Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

8 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Spróbuję wszystkiego. Prasowania z mokrą scierką także. Za 1,5 godzinki powinnam być w domu. Zobaczymy w jakim stanie bluzę zastane. No i dodam zdjęcie. Może nie jest tak źle jak mi się wydaje :(

Cytat
jasminne_
też miałam ostatnio problem z praniem, zafarbowało mi pół prania, do tej pory nie wiem co puściło kolor i oczywiście trafiło na koszulki mojego faceta, najeździłam się za cudownymi preparatami, które miały sobie z tym poradzić i niestety niewiele pomogły, bałam sie przyznać, a on mi na to: to tylko pranie i mnie przytulił. Więc życzę Ci tego samego :) dodatkowo jedyny sposób mi znany to właśnie szampon dla dzieci
na pofarbowane rzeczy w praniu idealny jest dr. bekmann idealnie zabiera kolor który zafarbował, testowałam wielokrotnie

Cytat
wisienka8794
Spróbuję wszystkiego. Prasowania z mokrą scierką także. Za 1,5 godzinki powinnam być w domu. Zobaczymy w jakim stanie bluzę zastane. No i dodam zdjęcie. Może nie jest tak źle jak mi się wydaje :(
obawiam się ze z ortalionem nie bedzie tak prosto jak ze swetrem czy bawełniana bluzka , ortalion to plastik wiec ciezko sposowdowac by wrócił do stanu poprzedniego, ale trzyma kciuki by sie powiodło :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 14:37 przez agata74.

no właśnie ten preparat stosowałam i niestety nie wszystkie plamy puściły, a bałam się prania w 60' może to dlatego...

Cytat
jasminne_
no właśnie ten preparat stosowałam i niestety nie wszystkie plamy puściły, a bałam się prania w 60' może to dlatego...
ja tego preparatu do pralki nie stosowałam, tylko zafarbowane wkładałam do miski i zalweałam gorąca woda taka jak w kranach płynie i tak się moczyło z 3 h a potem tylko płukanie w pralce

Wróciłam do domu i się uspokoilam troszkę. Materiał w środku się nie poskrecal a jedynie ten ortalion się pogniótł . Także widzę że się nie skurczyła aż tak. Wstawiam zdjęcie tylko że w rzeczywistości jest bardziej pogieta. Na zdjęciu aż tak tego nie widać



Jak nie wiesz jak mu to powiedzieć to możesz pokazać mu, ze założyłaś wątek, na pewno się wzruszy :-)

Cytat
wisienka8794
Wróciłam do domu i się uspokoilam troszkę. Materiał w środku się nie poskrecal a jedynie ten ortalion się pogniótł . Także widzę że się nie skurczyła aż tak. Wstawiam zdjęcie tylko że w rzeczywistości jest bardziej pogieta. Na zdjęciu aż tak tego nie widać
to teraz żelazko na 1 kropkę i prasujemy na lewej stronie po podszewce nie bedzie taka wygnieciona

Prasować będę jutro jak dobrze wyschnie bluza. ;) jeszcze raz Wam dziewczyny dziękuję za każdą jedną odpowiedź
. :-)

@wisienka8794
Wiesz,nie wiem,co to jest,ale na tym zdjęciu przypomina bardziej bawełnę,taki dresowy materiał niż ortalion.
A poza tym...chyba zrobiłabym,jak radzi @agata74 i przeprasowała ją,
póki do końca nie wyschła i jest wilgotna.Lepiej się wyprostuje.
Ona i tak odparuje na wieszaku.
Tak mi się wydaje.Później będziesz ją pryskać,żeby lepiej uprasować?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 21:49 przez czarownicaao.

Cytat
czarownicaao
@wisienka8794
Wiesz,nie wiem,co to jest,ale na tym zdjęciu przypomina bardziej bawełnę,taki dresowy materiał niż ortalion.
A poza tym...chyba zrobiłabym,jak radzi @agata74 i przeprasowała ją,
póki do końca nie wyschła i jest wilgotna.Lepiej się wyprostuje.
Ona i tak odparuje na wieszaku.
Tak mi się wydaje.Później będziesz ją pryskać,żeby lepiej uprasować?


Chcę żeby wyschla i będę ją prasowala parą i dodatkowo przez sciereczke (tak mi mama poradziła). Na bluzie piszę żeby jej nie prasować.

@wisienka8794
Nie wiedziałam,że tam jest tak napisane.
W takim razie mama ma rację.
Koniecznie wstaw znowu fotę,zebyśmy zobaczyły efekt.super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 22:32 przez czarownicaao.

a ja się tak zastanawiam czy ortalion może się kurczyć

- serio?

do chwili obecnej myślałam, że to raczej niemożliwe

Cytat
lady-czeszek
a ja się tak zastanawiam czy ortalion może się kurczyć

- serio?

do chwili obecnej myślałam, że to raczej niemożliwe

Ortalion może i nie ale materiał który jest pod nim już tak.

Może kup preparat ułatwiający prasowanie.Preparat występuje w formie pianki. Po zastosowaniu jej na tkaninie, tworzy ona delikatną powłokę rozprostowującą zagniecenia.

Przejmowalam się podobnymi rzeczami KIEDYŚ, po latach to mija :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odmowa propozycji pracy