Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to srebro?

20 mar 2017 - 23:08:38

Dziewczyny kupiłam te kolczyki parę lat temu pamiętam że kosztowały około 70 zł czy to jest srebro?? brak próby :/ i czernieje czy to możliwe że to miedź posrebrzana ? dodam że nosiłam je i nie rdzewiały mi uszy tyle że strasznie uszy bolały od ich ciężaru bo są dosyć ciężkie :/

<moderacja> Tytuł wątku powinien odzwierciedlać jego treść



(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 20:18 przez moderator.

Czy to srebro?

20 mar 2017 - 23:48:01

Wiesz,trudno powiedzieć,co to jest na podstawie tej fotki.
Jak dla mnie za bardzo się błyszczą,są trochę za ciemne
i wyłazi z nich jakiś pomarańcz,
a więc wątpliwa sprawa,żeby były srebrem.
Srebro jest miękkie i ma raczej czarny nalot.
Raczej powiedziałabym,że jakaś stal chirurgiczna,jeśli są tak ciężkie.

Przyłóż magnes-nie przyciąga srebra o dobrej próbie (chyba,że jakieś rzeczy o niskiej zawartości srebra).
Przetrzyj chusteczką-jak zostawi czarne ślady to prawdopodobnie srebro.
Można też spróbować,czy rysują po kartce papieru-jeśli tak,to może być srebro,ale...są metale,które również rysują.
Nie daję 100% pewności.To tylko moje domowe sposoby.
Najlepiej niech obejrzy jubiler.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-20 23:59 przez czarownicaao.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 01:03:59

Trochę srebra mam i ostatni w domu przeglądałam i kolczyki, pierścionki i bransolki u mnie każde ma próbe i pierwsze słyszę aby srebro nie miało próby :) Jak wyżej możliwe, że jakas stal chirurgiczna. A gdzie kupiłaś? Przez interenet, w sklepie stacjonarnie? czy od osoby prywatnej ? :)

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 12:50:05

Rzekomo na All... są jakieś płynne odczynniki,do których wrzuca się "srebro" i sprawdza,czy jest to metal szlachetny.Trudno mi jednak coś powiedzieć,bo nigdy tego nie stosowałam.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 16:10:26

Witam:)

Mojej kuzynce srebrna biżuteria zawsze czernieje. Na pewno jubiler powinien rozstrzygnąć, czy to srebro, czy nie.

Pozdrawiam:)

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 16:23:55

srebro pod wpływem tlenu sie utlenia i robi sie osad ciemny i to normalne aby wyczyscic to trzeba do miski włozyc kawałek folii aluminiowej nasypac 1 łyzke soli kuchennej i zalac gorącą woda i włozyc do tego kolczyki poczekac 10 min a osad zniknie. Co do próby to powinna byc np na zapince

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 19:37:19

Moim zdaniem zbyt metaliczne,zbyt ciężkie i za ciemne na srebro.
No...może to wina zdjęcia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 19:38 przez czarownicaao.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 19:50:39

Jeżeli czernieje, to może być srebro, mi też kiedys srebrna bizuteria czerniała, ale na zdjęciu wyglądają trochę "rudo", tak nie powinno być ani w srebrze, ani w stali chirurgicznej - bo taka stal w ogóle nie zmienia koloru - zdarza mi się całymi latami nie wyjmować piercingów ze stali, ani do kapieli ani do niczego, i kolor pozostaje nie zmieniony.
Mi to wygląda raczej na coś posrebrzanego, jakby to srebro z wierzchu już się trochę starło, ale tak jak napisała @czarownicaao to może być wina zdjęcia.
Uszy tez mogły boleć nie tylko od ciężaru, ale też od tego, że jeśli kolczyki są tylko posrebrzane i się starło, a Ty np. masz uczulenie na nikiel, to od tego właśnie. Ja tak mam.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 19:58:47

@sandruchaa20
A możesz wstawić inne zdjęcia?
Tylko spróbuj powiększyć i sporo rozjaśnić.

@DaChoice
Stal chirurgiczna może trochę zmienić kolor.Może zrobić się troszkę ciemniejsza.
Ma właśnie tę cechę,że jest dość ciężka.
Fakt,nie śniedzieje (a na pewno nie na pomarańczowo),
ale jest twarda-w przeciwieństwie do srebra.
Te kolczyki wyglądają podobnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 20:15 przez czarownicaao.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 20:36:37

Zapłaciłaś 70zł i nie wiesz za co? Nie ma próby lub innej sygnatury to raczej trudno stwierdzić co to jest, może chociaż jakiś znacznik...weż szkło powiększające i szukaj przy zapięciu, najlepiej na całych sprawdż, nic nie znajdziesz to do złotnika idż lub jubilera, jednak nie wiem czy sobie tam nie policzą za test, nic innego nie wymyślisz.

Czy to srebro?

21 mar 2017 - 21:57:27

Śmigaj do jubilera on Ci powie co i jak, ale ze srebrem jest tak iż jeśli nie jest czyszczone dłuższy czas i np leży jakiś czas nietykany to będzie czarnieć bo każda rzecz czy to biżuteria czy ciuch nawet nie używana się niszczy i starzeje więc warto pójść do jubilera i wyczyścić kolczyki :)

Czy to srebro?

22 mar 2017 - 20:10:14

to było jakieś 7 lat i tak leżały zapomniałam o nich i teraz zonk nie mam zielonego pojęcia co to za metal

to było 7 lat temu nawet więcej :P kupiłam w jubilerskim i musiała być metka z próbą ale dziwne że nigdzie nie widzę próby wybitej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-22 20:19 przez sandruchaa20.

Czy to srebro?

22 mar 2017 - 21:03:56

@sandruchaa20
Nigdy nie widziałam Twoich kolczyków w rzeczywistości.
Trudno mi zatem wydawać opinię,
szczególnie...na podstawie TYLKO tego zdjęcia.
W każdym razie nie bardzo chce mi się wierzyć w to,
że jest to srebro.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-22 21:59 przez czarownicaao.

Czy to srebro?

22 mar 2017 - 21:54:51

Cytat
sandruchaa20
to było jakieś 7 lat i tak leżały zapomniałam o nich i teraz zonk nie mam zielonego pojęcia co to za metal

to było 7 lat temu nawet więcej :P kupiłam w jubilerskim i musiała być metka z próbą ale dziwne że nigdzie nie widzę próby wybitej
Zobacz jeszcze czy nie masz tam jakiegoś wklęsłego miejsca, znacznik mógł się zetrzeć bo srebro jest miękkie, jeżeli tego nie będzie to pozostaje pytać specjalistę:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sprzedaż co i jak ?