Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z kupującą awizo

19 gru 2016 - 13:11:43

hej dziewczyny, mam problem z kupującą, mianowicie od początku słaby kontakt, w końcu po zgłoszeniu ją do administracji wpłaciła pieniędze a ja wysłałam jej paczkę.
Tylko że na stronie śledzenia poczty polskiej jej zaznaczone że przesyłki nie odebrała, zostało nadane awizo ale nadal nie odbiera, czy jeżeli nie odbierze a ja będę musiała zapłacić znowu za zwrot to należy jej się zwrot pieniędzy za zakup?

Proszę o pomoc bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji a jeżeli będę musiała zapłacić znowu za koszty przesyłki to będę już stratna 15 zł :(

pomocy! :)

problem z kupującą awizo

19 gru 2016 - 13:34:55

Jak nie odbierze a przesyłka wróci to faktycznie poniesiesz dodatkowe koszta. Zwrócić za towar będziesz musiała, jednak zwrot powinnaś pomniejszyć odliczając 2x koszt dostawy i różnicę jaka pozostanie przelać na jej konto. W odsyłanie się nie baw bo stracisz jeszcze więcej, zgłoś wtedy raz jeszcze administracji szafy, że kupuje i nie odbiera czym naraża ciebie na straty finansowe. Komentarz również wystaw adekwatny do sytuacji, opisz w nim wszystko.

problem z kupującą awizo

19 gru 2016 - 16:19:02

Napisz do niej z ponagleniem żeby odebrała przesyłkę, a w razie jeśli wróci do ciebie to nie wysyłaj ponownie, chyba że zapłaci za zwrot i za kolejną wysyłkę.

problem z kupującą awizo

19 gru 2016 - 19:19:43

już pisałam do niej kilka razy, niestety cisza. Trudno, zostaje mi czekać. Dzieki! :)

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 08:15:59

zgłoś to do moderatora .
Niech on ja pogoni .

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 15:17:06

hej! ja sprzedałam w wakacje sukienkę za 30 zł + 10 zł przesyłka, wysłałam ją 2 dni po zakupie.Kupująca nie odebrała przesyłki, wróciła do mnie,musiałam zapłaci za zwrot znów 10 zł.Kupująca wysłała do mnie tysiące wiadomości ze chce swoją sukienkę.Wysłałam znów, kolejne 10zl.Ona znowu nie odebrała..!..a co najlepsze odesłano ją do mnie, nie dostałam aviza,listonosz miał urlop.Tylko z wiadomości od tej dziewczyny dowiedziałam sie ze znowu nie odebrała paczki.Oczywiście nadal chciała swoją sukienkę :) po mojej wizycie na poczcie okazało sie ze paczka jest w placówce aczek zaginionych w koluszkach:)znów musiałam zapłaci za sprowadzenie jej do mnie, a potem za ponowną wysyłkę do tej dziewczyny.
koniec konców byłam tak zniechęcona ze chciałam jej oddac za tą sukienkę, zeby tylko miec spokój, całe szczeście skonczyło sie dobrze i ona wysłała mi kase za te wszystkie zwroty..a ja jej sukienkę:)

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 15:37:26

lastraga Przecież można monitorować trasę przesyłki, nie sprawdzałaś lokalizacji czy ze śledzeniem był problem? PRZESYŁKA LEŻY NA POCZCIE DŁUGO ZANIM WRÓCI, JEST KILKAKROTNIE ZOSTAWIANE AWIZO, kupująca sama nie zainteresowała się co z przesyłką i nie zadzwoniła na pocztę? Nie chce mi się wierzyć w takie sytuacje w czasach jak jest monitoring i są telefony, wszystko można sprawdzić i wyjaśnić...gorzej jak ktoś kręci, listonosz miał urlop i nie miał zastępstwa? Nie realne w tych czasach, a i to można sprawdzić dzwoniąc na pocztę gdzie była nadana przesyłka. Ale listonosz bez zastępstwa, jestem zaskoczona, niewiarygodne:)

I jeszcze, nie powinnaś opłacać jeżeli paczka trafiła do zaginionych, naprawdę dla mnie to fantastyka:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-20 15:39 przez CzerwoneUsta.

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 16:37:52

a może coś jej się stało...jest w szpitalu lub nagle musiała wyjechać idea
może postaraj się do niej o telefon telefon
może zadzwoń na pocztę .. może ją znają czyta
może zadzwoń do Straży Miejskiej lub na Policję ??

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 21:05:09

Gdyby się jej coś stało nie logowałaby się codziennie na szafe :)

problem z kupującą awizo

20 gru 2016 - 22:54:20

ups, komuś coś nie pasuje...to jak u was działają urzędy pocztowe skoro z pocztą taki problem? Brak awiza, listonosz na urlopie bez zastępstwa (to kto dostarcza i jak korespondencję), nie uwierzę w taki absurd, itd. Mi nie zdażają się takie przygody, może faktycznie gdzieś dzieja się takie cuda...ale napiszę wam jedno, jeżeli jest potwierdzenie nadania z nr przesyłki, jest monitoring gdzie łatwo można sprawdzić z jakiego urzedu i kiedy wyszła przesyłka, i są problemy z ustaleniem gdzie faktycznie ona jest w danej chwili, wystarczy zadzwonić na pocztę lub udać się osobiście z nr nadania i wszystko będzie oczywiste, wystarczy chwila na ustalenie faktycznego stanu i czy naprawdę została awizowana czy brak awiza jest tylko wymówką osoby która nie chce odebrać przesyłki. Można ustalić takie rzeczy bez problemu, i wiadomo z monitoringu kiedy i czy napewno została przesyłka nadana. Warto wykorzystywać wszystko co pozwoli nam ustalić jak jest faktycznie, dobry patent na osoby, które zwlekają z wysyłaniem pisząc że już wysłały a tak naprawdę np ciuszek mają jeszcze na sobie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZOSTAŁAM OSZUKANA