Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Może do tych transakcji, do których nie wystawiono komentarza po jakimś czasie, komentarz pozytywny powinien automatycznie wystawiać system? Kiedyś sprawdzałam - powinnam mieć co najmniej dwa razy więcej komentarzy niż mam.
Bo gdyby coś komuś nie pasowało, to wiadomo, od razu napisze, wystawi negatywa. A jak wszystko ok, to wiele kupujących już nie obchodzi dodanie komentarza, nawet gdy się napisze po wysłaniu rzeczy, że proszę o komentarz lub wiadomość po odebraniu przesyłki. I odpowiadając na pytanie z góry dlaczego kupujący powinien wystawiać komentarz - bo to on "kończy" transakcję. Skąd sprzedający ma wiedzieć, czy kupujący odebrał przesyłkę, czy wszystko się zgadza, a może kupujący o coś nie dopytał, a później zacznie robić problemy (nie z winy sprzedającego)? Miałam taką sytuację, że dziewczyna nie zapytała o wymiary, a później miała pretensje, że coś nie pasuje, że sukienka jest na nią za krótka, a na zdjęciu wydawała się dłuższa, wiele razy czytałam na konkurencyjnym portalu, że ktoś kupował np sukienkę, koniecznie chciał mieć na weekend na imprezę, a nagle coś nie pasuje i chce odsyłać - oczywiście już po imprezie, na której pewnie była w tej sukience.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 14:51 przez kamila249.

Z tymi zakupami na "okazję" to plaga dla uczciwych sprzedających, kupi i zwraca zniszczone, za to piwinna być automatyczna blokada od portalu, takich zakupowiczów powinno eliminować się na dzień dobry, kupi nowe a zwraca zniszczone, to najgorszy problem. Blogerka wyszukuje rzecz, kupuje, robi sesję i zwraca wcześniej uszkadzając przedmiot zakupu...to dopiero żenada, zapomina że fotki z tą nie uszkodzoną rzeczą ma jako dowód na swoim blogu. I straszy negatywem jak nie chcesz zwrotu:) bawią mnie już takie osoby, myślą że są nietykalne a sprzedawca idiota, wielki błąd:)

Komentarz powinno się wystawić, jednak użerać się z tego powodu nie mam ochoty, nie jest to dla mnie priorytetem, każdy wie że trzeba to zrobić i tego nie robi, portal również raczej nic nie zrobi z tym problemem, były wcześniej komunikaty po transakcji odnośnie wystawienia komentarzy, teraz ich nie otrzymuję więc raczej i tego już nie ma, ale może jakiś cud będzie i ktoś coś wymyśli, powodzenia.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
czarownicaao
@malmie
Może postulować o licznik komentarzy wystawionych ?
To jest niezły pomysł.Ja jednak byłabym po stronie "licznika komentarzy niewystawionych".
Niezłe rozwiązanie może nie od razu powodujące kary,ale dające do myślenia.

Licznik komentarzy niewystawionych ? A jaki z niego pożytek dla rozwoju sprzedaży ? Czy taka co ma tych niewystawionych komentarzy masę nie będzie mogła kupić ? Kara dla kupujących za brak komentarza to dla mnie raczej kosmos, bo chyba w końcu idzie o to, by sprzedać ... Już widzę jakby jaki portal takie coś wprowadził to taką niszę wypełnią inne portale i będą się reklamowały: U nas bez komentarza można kupować, zapraszamy, kupuj i odbieraj przedmiot, nic więcej nie musisz robić.

Jak wspomniała Usta Allegro wprowadziło komentarze tylko od kupujących i choć niezbyt mi się to podobało na początku to teraz uważam, że ma to sens, że tak powiem frontem do klienta ;)

Jeśli idzie o wiadomość o otrzymaniu przesyłki to przecież kto dziś wysyła zwykłym listem i jaki sprzedawca na to idzie, no chyba to są przypadki incydentalne, a jak list polecony to wiadomo kiedy dochodzi.

Pewnie, że miło wystawić komuś komentarz za fajną i solidną transakcję, za kontakt kulturalny, przynajmniej tak robię, ale co z tego skoro kupujących wielu i każdy swoje myśli.

Na v....d zwykle pomaga mi po prostu napisanie do danej osoby z prośbą o komentarz, jeśli to nie pomaga wystawiam pierwsza i piszę, że czekam na zwrotny. Do tej pory działało, zobaczymy jak dalej.
Na szafie jeszce mi się nie zdarzyło ścigać nikogo za komentarzem, nie miałam takiej potrzeby, ale teraz chyba czas zacząć, bo trochę czasu od ostatnich wysyłek minęło, a tu ani słychu ani dychu. Może to też być wina poczty.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
DaChoice
... Na szafie jeszce mi się nie zdarzyło ścigać nikogo za komentarzem, nie miałam takiej potrzeby, ale teraz chyba czas zacząć, bo trochę czasu od ostatnich wysyłek minęło, a tu ani słychu ani dychu. Może to też być wina poczty.
Jak zamierzasz ścigać ?

@malmie Heh, ściganiem nazywam po prostu to, co napisałam powyżej, czyli tak naprawdę wysyłam grzeczną wiadomość z prośbą o komentarz :D
Gdy zakładałam konto na v...d i miałam za sobą kilka transakcji, a tylko jeden komentarz, to nazwałam to tak: pogoniłam dziewczyny, i zaległe komentarze się znalazły :D

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

:D aaaa, tylko prośbą. Myślałam, że może jakim wezwaniem do wystawienia komentarza dla @DaChoice

a mi sie wydaje że fajnie byłoby, gdyby za każdy komentarz wystawiony dostawało się np punkty ;)
Myślę że wtedy każdy kto zbiera wystawiałby zawsze, a Ci którzy jeszcze nie zbierają to zaczęliby ;)

Cytat
malmie
Cytat
czarownicaao
@malmie
Może postulować o licznik komentarzy wystawionych ?
To jest niezły pomysł.Ja jednak byłabym po stronie "licznika komentarzy niewystawionych".
Niezłe rozwiązanie może nie od razu powodujące kary,ale dające do myślenia.

Licznik komentarzy niewystawionych ? A jaki z niego pożytek dla rozwoju sprzedaży ? Czy taka co ma tych niewystawionych komentarzy masę nie będzie mogła kupić ? Kara dla kupujących za brak komentarza to dla mnie raczej kosmos, bo chyba w końcu idzie o to, by sprzedać ... Już widzę jakby jaki portal takie coś wprowadził to taką niszę wypełnią inne portale i będą się reklamowały: U nas bez komentarza można kupować, zapraszamy, kupuj i odbieraj przedmiot, nic więcej nie musisz robić.
Masz całkowitą rację, to jest antyreklama dla szafy, i utrata potencjalnych kupujących...i tak już szafowiczki nażekają na brak kupujących, może być jeszcze gorzej:)

Kiedyś był taki portal moje ciuchy, i tam w pewnym momencie wprowadzili cos takiego, że dopóki nie wystawiło sie zaległych komentarzy, to nie mozna było umieszczać nowych ofert. Chociaz powiem szczerze, że jest jeden typ transakcji, który nawet ja sama wolę zostawić bez komentarza. Mam na myśli sytuację, gdy ktoś u mnie "kupuje" po czym ślad po tej osobie zanika, wpłaty oczywiście brak. Wiem, że w takiej sytuacji powinno się wystawić lipę, żeby ostrzec inne osoby, ale to jednak jest ryzyko, że dostanę odwetową, a to mi się nie uśmiecha, więc wtedy akurat wolę uznać transakcję za niebyłą i nic nie wystawiać.

malmie
A te minusy chyba dostałaś za trzeżwe i realne spojżenie na problem, żenada i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 18:51 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Usta życie :D Minusy jak minusy ... znaczy się ktoś przeczytał, ale jak sama widzisz, nie chce skomentować ;)

Cytat
DaChoice
Kiedyś był taki portal moje ciuchy, i tam w pewnym momencie wprowadzili cos takiego, że dopóki nie wystawiło sie zaległych komentarzy, to nie mozna było umieszczać nowych ofert. ...

I co dalej to mają, już widzę te wszystkie "sklepiki" co to komentarzy nie wystawiły i dalej zero sprzedaży, no oczywiście jeśli tam są ;) Super bat Ci powiem na sprzedawców :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 21:04 przez malmie.

@malmie Strona już nawet nie istnieje, bo oprócz tego powymyślali od cholery różnych opłat, których wcześniej nie było, i w końcu pewnego pięknego dnia przywitało nas info, że dziekują za spędzone lata i niebawem kończą działalność... Mi też ta zasada nie pasowała, bo przez to musiałam na siłę powystawiać lipy tym osobom, które "kupiły" i nie zapłaciły np. rok wcześniej, a potem otrzymywałam w wiadomościach gorzkie żale, że dlaczego negatyw i dlaczego dopiero teraz. A no dlatego, że portal wprowadził tą jakże cudowną zasadę brawo

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
DaChoice
... A no dlatego, że portal wprowadził tą jakże cudowną zasadę brawo

Ano są "samobójcy" z wyboru i z konieczności ;)

Na szafie byłoby to samo, ryzyko porażki i tyle, nikt nie będzie świadomie tracił jak może zyskać, łącznie z szafowiczkami, to zbiorowe samobójstwo...komentarz nie powinien być wymuszany przez sprzedawcę ponieważ straci potencjalnych kupców i tyle, trzeba zdecydować czy chcemy zawierać transakcje czy zdobywać komentarze, miło otrzymać ale jak kupujący sam wystawi, wymuszać to dla mnie poniżające. Napewno szafowiczki nie zawierają transakcji dla samych komentarzy, jestem pewna że robią to żeby sprzedać lub się wymienić i to dla nich jest priorytetem.


malmie , no i mój post przeczytano, minusik;(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-27 01:26 przez CzerwoneUsta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuję