Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

@CzerwoneUsta pst, pst konkurencja przyszła i łoi minusami ... pst, pst ;)

Cytat
CzerwoneUsta
Na szafie byłoby to samo, ryzyko porażki i tyle
Oczywiście, że tak, tamci strzelili sobie sami w kolano z tymi zmianami, dlatego wiekszość ludu odeszła i strona padła. A szkoda, bo wcześniej była spoko.

Cytat
CzerwoneUsta
Napewno szafowiczki nie zawierają transakcji dla samych komentarzy, jestem pewna że robią to żeby sprzedać lub się wymienić i to dla nich jest priorytetem.
No jasne że tak, gdyby się patrzyło tylko na komentarze, to nikt by nie sprzedawał np. na olx... Ale jednak komentarze bardzo zwiekszają wiarygodność. Zwłaszcza gdy ktoś dopiero zaczyna, to naprawdę każdy się wtedy dla niego liczy. Jako kupująca, widząc taką samą rzecz u osoby z 60 komentarzami i u osoby z 1, wiadomo że raczej kupię u tej z 60.

DaChoice, wiadomo że zwiększają, jednak jeżeli ktoś nie chce to nic go nie zmusi, wprost przeciwnie, będzie omijać portal lub sprzedawcę szerokim łukiem, forma zastraszania i wymuszania zadziała jak płachta na byka, tylko rozwścieczy;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Zastraszanie nie, ale już forma nagrody np. ten pomysł tutaj o punktach to już nawet nawet, ale nie wiem też czy czegoś by to nie naruszało. Osobiście z chęcią zgarnęłabym pkt za komentarze i wymieniła je np. za siatkę.

No, punkty to może i tak, nawet banki stosują nagrody...ale jak zakupy robi niezweryfikowany to punkty mu wcale nie są potrzebne, a jednak dużo osób niezweryfikowanyck kupuje:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

No właśnie czyli jednak coś zostałoby naruszone, jakoś tak nierówno byłoby. Gdzie w ogóle Czarownica się podziała ??

Cytat
CzerwoneUsta
forma zastraszania i wymuszania zadziała jak płachta na byka, tylko rozwścieczy;)
Prawda, dlatego gdy mi zależało, bo miałam 1 komentarz na koncie, to tylko grzecznie poprosiłam, napisałam tym osobom szczerze że dopiero zaczynam i to się dla mnie liczy, i WSZYSTKIE dziewczyny, które mi wtedy zalegały wystawiły miłe komentarze i bez problemu. Gdyby nie zadziałało, to juz trudno, dałabym im spokój.

Cytat
CzerwoneUsta
ale jak zakupy robi niezweryfikowany to punkty mu wcale nie są potrzebne, a jednak dużo osób niezweryfikowanyck kupuje:)
No właśnie, temat dotyczy chyba głównie braku komentarza od kupujących, a gdy ktoś tylko kupuje, to mu nie zależy ani na komentarzach, ani na żadnych nagrodach typu punkty :(

Cytat
malmie
Gdzie w ogóle Czarownica się podziała ??
No właśnie... Ale spoko, jak żyje, to przyjdzie ;)

Cytat
CzerwoneUsta
No, punkty to może i tak, nawet banki stosują nagrody...ale jak zakupy robi niezweryfikowany to punkty mu wcale nie są potrzebne, a jednak dużo osób niezweryfikowanyck kupuje:)

Włączyłam możliwość kupowania dla niezweryfikowanych dosłownie na 3 dni i zrezygnowałam. Zero odzewu, brak wpłat i strata czasu. Jasne jeśli odezwałaby się do mnie taka osoba i poprosiła o włączenie opcji zakupu nie odmówię, ale już takiej jednej osobie wystawiłam negatywa.

A co do komentarzy i ich wystawiania... Od kiedy wróciłam na szafę. Powiedzmy 4 tygodnie. Sprzedałam kilka rzeczy i nie dostałam nawet pół informacji o dostarczonych przesyłkach nie wspominając już o komentarzach :p

zweryfikowana
Moderator
Posty: 327

Dziękujemy za Wasze uwagi na temat funkcjonowania Szafy. Administracja zapoznaje się ze wszystkimi uwagami i sugestiami jednak nie wszystkie mogą być zrealizowane.

Komentarze na szafie nigdy nie były obowiązkowe i nie jest planowana żadna zmiana w tej kwestii. Nie można narzucać użytkowniczkom przymusu dodawania komentarzy potransakcyjnych. Przymusu takiego nie ma prawdopodobnie w żadnym serwisie.
Zapis odnośnie komentarzy i ich dobrowolności znajduje się także w naszym regulaminie:

Użytkownik może wystawić drugiej stronie transakcji Komentarz, nie wcześniej niż po upływie 7 dni od momentu rozpoczęcia finalizacji transakcji. Wystawienie Komentarza nie jest obowiązkowe.

Lajk_Di, samo życie, u wszystkich tak jest i na wszystkich portalach, trzeba cudu żeby coś uległo poprawie, akurat ja w takie cuda przestałam wierzyć jestem realistką. Pytaj autorki wątku jak ona to widzi, mnie to nie dotyczy:)

Cytat
Maja
Dziękujemy za Wasze uwagi na temat funkcjonowania Szafy. Administracja zapoznaje się ze wszystkimi uwagami i sugestiami jednak nie wszystkie mogą być zrealizowane.

Komentarze na szafie nigdy nie były obowiązkowe i nie jest planowana żadna zmiana w tej kwestii. Nie można narzucać użytkowniczkom przymusu dodawania komentarzy potransakcyjnych. Przymusu takiego nie ma prawdopodobnie w żadnym serwisie.
Zapis odnośnie komentarzy i ich dobrowolności znajduje się także w naszym regulaminie:

Użytkownik może wystawić drugiej stronie transakcji Komentarz, nie wcześniej niż po upływie 7 dni od momentu rozpoczęcia finalizacji transakcji. Wystawienie Komentarza nie jest obowiązkowe.
Maja, może czas zrobić coś żeby przy wstawianiu zdjęć, dodam że mam ten problem u siebie, podrzucają mi zdjęcia odwrócone do wystawienia a mi szkoda czasu żeby wchodzić na programy i przerabiać je tz odwracać, z tym się trzeba bawić a ja tu nie mogę np dużo czasu poświęcać...ale nie o to chodzi, żeby był jakiś program jak na allegro, wstawiasz foto i obrabiasz np odwracasz, przydatna sprawa i myślę że to oszczędzi czasu przy wystawianiu większości szafowiczek i będzie na plus:)to tak przy okazji, więc sory że nie komentarzach;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 18:28 przez CzerwoneUsta.

@malmie
Każdy,kto zobaczy,że dana osoba nie wystawia komentarzy zastanowi się nad sprawą.Owszem,będzie mogła kupić,ale...przy sprzedaży będzie trudniej.Dziewczyny czarno na białym zobaczą,że osoba jest niesolidna.

Komentarze na Alll... są moim zdaniem krzywdzące dla kupujących,gdyż zmuszają Ich do sprzedaży i poniekąd opłaty.Jeśli osoba tylko kupuje,ma "białą kartkę" i jest kompletnie niewiarygodna.Wówczas (raczej) nie sprzeda nic.Zresztą nie o Alll... tu mowa.

Owszem,list polecony można śledzić-to prawda.Tylko,że polecone też potrafią zaginąć i paczki również.Uważam,że zwykła grzeczność i kultura nakazują,żeby odezwać się po otrzymaniu rzeczy,podzielić wrażeniami,podziękować i poinformować,czy na pewno dotarło.

Cytat
DaChoice
@malmie Heh, ściganiem nazywam po prostu to, co napisałam powyżej, czyli tak naprawdę wysyłam grzeczną wiadomość z prośbą o komentarz :D
Gdy zakładałam konto na v...d i miałam za sobą kilka transakcji, a tylko jeden komentarz, to nazwałam to tak: pogoniłam dziewczyny, i zaległe komentarze się znalazły :D

Chyba słusznym rozwiązaniem byłoby zatwierdzanie przez osobę sprzedającą/wymieniającą się oficjalnej sprzedaży/wymiany.Właściwie wymiany już są tak skonstruowane,a więc sprzedaż powinna mieć podobną formę zawarcia transakcji.Wtedy osoba sprzedająca może decydować o tym czy i komu sprzedaje/wymienia się.Nie wystawiła raz komentarza,
to do widzenia-nie akceptuję.

Cytat
kasiaxdxp
a mi sie wydaje że fajnie byłoby, gdyby za każdy komentarz wystawiony dostawało się np punkty ;)
Myślę że wtedy każdy kto zbiera wystawiałby zawsze, a Ci którzy jeszcze nie zbierają to zaczęliby ;)

Świetny pomysł.
Byłaby to jakaś motywacja i zachęta.super

@kamila249
Jak najbardziej masz rację.tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 20:16 przez czarownicaao.

@czarownicaao

"Wiedziałem, że jak żyje, to przyjdzie"
(Vabank, Duńczyk o Kwincie)

Cytat
DaChoice
Kiedyś był taki portal moje ciuchy, i tam w pewnym momencie wprowadzili cos takiego, że dopóki nie wystawiło sie zaległych komentarzy, to nie mozna było umieszczać nowych ofert.

...I bardzo dobrze.
To był fajny portal.
W końcu każdy pilnowałby komentarzy.Nie wystawiasz-nie sprzedajesz.
Jestem ZA!

Cytat
malmie
Cytat
DaChoice
... A no dlatego, że portal wprowadził tą jakże cudowną zasadę brawo

Ano są "samobójcy" z wyboru i z konieczności ;)

To "samobójstwo" dotyczyło opłat i abonamentu-nie wystawiania komentarzy.

@malmie
@CzerwoneUsta pst, pst konkurencja przyszła i łoi minusami ... pst, pst ;)

Tak jest.
"Konkurencja" nie śpi.
Przyszła.

@DaChoice
"Ale jednak komentarze bardzo zwiekszają wiarygodność. Zwłaszcza gdy ktoś dopiero zaczyna, to naprawdę każdy się wtedy dla niego liczy. Jako kupująca, widząc taką samą rzecz u osoby z 60 komentarzami i u osoby z 1, wiadomo że raczej kupię u tej z 60."

Właśnie o to chodzi w komentarzach,a nie o kolekcjonowanie.
One mają podnieść wiarygodność i ktoś,kto posiada jeden,na pewno czeka na kolejny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 20:32 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 327

@CzerwoneUsta o tym nie słyszałam.. jak możesz wrzuć opis tematu w Problemy techniczne lub Propozycje Zmian :))

@Lajk_Di
"A co do komentarzy i ich wystawiania... Od kiedy wróciłam na szafę. Powiedzmy 4 tygodnie. Sprzedałam kilka rzeczy i nie dostałam nawet pół informacji o dostarczonych przesyłkach nie wspominając już o komentarzach :p"

Świetna zachęta do sprzedaży i transakcji na portalu.
Dlatego właśnie uważam,że jest to nie fer.

Cytat
Maja
Dziękujemy za Wasze uwagi na temat funkcjonowania Szafy. Administracja zapoznaje się ze wszystkimi uwagami i sugestiami jednak nie wszystkie mogą być zrealizowane.

Komentarze na szafie nigdy nie były obowiązkowe i nie jest planowana żadna zmiana w tej kwestii. Nie można narzucać użytkowniczkom przymusu dodawania komentarzy potransakcyjnych. Przymusu takiego nie ma prawdopodobnie w żadnym serwisie.
Zapis odnośnie komentarzy i ich dobrowolności znajduje się także w naszym regulaminie:

Użytkownik może wystawić drugiej stronie transakcji Komentarz, nie wcześniej niż po upływie 7 dni od momentu rozpoczęcia finalizacji transakcji. Wystawienie Komentarza nie jest obowiązkowe.

Maju,wszystko ok.
Narzucać pewnie nie,ale zachęcić i zmotywować...?
Moim skromnym zdaniem warte rozważenia.

Cytat
DaChoice
@czarownicaao

"Wiedziałem, że jak żyje, to przyjdzie"
(Vabank, Duńczyk o Kwincie)

:*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 20:44 przez czarownicaao.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuję