Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 8 9 10 -->

Cytat
Maja
@CzerwoneUsta o tym nie słyszałam.. jak możesz wrzuć opis tematu w Problemy techniczne lub Propozycje Zmian :))
ok, jutro:)

??

Cóż,moje pytanie brzmiało:
"Jak wpłynąć na wystawienie komentarza?"
Chętnie poczytam o Waszych radach,pomysłach
czy może sposobach na komentarze.

Cytat
czarownicaao
@malmie


Komentarze na Alll... są moim zdaniem krzywdzące dla kupujących,gdyż zmuszają Ich do sprzedaży i poniekąd opłaty.Jeśli osoba tylko kupuje,ma "białą kartkę" i jest kompletnie niewiarygodna.Wówczas (raczej) nie sprzeda nic.Zresztą nie o Alll... tu mowa.

Owszem,list polecony można śledzić-to prawda.Tylko,że polecone też potrafią zaginąć i paczki również.Uważam,że zwykła grzeczność i kultura nakazują,żeby odezwać się po otrzymaniu rzeczy,podzielić wrażeniami,podziękować i poinformować,czy na pewno dotarło.


Nie rozumiem co napisałaś o allegro, przepraszam ale to jakiś absurd. Kto zmusza tam kupujących poprzez komentarze do sprzedaży i opłat, o czym ty piszesz, nic nie rozumiem a jestem tam od lat, teraz nawet mam wystawione rzeczy bez żadnych opłat, nie wiesz kompletnie jak to funkcjonuje, sory czarownico ale niemasz pojęcia o czym piszesz.

Jak zaginie list polecony czy paczka, na monitoringu nie będzie informacji że zostało doręczone, zawsze mozna sprawdzić.

A wymagać od kogoś żeby mi dziękował za to że u mnie kupi to przesada, komentarz miło otrzymać ale nie w taki sposób jak ty piszesz, przepraszam.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 21:16 przez CzerwoneUsta.

Albo mogłaby być taka automatyczna opcja. Powiedzmy, że jeśli np. po 2 tygodniach od zakończonej transakcji kupująca nie zgłosi "awarii" sprzedająca automatycznie dostaje pozytywny komentarz. Jakaś stała formułka: "kolejna świetna sprzedaż" lub coś w tym stylu.

Komentarze są dobrowolne, nawet regulamin o tym mówi, nie zmusisz nikogo do jego wystawienia i tyle, to tylko zależy od samych ludzi, zechce wystawić to napewno to zrobi, nic na siłę.

"Automatyczne" rozwiązanie to raczej nie przejdzie, ty dostaniesz "automatyczny pozytyw" za udaną transakcję a kupująca np po miesiącu zmieni zdanie i wystawi ci np negatywa, ponieważ uważała że jednak nie do końca była zadowolona z transakcji, więcej zamieszania niż pożytku ponieważ trzeba będzie to póżniej odkręcać:)


internet mi szwankuje, piszę z przerwami, przepraszam.

I jeszcze jedno czarownico, dlaczego osoba która nie wystawi komentarza jest "niesolidna", jeżeli kupi i zapłaci lub sprzeda i wyśle...czyli jak dobrze rozumiem, ty nie wystawiając komentarzy tym co ci nie wystawili, również zaliczasz się do "niesolidnych"...pamiętaj, jeżeli ktoś ci nie wystawi komentarza i ty również w odwecie nie wystawisz swojego, to licznik zadziała:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 21:39 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
czarownicaao
@malmie
Każdy,kto zobaczy,że dana osoba nie wystawia komentarzy zastanowi się nad sprawą.Owszem,będzie mogła kupić,ale...przy sprzedaży będzie trudniej.Dziewczyny czarno na białym zobaczą,że osoba jest niesolidna.

Naprawdę tak to widzisz, że jak kupiec nie wystawi komentarza to będzie niesolidnym sprzedawcą ? Nie wiem dlaczego zakładasz, że kupiec będzie sprzedawcą, a jeśli nawet to z tego co piszesz powinien być wyeliminowany lub najdelikatniej mieć trudności. Weź pod uwagę, że i od Ciebie znajdą się silniejsi i z miłą chęcią podstawią Ci nogę ;)

Cytat
czarownicaao
Komentarze na Alll... są moim zdaniem krzywdzące dla kupujących,gdyż zmuszają Ich do sprzedaży i poniekąd opłaty.Jeśli osoba tylko kupuje,ma "białą kartkę" i jest kompletnie niewiarygodna.Wówczas (raczej) nie sprzeda nic.Zresztą nie o Alll... tu mowa.
A może najzwyczajniej osoba z białą kartką chce tylko kupić, a nie doktoryzować się nad swoją wiarygodnością. Płaci, kupuje i okej, ma co chce, ot tak. Co ma przedstawiać do kupna oprócz chęci zakupu. No i jeszcze, zobacz jaki teraz sort od razu widać kto sprzedawca pełną gębą, ale to nie wiem czy tak wszyscy sprzedawcy zadowoleni :D No niby o Allegro nie rozmawiamy, ale pojawił się tutaj ten inny portal ciuchowy, który chwalisz, że był fajny, ale to tak właśnie "był", ale już go nie ma, zdechł sobie chociaż taki był fajny.

Cytat
czarownicaao
Owszem,list polecony można śledzić-to prawda.Tylko,że polecone też potrafią zaginąć i paczki również.Uważam,że zwykła grzeczność i kultura nakazują,żeby odezwać się po otrzymaniu rzeczy,podzielić wrażeniami,podziękować i poinformować,czy na pewno dotarło.
Widać nie zaginęło skoro cisza, a jak zaginęło, a przypomni się po kilku miesiącach nawet kupcowi to się mu napisze, że musztarda po obiedzie ( wszak takie podobne przypadku i tutaj miały miejsce - po paru miesiącach kupiec sobie coś przypomniał).

Cytat
Lajk_Di
Albo mogłaby być taka automatyczna opcja. Powiedzmy, że jeśli np. po 2 tygodniach od zakończonej transakcji kupująca nie zgłosi "awarii" sprzedająca automatycznie dostaje pozytywny komentarz. Jakaś stała formułka: "kolejna świetna sprzedaż" lub coś w tym stylu.

A ja protestuję, by za mnie formułkę ktoś pisał, nie zezwalam, a jak chce ktoś formułki pisać za mnie to niech zlikwidują całkowicie komentarze, bo pisanie za kogoś nie uchodzi, a i prawnie też raczej nie do przyjęcia. Stała formuła to może świadczyć jedynie o tym, że transakcja była i sprzedawca coś sprzedał, no taki licznik, który zamiast cyfry generuje znacznie więcej znaków i tyle. No i jeszcze "kolejna świetna sprzedaż" - taka pochwała samego siebie, jestem super, świetnie sprzedałem :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 23:04 przez malmie.

Cytat
CzerwoneUsta

I jeszcze jedno czarownico, dlaczego osoba która nie wystawi komentarza jest "niesolidna", jeżeli kupi i zapłaci lub sprzeda i wyśle...czyli jak dobrze rozumiem, ty nie wystawiając komentarzy tym co ci nie wystawili, również zaliczasz się do "niesolidnych"...pamiętaj, jeżeli ktoś ci nie wystawi komentarza i ty również w odwecie nie wystawisz swojego, to licznik zadziała:)

Może nie niesolidna ale na pewno lekceważąca drugą osobę z danej transakcji.
Wystawienie komentarza czemuś słuzy: jest podziękowaniem za transakcję (albo jej krytyką) skierowaną do drugiej strony. Przede wszystkim jednak jest informacją dla innych potencjalnych kupujących, czy sprzedawca postępuje uczciwie.
Dobrze ze jest na Szafie mozliwość wystawiania komentarzy, na O..X bardzo jej brakuje.
Niewystawienie komentarza świadczy zatem o:
-lenistwie,
-lekceważeniu drugiej strony z transakcji,
-lekcewazeniu innych uzytkowników Szafy oraz zasad tego portalu.

Cytat
aster
Cytat
CzerwoneUsta

I jeszcze jedno czarownico, dlaczego osoba która nie wystawi komentarza jest "niesolidna", jeżeli kupi i zapłaci lub sprzeda i wyśle...czyli jak dobrze rozumiem, ty nie wystawiając komentarzy tym co ci nie wystawili, również zaliczasz się do "niesolidnych"...pamiętaj, jeżeli ktoś ci nie wystawi komentarza i ty również w odwecie nie wystawisz swojego, to licznik zadziała:)

Może nie niesolidna ale na pewno lekceważąca drugą osobę z danej transakcji.
Wystawienie komentarza czemuś słuzy: jest podziękowaniem za transakcję (albo jej krytyką) skierowaną do drugiej strony. Przede wszystkim jednak jest informacją dla innych potencjalnych kupujących, czy sprzedawca postępuje uczciwie.
Dobrze ze jest na Szafie mozliwość wystawiania komentarzy, na O..X bardzo jej brakuje.
Niewystawienie komentarza świadczy zatem o:
-lenistwie,
-lekceważeniu drugiej strony z transakcji,
-lekcewazeniu innych uzytkowników Szafy oraz zasad tego portalu.
Aster zgłoś to administracji szafy, ja nie odpowiadam za cały świat, zwracasz się do mnie i wymieniasz co oznacza nie wystawienie komentarza...a znasz regulamin i paragrafy? Moderator napisała w wątku co i jak, chcieć można i ja chcę samolot, ale czy go dostanę? Jak dzieci, nie rozumiecie co się pisze, szafa odpowiedziała że nic nie zrobi, ja na ich miejscu również nie ryzykowałabym upadku portalu, portal powinien być przyjazny użytkownikom i taki jest a nie odstraszać, nikt tu nie chciałby robić transakcji, ciężko zrozumiec? Ja napewno bogiem nie jestem i nie zmienię mentalności szafowiczek i nie tylko, jak dzieci, nie rozumiecie że czegoś nie da się zrobić bo można dużo stracić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 23:34 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
aster
Niewystawienie komentarza świadczy zatem o:
-lenistwie,
-lekceważeniu drugiej strony z transakcji,
-lekcewazeniu innych uzytkowników Szafy oraz zasad tego portalu.

Brak komentarza może być również objawem litości w stosunku do miernie przeprowadzonej transakcji ... w przypadku nowych nabytków w postaci sprzedawców może być wyrazem chęci przebicia ...
Zasady portalu są jasne chcesz wystaw możesz to uczynić, ale przymusu nie ma.
Uważam, że wielu sprzedawców powinno zmienić podejście do komentarzy, bo przecież to jakby nie patrzeć reklama.

A ja protestuję, by za mnie formułkę ktoś pisał, nie zezwalam, a jak chce ktoś formułki pisać za mnie to niech zlikwidują całkowicie komentarze, bo pisanie za kogoś nie uchodzi, a i prawnie też raczej nie do przyjęcia. Stała formuła to może świadczyć jedynie o tym, że transakcja była i sprzedawca coś sprzedał, no taki licznik, który zamiast cyfry generuje znacznie więcej znaków i tyle. No i jeszcze "kolejna świetna sprzedaż" - taka pochwała samego siebie, jestem super, świetnie sprzedałem :D[/quote]

Tu nie chodzi o chwalenie samego siebie itd. Pomysł zaciągnęłam z innego portalu na którym spędziłam bardzo dużo czasu i po prostu tam się to sprawdza. Skoro ktoś jest aż tak leniwy, że nie poświęci nawet chwili na napisanie komentarza to zastąpił go automat potwierdzający własnie to, że transakcja się odbyła i nie było z nią problemów. To już zawsze jest jakiś komentarz, bo nie oszukujmy się. Jak coś pójdzie nie tak z transakcją potrafimy w sekundę wysmarować komentarz i obrzucić kogoś błotem choćby za to, że Pani nie widziała różnicy między turkusem, a morskim i sukienka nam nie pasuje do odcienia tęczówki.
Jednak jeśli chodzi o pozytyw to z jakiej racji ktoś ma spędzić to 10 sekund żeby napisać choćby "wszystko ok. polecam"? Przecież to cięższe niż robota na polu, a jeszcze komuś zrobiłoby się przysługę ;)

Dla kogoś kto zaczyna nawet takie potwierdzenie transakcji jest lepsze niż zero komentarzy i informacji o jakichkolwiek sprzedażach. Np. dziś napisała do mnie dziewczyna, która chce coś kupić. Zaglądam na jej profil 0 komentarzy i zero wystawionych rzeczy mimo, że jest na szafie od 2016 roku. Po tym jak w ciągu tygodnia nie dostałam pieniążków od 3 takich osób już zapala mi się lampka, bo może chce tylko wyłudzić dane. Jakby miała przynajmniej z 1-2 komentarze po takim czasie na stronie nawet bym nie mrugnęła okiem żeby jej wysłać info do przelewu. A kto wie? Może miała już z 5 transakcji jako kupująca, ale każdy olał wystawienie komentarza i jest nadal niezbyt "zaufanym kontrahentem" ;)

Cytat
Lajk_Di
Jak coś pójdzie nie tak z transakcją potrafimy w sekundę wysmarować komentarz i obrzucić kogoś błotem choćby za to, że Pani nie widziała różnicy między turkusem, a morskim i sukienka nam nie pasuje do odcienia tęczówki.
O, tu się zgadzam, gdy kupującemu coś nie pasuje, to zawsze jakoś znajduje czas na wystawienie komentarza, albo (w przypadku mniej konfliktowych osób) na napisanie wiadomości że coś się nie podoba, ale gdy jest wszystko OK, to już niekoniecznie znajdują czas. Wtedy często ani komentarza, ani nawet wiadomości, że przedmiot w ogóle dotarł.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

@Lajk_Di czyli te komentarze, tak wychwalane jako podziękowania, obsmarowywanie, że leniwy nie pisze to wcale nie do końca podziękowanie, zwykłe "kolekcjonerstwo". Nie ma w tym nic złego, absolutnie nie.
Jakie zapytanie ? Zapoznaj się z Regulaminem jak tutaj się kupuje, poprzez klik w kupuj. Jak nie płaci i wyłudza to piszesz tam gdzie trzeba i tyle.

@Lajk_DiTo napisz z jakiego portalu, chętnie zapoznam się z ich polityką, możesz nazwę podać na priv jak tu nie chcesz.

Zaczekaj, skoro na vinted to jest, bo tam masz blokadę, to jutro z ciekawości tam zajrzę w wolnej chwili:)czy o innym portalu piszesz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-28 00:41 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
Lajk_Di
... A kto wie? Może miała już z 5 transakcji jako kupująca, ale każdy olał wystawienie komentarza i jest nadal niezbyt "zaufanym kontrahentem" ;)

No, jakby miała te automaty "kolejny świetny zakup" :D

Vinted, ale angielskie. Ma opcje wystawiania takich komentarzy. Różnica jest taka, że tam póki towar nie dojdzie sprzedawca nie dostaje pieniędzy. Wpisujesz nr przesyłki sledzonej. Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 5 dni transakcja automatycznie zostaje anulowana. Wtedy też są automatyczne komentarze typu "sprzedawca nie wysłał paczki" czy coś w tym stylu.

Przed wyjazdem sprzedawalam wręcz hurtem, bo nie miałam jak zabrać ze sobą wszystkiego i przegapilam wysyłkę paczki z o ile się nie mylę 3 rzeczami ponieważ dziewczyna wysłała mi pieniądze dzień przed moim wylotem, ale nie napisała słowa na ten temat. Nie mając w uk przez pierwsze miesiące laptopa i nie korzystając z pl konta ciężko było się w tym zorientować. Także nim się dowiedziałam, że nie mam juz konta na vinted, a na pl koncie wiszą mi jakieś pieniądze trochę minęło. Zwłaszcza, że maila do logowania na różne portale mam innego niż ten, którego używam na codzien.

@malmie na każdym kroku jak ktoś ma inne zdanie niż Ty próbujesz go wysmiac. Każdy wyraził swoją opinię na ten temat i tyle, a przeglądając wątek Ty wszędzie tylko szukasz zaczepki. Jakbyś chciała udowodnić, że nie na racji, bo myśli inaczej niż Ty ;)

Miłego dnia dziewczyny i nie spierajcie się o takie pierdoly ;) Każdy ma prawo do własnego zdania i własnych opini. Mam nadzieję, że pospicie trochę dłużej niż ja codziennie rosnaca i nie mogąca niestety spać "ciężarówka".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuję