Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

37 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odprowadzanie składek

06 mar 2017 - 17:25:15


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-07 16:42 przez aangeliiika.

Odprowadzanie składek

06 mar 2017 - 18:56:48

Zgłoś się do zusu gdzie odprowadzane masz składki, poproś o sprawdzenie co i jak i o wystawienie zaświadczenia o wysokości składek, zgłoś sie z tym do szefowej i niech sama to sprawdzi, nic innego nie zrobisz.

Odprowadzanie składek

06 mar 2017 - 19:02:40

Dzięki.

Szefowa kompletnie sie na tym nie zna i bezpośrednio z naszym księgowym kazała mi to załatwiać,ale jak widać z nim się niestety nie da nic poprawnie załatwić..

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Odprowadzanie składek

06 mar 2017 - 21:20:45

Jak jest dwóch płatników zaliczek na podatek to jednemu - u Ciebie ten na umowę o pracę - nie składa się oświadczenia PIT-2 i wtedy nie potrąca on co miesiąc kwoty zmniejszającej podatek. To rocznie (przy pracy na umowę przez rok) jest właśnie to Twoje "prawie 560 zł". Jak się złożyło to trzeba odwołać pisemnie najlepiej, a nie chodzić i prosić. Od tego roku to się trochę zmieniło, ale sedno to samo. Powinnaś mniej do ręki brać, a US powinien więcej dostawać co miesiąc ;)
Składałaś pit-2 przy zatrudnieniu ? Jak składałaś to napisz oświadczenie, jedno zdanie: Cofam oświadczenie z Pit2 i proszę nie potrącać kwoty zmniejszającej miesięczną zaliczkę na podatek dochodowy. I to na sekretariat czy listem tak byś miała potwierdzenie, że zakład pracy otrzymał.

Ogólnie to dostajesz więcej niż powinnaś, no i ja znam takich co by się cieszyli, że dopiero na koniec roku oddadzą do worka skarbowego, ale to już inna inszość :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-06 21:37 przez malmie.

Odprowadzanie składek

06 mar 2017 - 23:58:01

Namieszane ma dziewczyna...ale że księgowy i szefowa zero wiedzy to wspóczuję. Sama nie dopilnujesz i już problem. Z tym pitem to fakt, ale lepiej w zusie zasięgnąć informacji co do składek, ja tam na bieżąco muszę być doinformowana, takie zabezpieczenie dla własnego spokoju:)

Odprowadzanie składek

07 mar 2017 - 16:41:32

Cytat
malmie
Jak jest dwóch płatników zaliczek na podatek to jednemu - u Ciebie ten na umowę o pracę - nie składa się oświadczenia PIT-2 i wtedy nie potrąca on co miesiąc kwoty zmniejszającej podatek. To rocznie (przy pracy na umowę przez rok) jest właśnie to Twoje "prawie 560 zł". Jak się złożyło to trzeba odwołać pisemnie najlepiej, a nie chodzić i prosić. Od tego roku to się trochę zmieniło, ale sedno to samo. Powinnaś mniej do ręki brać, a US powinien więcej dostawać co miesiąc ;)
Składałaś pit-2 przy zatrudnieniu ? Jak składałaś to napisz oświadczenie, jedno zdanie: Cofam oświadczenie z Pit2 i proszę nie potrącać kwoty zmniejszającej miesięczną zaliczkę na podatek dochodowy. I to na sekretariat czy listem tak byś miała potwierdzenie, że zakład pracy otrzymał.

Ogólnie to dostajesz więcej niż powinnaś, no i ja znam takich co by się cieszyli, że dopiero na koniec roku oddadzą do worka skarbowego, ale to już inna inszość :D

Przy zatrudnieniu nic nie składałam,żadnego pit-2. Moja mama dostaje rentę po mężu, w sensie moim tacie i po prostu tak jak napisałam pobierają jej więcej na podatek i nie ma problemu. Nic składać dodatkowo nie musiała, ale jak widać ma ogarniętą księgową. Na razie mój księgowy nic się nie odzywa. Jedyne czego się dowiedziała, to, to, że koleżanka z pracy miała taką samą sytuację z nim, tylko przez 4 lata tak musiała płacić, bo jej tego nie zrobił. Dzięki dziewczyny.

Zamykam temat bo i tak nic więcej niestety nie da się zrobić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fotograf h/n?