Obecnie rozmawiamy o:

copywriting seo

gorący temat

kurs prawa jazdy

12 minut temu

hala łukowa

30 minut temu

Opakowania

dzisiaj o 7:57

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Dziewczyny i chłopaki...
Problem odwieczny,który zaczyna mnie irytować coraz bardziej.Po transakcji zero komentarza (nawet nie ma często wiadomości,że doleciało).
To nie w porządku,bo ja wystawiam je zawsze-bez względu na to,jakie są.Natomiast dla mnie nie są wystawiane i wiele należnych mnie ominęło (mimo grzecznego upominania się).
Są dla mnie zamknięciem transakcji w całości i uważam,że powinny być.
Nie rozumiem ludzi,którzy ich nie wystawiają-przecież to ani nie kosztuje,ani nie boli.
Takie komentarze powinny być obowiązkowe-pod rygorem jakichś ostrzeżenie,punktów karnych czy czego tam...

Co robicie,żeby jakoś wyegzekwować takie komentarze?
Macie jakiś sposób?
Podpowiedzcie...hmm

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 13:54 przez czarownicaao.

U mnie to samo :/ Dobry pomysł z tymi sankcjami :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Komentarze dobrowolne, a wpływ na "egzekucję" wystawiania raczej mierny. Zresztą jest chyba wiele osób co nie patrzy na te komentarze i wiele nie przywiązuje uwagi do tego czy go wystawić czy nie, ot wpadnie kupi i dalej biegnie. Ogólnie nie jestem za obowiązkowym ich wystawianiem i karaniem za ich brak.

@czarownicaao owszem można próbować wpłynąć różnymi sposobami: prośbami, groźbami itd. tylko po co? jaka krzywda się nam stanie jak ktoś go nie wystawi? fajnie gdyby sprzedający i kupujący byli solidni i zawsze to robili ale jakos strasznie by mi to nie przeszkadzało.
Poza tym trochę irytujące jest to że piszesz o tym samym już któryś raz z kolei, w którymś z kolei dziale i wątku. Przeglądam szafę codziennie i jestem pewna, że trafiam na Twoją wypowiedź odnośnie komentarzy nie pierwszy raz.

Komentarze są bardzo ważne i mnie też osobiście to irytuje jeśli komuś wystawiam komentarz a ktoś mi nie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

@kukingaku no u Ciebie to widać kto stroni od wystawienia komentarzy. Może postulować o licznik komentarzy wystawionych ? Ja np. do końca nie rozumiem tego stwierdzenia, które się przyjęło (z tego co widzę) Kupujący wystawia komentarz jako pierwszy. O co to biega konkretnie i dlaczego, gdyby tak sprzedawca nawystawiał komentarzy po transakcjach, a np. nie ma żadnego to też coś mówi o tym jakim jest sprzedawcą i ile zawarł transakcji :D - to takie małe dywagacje na temat komentarzy.
Osobiście z praktyki wiem, że trza do nich podchodzić ostrożnie, bo miałam i takie transakcje z negatywnymi komentarzami, a sprzedawca super jeśli idzie o całokształt transakcji. No to tak od strony kupującego.

Cytat
ellza
@czarownicaao owszem można próbować wpłynąć różnymi sposobami: prośbami, groźbami itd. tylko po co? jaka krzywda się nam stanie jak ktoś go nie wystawi? fajnie gdyby sprzedający i kupujący byli solidni i zawsze to robili ale jakos strasznie by mi to nie przeszkadzało.
Poza tym trochę irytujące jest to że piszesz o tym samym już któryś raz z kolei, w którymś z kolei dziale i wątku. Przeglądam szafę codziennie i jestem pewna, że trafiam na Twoją wypowiedź odnośnie komentarzy nie pierwszy raz.

To, że autorka tekstu pisze o tym kolejny raz nie znaczy, że robi coś nie tak, czy powiela wątek, ponieważ sprawa nie jest w ogóle rozpatrywana przez admina tak więc trzeba się upominać, aż ktoś z górnej półki w końcu się wypowie. Po to jest forum, żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Moim zdaniem jak i wielu innych użytkowników komentarze to ważna kwestia w zachowaniu porządku na tym portalu.

masz całkowitą rację.
to samo jest na allegro
jak mozna cos kupić i nawet za to nie podziękować bo nie wiadomo czy dotarło a to jest bardzo istotne.

Nie zwracam na to uwagi, otrzymam komentarz i wystawiam swój, nie otrzymam to nie wystawiam swojego i tyle. Na żadnym portalu nie ma przymusu wystawiania, chcesz wystaw nie chcesz to nie. Nic tu się nie da zrobić, gdybym miała płakać że brakuje mi kilkudziesięciu nie wystawionych komentarzy to nic innego bym nie robiła tylko użalała się nad tym, szkoda mi czasu, od komentarza ważniejsza uczciwośc, wymuszony komentarz nie jest szczery, najważniejsza jest uczciwie preprowadzona transakcja i takich wszystkim życzę:)

A czy dotarło, sprawdzić można na monitoringu, nic prostszego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 11:15 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

@ModneZegarki2016 wątki oczywiście są zauważane, jednak sprawa nie jest oczywista. Zgłoszę Wasze sugestie oczywiście Administracji.
Jednak uważam, że przymus wystawiania komentarzy nie poprawiłby niczego na Szafie, wręcz przeciwnie - myślę, że zostałoby to źle odebrane przez użytkowniczki. Ponadto nie spotkałam się jeszcze z taką opcją na innych portalach. Jednak, jeśli jest to dla Was tak ważna kwestia, postaram się, jak najszybciej skonsultować to z Administracją i zobaczę, czy taka możliwość wchodzi w grę :)

@rudamarysia byłoby miło gdyby chociaż wprowadzono licznik transakcji sprzedaży/wymiany/kupna :)

Przyznam, ze staram się wysylać błyskawicznie, starannie zapkaować i czasem jest mi trochę przykro, jak na moje wysiłki nie ma żadnej reakcji..??
Jak jestem zadowolona z zakupu to zawsze wystawiam miły komentarz. Tak jest chyba sympatyczniej hi

Allegro zlikwidowało komentarze od sprzedawców, zostały od kupujących, i to dopiero problem, kupujący ocenia a sprzedawca nie może wystawić oceny zakupu, tylko odp przy swoim co jest bez sensu, to dopiero głupota.

Cytat
ellza
@czarownicaao owszem można próbować wpłynąć różnymi sposobami: prośbami, groźbami itd. tylko po co? jaka krzywda się nam stanie jak ktoś go nie wystawi? fajnie gdyby sprzedający i kupujący byli solidni i zawsze to robili ale jakos strasznie by mi to nie przeszkadzało.
Poza tym trochę irytujące jest to że piszesz o tym samym już któryś raz z kolei, w którymś z kolei dziale i wątku. Przeglądam szafę codziennie i jestem pewna, że trafiam na Twoją wypowiedź odnośnie komentarzy nie pierwszy raz.

Drugi wątek dotyczy zapytania "czy komentarze powinny być obowiązkowe"-włącznie z załączoną ankietą.Ten natomiast nawiązuje do "sprawdzonych sposobów na ewentualne wyegzekwowanie" takiego komentarza.Dla mnie są to dwie,oddzielne tematyki.
Przy jednym,czy dwóch komentarzach pewnie "krzywda" się nie stanie,ale...dlaczego mam nie mieć 15 komentarzy?Tylko dlatego,że komuś nie chce się ich wystawić?
To zwykły brak kultury-moim zdaniem.

Cytat
kukingaku
Komentarze są bardzo ważne i mnie też osobiście to irytuje jeśli komuś wystawiam komentarz a ktoś mi nie.

Podobnie jak mnie.
Taka zwykła "olewka" i niesolidne podejście do sprawy.
Miło do momentu zakupu,a później...zero kontaktu.

@ModneZegarki2016
Oczywiście.
Są pewne zasady,pewien regulamin i uważam,że powinno się do tego stosować.
Po to jest.
Powinien być porządek moim zdaniem.

Cytat
aster
Przyznam, ze staram się wysylać błyskawicznie, starannie zapkaować i czasem jest mi trochę przykro, jak na moje wysiłki nie ma żadnej reakcji..??
Jak jestem zadowolona z zakupu to zawsze wystawiam miły komentarz. Tak jest chyba sympatyczniej hi

Jasne.O to właśnie chodzi.
Człowiek się stara wywiązać szybko,uczciwie i solidnie.
Pierze,dobrze pakuje,wysyła na czas,jedzie na pocztę,
a w zamian nie ma nawet słowa "dziękuję".
Mało,że jest to poniekąd przykre,ale...nawet niegrzeczne.

@malmie
Może postulować o licznik komentarzy wystawionych ?
To jest niezły pomysł.Ja jednak byłabym po stronie "licznika komentarzy niewystawionych".
Niezłe rozwiązanie może nie od razu powodujące kary,ale dające do myślenia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 14:00 przez czarownicaao.

Podpijam ;)
Jakoś też mnie to denerwuje,jakoś nie zależy mi na ilości komentarzy,ale uważam że każdy powienien mieć szacunek do drugiej osoby i dla mnie to jest zakończenie transakcji...z mojej strony jakoś staram się od ręki wystawiać jak to możliwe nie zależnie czy kupiłam czy sprzedałam. Obojetnie czy to negatywne czy pozytywne powinno sie wystawiać. Nie ukrywam że jeśli osoba ma jakąś ilość negatywnych to zwracam uwage bo po co stracić czas i pieniądze,to tak jakby wyrzucić od razu kase w kosz...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuję