Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wezwanie na policje w roli świadka

07 paź 2016 - 21:41:18

Witajcie, dziś otrzymałam wezwanie na policje w roli świadka dot."Art. 305. Nielegalne używanie znaku towarowego". Czy może któraś z was orientuje się co to znaczy? Zakupiłam jakąś podróbę nie wiedząc o tym czy co?

wezwanie na policje w roli świadka

07 paź 2016 - 22:10:22

Pewnie namierzyli jakiegoś ludzia sprzedającego podróbki i wezwanie na świadka osób, które coś kupiły u tego kogoś jest po prostu procedurą. Nie jestem prawnikiem, ale moim zdaniem nie ma czego się obawiać :)

wezwanie na policje w roli świadka

07 paź 2016 - 22:46:46

Nigdy nie byłam wezwana do roli świadka i trochę się denerwuję. Już nawet myślałam, że ja coś odsprzedałam nie wiedząc, że to podróba;p

wezwanie na policje w roli świadka

07 paź 2016 - 22:52:56

Ja raz byłam wzywana w roli świadka- po zakupie telefonu z komisu który okazał się kradziony. Jeśli sprzedawałaś jakieś podróbki to mogą się czepiać, jeśli kupiłaś to powiesz, że nieświadomie i pewnie po sprawie będzie a czepiać będą się sprzedającej;) daj znać jak już będziesz po wizycie u nich

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

wezwanie na policje w roli świadka

08 paź 2016 - 00:31:00

Chodzi oczywiście o zakup podróby, może miałaś okazję kupić "replikę"? Jeżeli tak, to najpoważniejsze co Ci grozi to zarekwirowanie ów przedmiotu na poczet materiału dowodowego. Nic więcej, nie masz się co martwić :)

wezwanie na policje w roli świadka

08 paź 2016 - 09:04:44

No właśnie ja częściej kupuję przez internet niż stacjonarnie i wiadomo jak to z oryginalnością może być. Ale nie przypominam sobie o zakupie repliki, co najwyżej kupiłam 'zamienniki' perfum, ale to dobre kilka lat temu.

wezwanie na policje w roli świadka

08 paź 2016 - 09:20:12

prosta procedura .
Spytaja gdzie i co kupiłaś podpiszesz zeznanie i puszczą do domu .

wezwanie na policje w roli świadka

08 paź 2016 - 11:26:24

Abstrahując, nie lubie takich akcji. Świadek czy nie świadek ale mimo wszystko człowiek czuje sie jakby zrobił cos złego :/

wezwanie na policje w roli świadka

08 paź 2016 - 12:26:39

No to woja drogą. A ja jestem taka, że nie dość, że się denerwuję to jeszcze muszę się naczytać w internecie. I oczywiście doczytałam, że świadkowi można postawić zarzut itd. I jeszcze większy stres.

wezwanie na policje w roli świadka

12 paź 2016 - 14:29:42

I jak tam? Już po strachu czy jeszcze przed...wcześniej nie pisałam bo dziewczyny dokładnie napisały co i jak, ale daj znać o co poszło, w internecie można często trafić na "trefny" towar, to fajnie żeby czasami pojawiały się takie tematy .

wezwanie na policje w roli świadka

12 paź 2016 - 17:58:56

Właśnie wróciłam. Okazało się, że chodziło o zakup tutaj na szafie perfum, gdzie było napisane, że to zamiennik, ale mimo to ta osoba użyła nazwy i loga oryginalnych perfum- czego jak się okazało też nie mogła zrobić. Chodziło o zakup sprzed dwóch lat, więc też niewiele pamiętałam- tyle co mogłam zobaczyc w historii sprzedaży.

Chodziło o perfumy takie po 20ml, których jest pełno na szafie. A z tego co czytałam to od 2015 są 'łapanki' na takie osoby.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-13 13:20 przez sowa1801.

wezwanie na policje w roli świadka

13 paź 2016 - 14:31:56

Swoją drogą mnie zastanawia jak to się dzieje, że na allegro (i nie tylko) można zakupić mnóstwo "replik" i "zamienników" oryginalnych produktów. Zapachy, ubrania, buty, niektórzy nawet bez żadnego skrępowania piszą, że sprzedają "replikę" (swoją drogą ładna nazwa na zwykłą podróbę). Dziwne, że nasze prawo na coś takiego zezwala:/

wezwanie na policje w roli świadka

13 paź 2016 - 15:07:06

Nie sposób wyłapać wszystkich, najprościej jest jak widzisz taką ofertę to zgłaszać.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

wezwanie na policje w roli świadka

19 paź 2016 - 19:28:12

Teraz to i Szafa ma w regulaminie, że będzie reagowała na podróby i współpracowała z organami ścigania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sizeer Club - potrzebna pomoc!