Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 14:02:52

Hej dziewczyny! W tym roku skończyłam szkołę, i jakieś 3 miesiące temu zarejestrowałam się w urzędzie pracy. Na pierwszym stawiennictwie dostałam ofertę pracy w markecie, miałam się sama z nimi skontaktować, ale tego nie zrobiłam ponieważ warunki pracy mi nie odpowiadały. 2 dni temu stawiłam się w urzędzie do podpisu, i znów dali mi tą samą ofertę pracy w markecie na kasie, tylko tym razem skierowali mnie sami mam w przeciągu tygodnia udać się do pracodawcy z tym skierowaniem i on już dalej rozpatrzy moją "kandydaturę" Problem w tym, że jestem po szkole średniej z zawodu logistyk, nie mam żadnych doświadczeń w pracy i kursów związanych z pracą jako sprzedawca, zarobki to najniższa krajowa, a praca 7 dni w tygodniu brak książeczki sanepidowskiej etc. Nie ma mowy żebym tam poszła, i teraz do was pytanie czy któraś z was miała może taką sytuację? Odmówiła i miała z tym jakieś nieprzyjemności? Wiem, że jest możliwość utracenia statusu bezrobotnego. Doczytałam właśnie, że Urząd oferuje różnego rodzaju szkolenia i kursy, a oni zamiast tam mnie skierować chociaż na jakiś kurs, dali mi pracę do której nie mam żadnych kwalifikacji.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 14:24:27

jedź tam i dowiedz się czy są mozliwości awansu, jeśli tak to jakie itp. Jeśli mimo to nie będą Ci odpowiadać warunki to myślę, że bez problemu podpiszą Ci, że to oni nie są zainteresowani a wtedy nic nie tracisz. Pracodawca też nie chce pracownika, który pracuje na siłę.

P.S.

Rozumiem ambicje itp ale weź też pod uwagę sytuacje na rynku pracy, po szkole, bez doświadczenia raczej będzie Ci ciężko znaleźc pracę w ,,zawodzie'' tak od razu i to z nie wiadomo jakimi zarobkami.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 14:28:06

no niestety musisz na własna rękę poszukać w urzędzie dobrej propozycji nie dostaniesz

Z drugiej strony do pracy w markecie nie trzeba miec chyba kursów, to co bedzie trzeba to juz ,market" by cie pokierował



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 14:29 przez lola17xD.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 16:01:02

przecież możesz iść do tej pracy i póki co zarabiać a później szukać czegoś innego.
jeśli sama zrezygnujesz z propozycji od urzędu to mogą Cię wyrejestrować.
w urzędzie jesteś zapisana po to, żeby znaleźć pracę tak? więc nie wybrzydzaj. pracodawca przed posadzeniem Cie na kasę musi Cie przeszkolić.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 16:06:06

to czego byś oczekiwała po szkole ? Pierwsza praca z reguły nie jest naszym spełnieniem marzeń i oczekinwań ale pamietaj ze dzieki temu zdobedziesz doswiadczenie. I w kazdej pracy na tzw. dzień dobry beziesz przynies podaj pozamataj w wolnnej chwili se polataj, do pracy w sklepie nie trzeba miec kursów czy jakis nadprzyrodzonych zdolnosci grunt to checi do samej pracy

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 16:19:36

Praca 7 dni w tygodniu? Coś nie tak zrozumiałaś. Ja bym na Twoim miejscu poszła i przynajmniej spróbowała się podjąć tej pracy. Zawsze będziesz miała jakieś doświadczenie i co wpisać do cv a jeśli Ci się nie spodoba to możesz zrezygnować w każdej chwili. Moja 1 praca też nie była wymarzona ale coś trzeba było robić i mieć parę grosza na swoje wydatki. A dodam że to był staż gdzie moja pensja wynosiła 670zł na miesiąc :-) Niestety nikt mi nie chciał dać szansy bez doświadczenia więc został staż. Dlatego docen że ktoś dał Ci szansę zarobku zaraz po szkole :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 16:20 przez Kaska113.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 19:48:52

Przecież praca 7 dni tygodniu nie znaczy, że pracujesz codziennie od świtu do nocy, tylko że masz zmiany również w weekend, a wolne też w tygodniu, zależy jak się dogadasz. Wyrobienie książeczki to też nie problem.
Moim zdaniem zaraz po szkole, bez doświadczenia, nie masz co liczyć od razu na lukratywne propozycje pracy w zawodzie, a każda praca uczy.:)

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 20:40:17

@claudia06
Wiesz,mamy taką paskudną sytuację w kraju,że nawet osoba z doświadczeniem i kilkuletnim stażem pracy ma kłopot ze znalezieniem czegoś "konkretnego".
Ludzie cieszą się z tego,że pracują gdziekolwiek.
Doceń to,że masz tę propozycję i oby Cię tam przyjęli.Lepsze chyba to,niż siedzenie w domu na utrzymaniu rodziców i wysłuchiwanie,jakaż to jesteś nieporadna.

Ja również zaczynałam od byle jakiej pracy,również w handlu i też kierunek mojej szkoły był kompletnie nieadekwatny do wykonywanego zawodu.

Tylko...moim skromnym zdaniem Urząd Pracy to raczej ostatnie miejsce,gdzie tej pracy trzeba szukać.W moim urzędzie są same "ochłapy" i bez pomocy i znajomości trudno znaleźć coś godnego uwagi.
Popytaj znajomych,może sąsiadkę,może ciocię,koleżankę,siostrę...i wszystkich dookoła,bo tak na pewno szybciej coś znajdziesz.
Przynajmniej coś,co bardziej Cię zainteresuje.

A w Twoim przypadku jest o wiele łatwiej znaleźć pracę,ponieważ pracodawca może połakomić się na to,że masz status absolwenta
(pierwsza praca) i dostanie pewnie jakąś refundację.
Taki status ma się tylko raz w życiu-wykorzystaj to.
A może wkręć się gdzieś na razie na staż,ale pieniążki
(jak pisały dziewczyny) są tutaj o wiele mniejsze niż w markecie.
Może popytaj w jakichś firmach o staże,a później (jeśli się zgodzą) zgłoś do urzędu chęć odbycia stażu w tej firmie (konkretnej) z Twojego wniosku.Urząd przejmie wszystkie opłaty i pracodawcy będzie to na rękę.

@marciaa0407
"jeśli sama zrezygnujesz z propozycji od urzędu to mogą Cię wyrejestrować."

To prawda.Można odrzucić 3 oferty i następuje wyrejestrowanie.
Ja,na Jej miejscu szybko wkręciłabym się do jakiejś firmy na staż (z kimś się ugadała) i powiedziała temu urzędowi,że nie mogę podjąć tej pracy,bo uzgodniłam podjęcie stażu w tej (konkretnej) firmie.
Wtedy urząd przejmuje opłaty za stażystę,a pracodawca ma stażystę za darmo.Tylko musi mieć 100% pewności,że dana firma się na to zgadza i chyba trzeba wypełnić jakieś dokumenty dla urzędu.
Przypuszczam,że to może się udać i ktoś może się "połakomić",a po 6 miesiącach (JEŚLI SIĘ SPRAWDZI) może tam zostać,ale pracodawca musi przejąć koszt pracownika na siebie.
Znając życie pracodawca powie,że nie ma kasy i tu jest cały problem.
Ale pół roku stażu chociaż będzie miała.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 21:16 przez czarownicaao.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:14:45

Odmowa przyjęcia pracy oznacza że tracisz status bezrobotnego, jeżeli urząd cię ubezpieczył i np przyznał zasiłek, to w sytuacji nie stawienia się u pracodawcy do którego cię skierowali i braku pisemnej decyzji od tegoż pracodawcy, pokazujesz że nie jesteś zarejestrowana w celu poszukiwania pracy tylko w celach finansowych...no i po statusie, dostajesz decyzję że cię wykreślili i niestety tracisz wszystko co z tym sie wiąże. Musisz koniecznie zgłaszać sie tam gdzie cię wyślą, następnie wracasz do nich z podpisanym skierowaniem...tak to działa, nie ma samowolki:)

A wyrejestrowanie, np u nas, jest już po pierwszym olaniu skierowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 21:17 przez CzerwoneUsta.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:23:46

@claudia06
Jak najbardziej się zgadzam.
Musisz obowiązkowo zgłaszać się na rozmowy tam,gdzie Cię wyślą,a szczególnie,kiedy idziesz tam ze skierowaniem.
To już Twoja sprawa,jak ugadasz się z ludźmi z tej firmy i co Ci wpiszą w tym skierowaniu.Mogą Cię przyjąć lub wpisać,ze nie spełniasz wymogów związanych z daną pracą.
Musisz jednak dostarczyć to skierowanie (wypełnione) z powrotem do urzędu.
Tu musisz być posłuszna.
Koleżanka powyżej pisze,że już po pierwszym "olaniu" skierowania mogą Cię wyrejestrować,a więc uważaj.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 21:27 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:26:50

Idź do tej pracy i tyle. Jak się nie będziesz nadawała to pytaj o te kursy w urzędzie. Swoją drogą, skoro są kursy i przeszkolenia to na moje powinni przeszkolić, a nie tak na odpierdziel, bo skoro tyle chętnych do pracy ... no ale jesteś świeża po szkole to pewnie ten co szuka (pracodawca) ma jakie profity z tego i tak dawaj kierują "świeżych".

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:31:45

@malmie
Ja nie wiem,jak jest teraz,ale kojarzę,że kiedyś pracodawca miał niezłe profity z tytułu zatrudnienia absolwenta.
Nawet chyba przez rok wszelkie opłaty za absolwenta ponosił urząd.
Nie wiem,czy dalej tak jest,ale wiem,że jeszcze kilka lat temu pracodawcy wręcz zabiegali o absolwentów.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:36:07

Cytat
czarownicaao
Nie wiem,czy dalej tak jest,ale wiem,że jeszcze kilka lat temu pracodawcy wręcz zabiegali o absolwentów.
Teraz też są.

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:41:11

@malmie
Najprościej byłoby wybrnąć z sytuacji tak,by iść do tego marketu,najnormalniej powiedzieć Im,żeby wpisali w skierowaniu,że "nie spełnia wymogów" i odnieść skierowanie do urzędu.Tylko później szybko szukać stażu albo czegoś innego na własną rękę,bo zaraz z urzędu znowu coś wynajdą.Dziewczyna ma status absolwenta,a więc ma atut.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 21:45 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

odmowa propozycji pracy

21 paź 2016 - 21:44:11

Ja jestem przeciwna takim praktykom, by iść tylko po podpis, bo jak już się pójdzie to można spróbować i nie ma co się bać, że się nie podoła.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent dla ojca na 50