużej trwa to wszystko. Sprzedawcy czasami wstawiają płatność tylko na konto prywatne ponieważ pośrednik pobiera minimalną opłatę za pośrednictwo ale to raczej żadka praktyka, jeszcze ja się z tym niespotkałam, u osób prywatnych częściej. Ale jaki sposób nie wybierzesz to wpłaty przeważnie trafiają do sprzedawcy najpóżniej w ciągu 24godz, jeżeli przelew robiony jest w piątek po południu to wiadomo że dostaniesz dopiero w poniedziałwk, i ze względu na ten okres jest te max 3dni, ale jeżeli przelew robisz pomiedzy takimi samymi bankami to wtedy wystarczy kilka minut nawet w niedzielę.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 14:15:45

Z Payu nigdy nie korzystałam bo wszyscy chcą przelew prywatny.
Ja mam konto w banku PKO i naprawdę różnie to bywa.
Z Milenium czy Alior zdarza się że 3 dni czekam a ludzie się spieszą.
Jeśli ktoś jeszcze wyśle potwierdzenie przelewu to pół biedy, ale niektórzy nie wyślą potwierdzenia a przesyłkę chcą mieć od razu.
Jaką ja mam mieć pewność czy na pewno przelali
Kiedyś Pani do mnie wydzwaniała następnego dnia, że przelew poszedł ale sprawdzałam i nie było go na koncie. Pani od razu zarzuciła mi oszustwo bo jak nie ma jak zrobiła.
Czasem ma się już wszystkiego dość. Na szczęście nie wszyscy są tacy.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 17:33:53

a nie możesz podać nam tej osoby która lekceważy twoje zakupy .
Niech wie że wiemy wszyscy , może to ją zmobilizuje .

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 17:51:02

Z tego co mi wiadomo to nie można podawać linku i namiarów na konkretną osobę bo od razu będzie moderacja i upomnienie.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 17:55:08

Cytat
kukingaku
Z tego co mi wiadomo to nie można podawać linku i namiarów na konkretną osobę bo od razu będzie moderacja i upomnienie.
myslałam o moderatorze napisz do niej z zapytaniem czy możesz wystawić jej login abyśmy widziały.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 20:29:59

@CzerwoneUsta dzięki Usta, jasne, wiem już co chciałam i dlaczego niektórzy piszą, że po otrzymaniu na konto prywatne dopiero wysyłka. W sumie mogę to zrozumieć w przypadku prywatnej sprzedaży. Jakby nie patrzeć to chyba czasami wpłata na konto prywatne jest szybciej.

@kukingaku to jest normalne, że czekasz jak pojawi się koncie skoro wpłata na prywatne konto. Ja to nie wiem, że ludzie tak od razu rzucają słowo "oszust" no widać koło pióra takim nikt nie zrobił.

@kama9018 dla mnie, z tego co piszesz, transakcji nie było i ten negatyw był niezasadny, ale to tylko moje zdanie.

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 20:43:37

Cytat
banach
a nie możesz podać nam tej osoby która lekceważy twoje zakupy .
Niech wie że wiemy wszyscy , może to ją zmobilizuje .
nie wiem czy moge podawać takie info tutaj ale jeszcze sprawa jest w toku takze poczekam do jutra ;)

Nigdy wiecej zakupów na szafie

14 maj 2017 - 21:36:43

W sumie ja też przy takich przelewach przez PayU zawsze czekałam najpierw, żeby mi doszło na konto bankowe, to samo robię tutaj na szafie (do tego jeszcze modlę się, żeby kupujaca jakimś cudem wybrała formę zwykłego przelewu, bo teraz pobierają opłate za te niższe wypłaty, ale nie naciskam na taką formę - jeśli woli DotPay, to trudno).
Tylko że DotPay wcale nie przyspiesza wysłania przedmiotu, bo i tak wysyłam przedmiot dopiero gdy (po wypłacie środków z szafy) kasa jest zaksięgowana na moim koncie bankowym. A ostatnio mi się zadrzyło, że łącznie trwało to dłużej, niż zwykły przelew, który w tym czasie szedł od innej osoby. Bo akurat była majówka, szafa chyba 2-go maja zrobiła sobie wolne od wypłacania, ale banki działały - tak to wyglądało.
Na Alle sprzedawałąm 100 lat temu, i wtedy się samemu ustawiało jak często chcę, żeby środki były wypłacane na konto bankowe. Nie wiem jak jest teraz.

Co do mojego zakupu - ja ten przedmiot opłaciłam w poniedziałek rano, więc nawet jeśli facet czeka na przelanie hajsu na swoje konto, to i tak już dawno powinno dojść, chyba że ustawił sobie, że wypłaty mają być np. tylko raz w tygodniu. Nic o tym nie wiem, więc we wtorek jak wrócę do domu będę do niego pisać.

Czoko, banach dobrze napisała - po prostu spytaj moderatorki, czy możesz podać tutaj nicka tej osoby.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sklepy z sukienkami