Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 18:31:47

Miałam wymarzoną zimową kurtkę - czarną i błyszczącą serce
Polowałam na nią długo, w końcu po kilku miesiącach udało mi sie znaleźć jedną taką na całym necie, u dziewczyny, której się znudziła.
Byłam szczęśliwym człowiekiem, pochodziłam w niej miesiąc, a dziś... Przyszła cholerna wiosna (którą normalnie kocham, ale akurat w tej sytuacji...), więc wyjęłam z szafy wszystkie cieńsze kurtki, a tą postanowiłam uprać zanim wyląduje w szafie.

I co mi po tym praniu zostało? Szara, nie błyszcząca, do tego lepi się........... ;( ;( ;(
Przed chwilą już drugi raz włączyłam samo płukanie, pierwsze nic nie zmieniło, ale cały czas widać było pianę, czyli może jak wypłuczę 200 razy, to coś da?

Please, CO MAM ZROBIĆ, ŻEBY JĄ ODZYSKAĆ?? w sensie "naprawić"
Nie chcę innej zimowej kurtki, a drugiej takiej wiem, że nie znajdę ;(

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 18:41:00

niestety nic pewnie nie zrobisz wstaw zdjęcie o jakiej kurtce mowa, moze kupisz jakiś podobny materiał i krawcowa ci ja odratuje? a tak na marginesie twoja wina przed praniem czyta sie metki a pewnie nawet do pralki sie nie nadawała?

wstaw zdjecie kurtki przed praniem lub po jak nie masz przed? chodzi ci ze była czarna lakierowana?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 18:42 przez edekzkrainykredek2.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 18:45:03

To samo mi mój chłopak powiedział, że pewnie powinno sią ją prać chemicznie. Do tej pory wszystkie moje puchowe kurtki normalnie się prały w pralce, ale ta była lakierowana, więc kicha ;(
Czy jest jakaś możliwość "pomalować" ją na nowo? Może są jakieś firmy, które się czymś takim zajmują? Jezu, jak nie da się jej odratowac, to załamka będzie.
Zaraz poszukam zdjęca, jak wyglądała "przed" bo w tej chwili się płucze po raz drugi.

Tak to wyglądało przed.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 18:49 przez DaChoice.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 18:51:04

ojj chyba nic nie zrobisz wiocznie nie taka tamperatura chodz z drugiej strony musisz poczekac az wyschnie i wtedy zobaczysz bo moze nic sie z nia nie stało ale tylko pod wplywem wody zmiemiła kolor a ja wyschnie bedzie ok

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 18:55:25

@agata74 Jeeeeezu, oby, modlę się o to, ale wypłukać trzeba swoją drogą, raczej to już nie zaszkodzi, a ciągle pokazuje pianę, a na kurtce były nawet miejscami jaśniejsze slady, czyli trzeba "wyrzucić" z niej ten nadmiar proszku. Prałam na tzw. szybkim praniu 35 stopni.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:04:40

przykro mi :(
A na metce co było napisane?

Mam nadzieję, ze płukanie pomoże, bo nie mam pomysłu na "naprawienie". Podbijam tez, może ktoś pomoże..
A swoją drogą, pranie w 35C nie powinno zaszkodzić takiej kurtce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 19:07 przez aster.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:08:28

pocieszę ciętym abyś sie nie martwiła bo na sezon zimy 2017/2018 takich kurtek będzie masa w różnych odcieniach więc nie płacz kupisz nową i wspomnisz moje słowa:)

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:09:56

Metki w tej chwili zobaczyć nie mogę, bo wciąż się płucze po raz drugi, ale teraz już jestem pewna, że trzeba było prać chemicznie. Nawet miałam pewne obawy przed włożeniem do pralki, ale oczywiście moje lenistwo pt "A po co mam szukać pralni chemicznej, wrzuce se do pralki, bedzie prościej" wygrało ;(

@edekzkrainykredek2 Dzięki kwiaty



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 19:13 przez DaChoice.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:12:58

trzeba było nastawić pralkę na 30 stopni , za duzo dałaś proszku bo się pieni.
wypierz niech wyschnie to ja ocenimy .

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:16:07

No, na pewno wrzucę tu zdjęcia po wyschnięciu, chociaż obawiam się, że nie będzie się czym chwalić ;) A proszku to na 100000% było za dużo, w życiu nie widziałam tyle piany, co wtedy gdy pranie trwało.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:16:24

pamiętaj na przyszłość żeby czytać metki:) a powiedz ile dałaś za kurtkę?i tu nie chodzi o temperaturę ale przede wszystkim o obroty pralki to psuje nam odzież:( widziałam już zamówienia a na zimowe kolekcje i właśnie takie kurteczki pewnie w sieciówkach będą:)

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:23:43

@edekzkrainykredek2 Dałam 100 z wysyłką, ale to dlatego że kupowałam od dziewczyny, która sprzedawała na tej samej zasadzie, co ja sprzedaję swoje rzeczy, bo w żadnym sklepie dokładnie takiej samej nie było. Potem dopiero dowiedziałam się, że ponoć ta kurtka jest warta dużo więcej.
Ale tu nie chodzi o te 100 zł, tylko o to, że nigdzie indziej nie było i nie ma dokładnie takiej samej. Gdybym mogła sobie kupić drugą identyczną, to przebolałabym te 100 zł, i po prostu bym sobie kupiła.

Dobra, właśnie rozwiesiłam po drugim płukaniu. Zmian żadnych, kolor szary, lepi się nadal i nadal są te białe zacieki. Czarno to widzę, jutro jak wyschnie to wrzucę zdjęcia ;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 19:26 przez DaChoice.

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:33:30

zacieki od proszku ja już od kilku lat piorę tylko w płynach bo mnie zacieki wkur...:)więc nie była puchowa skoro tyle kosztowała, niestety wyrzuć do śmieci nadejdzie sezon kupisz sobie nową:)te i tak byś już nie nosiła:) bo raczej i mam nadzieję że zima odchodzi:)

HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:43:02

Tak wygląda metka. To dobrze, czy źle? W sensie, czy mogę liczyć na to że @agata74 ma rację i może po wyschnięciu będzie ok?



HELP !!! zniszczenie w praniu

16 mar 2017 - 19:50:30

Zaczekaj aż wyschnie, niektóre tkaniny tak mają, mokra wygląda matowo a jak wyschnie odzyskuje połysk, myślę że z twoją będzie podobnie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy zazdrość może wyrządzić krzywdę...