Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 09:32:54

HEJ moja sprawa brzmi nastepującą. Obecnie jestem w ciazy i przebywam na zwolnieniu chorobowym oznaczonym ze chory moze chodzic. Ostatnio mialam kontrole z zusu ale nie zastali mnie w domu , po czym otrzymalam pismo iz mam zlozyc wyjasnienie dotyczace mojej nieobecnosci podczas kontroli do 7 dni gdyz po tym terminie nastapi wstrzmanie wyplaty zasilku . Niestety dopiero po tym terminie odebralam korepondencje , byla rowniez nastepna czyli ponaglenie wyjasnienia sytuacji gdzie dali mi jeszcze tydzien BO inaczej wydadza decyzje odmawiajaca prawa do zasilku. Czy w tej sytuacji kiedy nie odpowiedzialam na pierwsze pismo do 7 dni ( nie mialam dostepu do skrzynki) informujac ze po tym czasie wstrzymaja mi zasilek nie dostanę juz tych pieniedzy? prosze o odpowiedz

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 09:54:24

Po prostu idź i wyjaśnij. Jak wyjaśnisz sensownie będzie OK. Jak będziesz zaciągała języka na szafie i tym sie kierowała to może być różnie.

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 10:19:01

wszystko zalezy co masz wpisane na zwolnieniu bo pierwsze słyszę by do kobiet w ciązy które są na zwolnieniu przychodziła kontrola zus, może na zwolnieniu miałas wpisany inny kod choroby niz ciaża to dlatego sprawdzili

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 10:22:56

niestety widocznie chodzi , napewno mialam zaznaczona ciąze

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 14:52:44

Cytat
styl9191
niestety widocznie chodzi , napewno mialam zaznaczona ciąze
a masz kopie tego zwolnienia? chodzi mi o to czy zeskanowałas L4 sobie zanim zaniosłas do zusu?

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 15:18:19

co za debile... kobietę w ciąży kontrolują? przecież wiadomo, że wiele kobiet nie może wtedy pracować (szczególnie jeśli mają pracę fizyczną ciężką itd.), ale to nie znaczy, że masz w domu leżeć, nie możesz wyjść do sklepu czy coś... absurd

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 15:51:44

To Zus Ci na skrzynkę przysłał wezwanie do wyjaśnienia ?
Kontrola przez ZUS ciąży ? To jakiś obłęd jest, o.

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 15:53:31

Tak kobiety w ciąży też kontrolują normalna procedura. Musisz tam pojsc i wyjaśnić i tyle i czekać na decyzję z ich strony

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 15:56:50

Ale co oni kontrolują u kobiet w ciąży ??? Czy są ?

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 16:23:27

Co za obłęd... żeby kobiety w ciąży kontrolować... idź tam ( choć wiem, ze w ciąży to czasem nie takie proste) i wyjaśnij sprawę.Myślę ze to tylko i wyłącznie kwestia wyjaśnienia zasiłek należy Ci się, wiec nawet jakby wstrzymali to później zwrócą.
Dwa razy byłam w ciąży ale nie słyszałam jeszcze o kontrolach...ehhh Polska

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 17:24:39

ja wiem że ciąza to nie choroba ale teraz spora czesc kobiet ma problemy czy to z zajsciem czy donoszeniem wiec kontrolowanie kogos kto jest w ciazy przez zus to chore niech kontroluja tych co trzeba

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 17:44:24

tak list byl w skrzynce , wlasciwie rzadko do niej zagladam bo wynajmuje mieszkanie i zadnych listow sie nie spodziewam.Mimo wszystko zagladalam do niej az w pewnym czasie poprostu nie bylo mi to w glowie i tydzien minal jak nie zagladnelam. Naajgorsze jest to ze musze isc dopiero w poniedzialek strasznie stresuje mnie ta sytuacja bo wiem ze jak zechca mi odmowic to z nimi nie wygram a co najgorsze zostalabym na lodzie bez dochodów z tak glupiej sprawy jak nie odpisanie w terminie;// bo na to juz nie mam wytłumaczenia...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 17:56:51

To za przeproszeniem kto kwitował odbiór tego listu ? I jak szanowny ZUS liczy te niby 7 dni ? To jest jakaś głupota !
Nie ma co się stresować trzeba iść i koniec, dowiedzieć się o co konkretnie chodzi. Nie ma czarnym scenariuszem sypać.
EDIT.
Ps. Tu się aż prosi powiedzieć, że list odebrałam w tym i w tym i jeszcze siedem dni nie minęło, o ! No chyba, że ZUS wyciągnie paragrafy, że obowiązkiem każdej ciężarnej na zwolnieniu, która może chodzić jest zaglądanie codziennie do skrzynki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-09 17:59 przez malmie.

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:29:13

a czy to był list zwykły czy polecony? jak zwykły to nie ma możliwości udowodnienia, że w ogóle dotarł do adresata

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:31:39

tak ale oni licza 7 dni od przeprowadzonej kontroli ... W dodatku list zostal wyslany w srode bo tak napisali w tym kolejnym( a kontrola byla we wtorek) wiec pewnie doszedl w piatek no i tak mijaja dni niestety

list byl zapewne polecony ale trafil do skrzynki... kurcze nie mam juz tej koperty ale domyslam sie ze nie zwykły.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-09 18:34 przez styl9191.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Play rozdaje dużo pieniędzy