Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zakupiłam u dziewczyny buty,dogadaliśmy się do ceny mniejszej niz była wystawiona,a tu się okazało że pani mnie oszukała.NIe ten rozmiar ani kolor.Teraz nawet nie odpisuje a buty nadal istnieją na stronie jako do sprzedaży.Co robić?Pomóżcie

@kicia9976
Jak najszybciej porób zrzuty zanim Pani wszystko pousuwa i wygumkuje.
Pokopiuj wszystko włącznie z wiadomościami prywatnymi.
Później zrób fotki tego,co do Ciebie dotarło.
Następnie koniecznie zawiadom administrację-mimo upustu nie może Cię oszukiwać.No...chyba,że uprzedziła Cię o elementach,o których piszesz i dlatego zeszła z ceny.Powinna była zmienić cenę zanim kliknęłaś "kupuję"
i zaraz po Waszej umowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-06 23:18 przez czarownicaao.

Cytat
czarownicaao
@kicia9976
Jak najszybciej porób zrzuty zanim Pani wszystko pousuwa i wygumkuje.
Pokopiuj wszystko włącznie z wiadomościami prywatnymi.
Później zrób fotki tego,co do Ciebie dotarło.
Następnie koniecznie zawiadom administrację-mimo upustu nie może Cię oszukiwać.No...chyba,że uprzedziła Cię o elementach,o których piszesz i dlatego zeszła z ceny.Powinna była zmienić cenę zanim kliknęłaś "kupuję"
i zaraz po Waszej umowie.
Potwierdzam.

Cytat
kicia9976
...a buty nadal istnieją na stronie jako do sprzedaży.Co robić?Pomóżcie

Zaczekaj,a Ty w ogóle kliknęłaś ikonkę "kup",czy tylko na zasadzie umowy i ustalonej niższej ceny zakupiłaś te buty?
Przy kliknięciu tej ikonki (zgodnie z procedurą) ta oferta powinna figurować jako "sprzedana".Chyba,że ta Pani wystawiła buty jeszcze raz od nowa.
Sprawdź,czy masz tę transakcję w "kupionych".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-06 23:37 przez czarownicaao.

No racja, to wygląda tak jakby transakcja nie była oficjalnie zatwierdzona, albo jakby odbyła się na innym portalu, gdzie nie ma oczywistej opcji typu "kup teraz".

Nie klikałam w opcje kup teraz bo dogadaliśmy się co do ceny mniejszej niż tam była wystawiona.Czyli co jednym słowem jestem uwalona?

Dziewczyny dzięki za pomoc.Miłej nocki wszystkim życzę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-07 00:09 przez kicia9976.

Cytat
kicia9976
Nie klikałam w opcje kup teraz bo dogadaliśmy się co do ceny mniejszej niż tam była wystawiona.Czyli co jednym słowem jestem uwalona?
No, to może być problem, bo z punktu widzenia szafy tej transakcji po prostu nie było. Skoro dogadałyście się co do niższej ceny, to sprzedająca powinna ją zmienić w ofercie, a Ty po tym kliknąć, że kupujesz. Porób screeny oferty i Waszych rozmów na wypadek, gdyby nie udało się ugodowo rozwiązać sprawy.

napisz koniecznie do administracji idea

Skoro nie zatwierdziłaś transakcji to jej nie zawarłaś i to już twoja wina ale zawsze można ja zgłosić na POLICJĘ -skoro buty dalej są do sprzedaży ...zrób scriny ,e-maile i idz zgłoś ja o oszustwo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-07 07:23 przez Polaris3.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Może ma ten sprzedawca więcej niż jedną parę tych butów i sobie wystawia, bo wolno przecież. Komentarza nie wystawisz (jeśli transakcja była tutaj) nie ma takiej opcji, bo kupiłaś poza portalem, a że przedmiot nie jest zgodny z ustaleniami to już musisz sama dochodzić. Zanim pobiegniesz na policję, jeśli w ogóle pójdziesz, wezwij sprzedawcę pisemnie do zwrotu pieniędzy lub wydania takiego towaru na jaki się umawiałaś.

Edit: Aha, może to firma jaka jest, jak firma to masz prawo zwrotu i koniec.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-07 07:33 przez malmie.

...A sprzedawca powinien te buty przede wszystkim zdjąć z ofert.
Chyba,że (jak zauważyła @malmie ) sprzedawca ma 15 par takich butów.
Dziwne dla mnie jest tylko to kombinowanie ze strony sprzedawcy.
Upust-ok.Zatem od razu powinna być zmiana ceny w ofercie i @kicia9976 klika "kupuję".Upust nie oznacza transakcji BEZ KLIKANIA "KUP".To wygląda jakby celowe ominięcie zarejestrowania transakcji na szafie i interes poza szafą.W tej sytuacji nie wiem,jakie stanowisko przyjmie administracja szafy?!
Jedynym ratunkiem chyba jest rejestr wiadomości prywatnych z szafy,przelew-jako dowód,że transakcja w ogóle była.
Jej po prostu nie ma w systemie.

Ale zgłoś sprawę administracji i opisz wszystko (z dowodami).
Ona może zostać zablokowana.
Tylko sytuacja jest trudna,bo transakcja jest niezarejestrowana.
Tu jest inaczej niż u konkurencji (V...ed).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-07 10:08 przez czarownicaao.

sprawa fatalna, ale do załatwienia .
Wal do administratora niech to sprawdzi a jak nie to na policję, jedyna uwaga abyś miała dowody ( zdjecia transakcji i butów i reszty )

Jeżeli ma wystawione dalej a masz potwierdzenie na zakup, czyli wiadomości priv i dowód wpłaty, kliknij teraz na zakup, przecież możesz tak zrobić żeby było potwierdzenie zarejestrowane zakupu. Napisz w wiadomości po zakupie, dlaczego to zrobiłaś i że chciałaś żeby sprzedająca ustosunkowała się do twoich zarzutów ponieważ sprawę zgłaszasz portalowi że towar nie był zgodny z opisem i wystawisz adekwatny komentarz do sytuacji...wtedy normalnie będziesz mogła go już wystawić. Jeżeli dalej sprzedająca będzie udawała niedostępną, to zgłoś administracji co się stało, opisz ze szczegółami i czekaj na odpowiedż, możesz wstawić również link do tego wątku żeby wiedziały o co dokładnie chodzi.

@kicia9976
Wiesz co,że to nie jest głupi pomysł z tym kliknięciem teraz,w te buty.
Masz z Nią transakcję,a więc zostaje ją tylko zarejestrować-kliknąć "kup".
Wtedy z niczego się nie wykręci.

Cytat
czarownicaao
@kicia9976
Wiesz co,że to nie jest głupi pomysł z tym kliknięciem teraz,w te buty.
Masz z Nią transakcję,a więc zostaje ją tylko zarejestrować-kliknąć "kup".
Wtedy z niczego się nie wykręci.
Zgadzam się, dziwne że my na to nie wpadłyśmy :D

Cytat
DaChoice
Cytat
czarownicaao
@kicia9976
Wiesz co,że to nie jest głupi pomysł z tym kliknięciem teraz,w te buty.
Masz z Nią transakcję,a więc zostaje ją tylko zarejestrować-kliknąć "kup".
Wtedy z niczego się nie wykręci.
Zgadzam się, dziwne że my na to nie wpadłyśmy :D

No właśnie doszłam do wniosku,że Usta wykombinowała niezłe rozwiązanie.
Mimo tego dowody powinny być gromadzone-jak najwięcej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chi Chi London ASOS