Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:38:12

mało jest to dla mnie przekonujace co i jak się liczy
urzędowe pisma muszą mieć potwierdzenie na piśmie -
nie wiem co masz napisane na zwolnieniu lekarskim - jest tam kod czy możesz chodzić czy nie - jesli możesz to nic zusowi do tego gdzie jesteś - po prostu nie możesz wykonywać pracy,

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:44:16

Kontrolują chyba najbardziej kobiety w ciąży, cos na zasadzie ze sie chyba im pracować nie chce a przecież ciąża to nie choroba... Z tym ze wiele kobiet cieżko ja znosi a ich to nie obchodzi i robią łaskę

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:47:09

w skrzynce może być tylko list zwykły - polecony musi ktoś odebrać i podpisać - i od tego liczy się te 7 dni

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 18:50:36

mam wpisaną 2. Mniejsza z tym ze mnie nie bylo , martwie sie tym ze nie wyjasnilam tego w ciagu 7 dni wtedy piszą w liscie ze wstrzymuja mi wyplate. Pozniej nastepny list byl ponaglenie wyjasnienia no i mam czas na to jeszcze tydzien wiec w poniedzialek zaraz z tym ide . Nurtuje mnie tylko ten pierwszy list ze im nie odpisalam do 7 dni ...

Cytat
Mariamagdala333
w skrzynce może być tylko list zwykły - polecony musi ktoś odebrać i podpisać - i od tego liczy się te 7 dni


czyli pewnie byl to zwykly list . A te 7 dni licza od przeprowadzonej kontroli tak napisali w liscie , poza tym i tak minelo te 7 dni bo przyszedl list ponaglający.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-09 18:52 przez styl9191.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:08:26

A od ponaglenia ile minęło ? Był tam jakiś termin ?

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:12:56

A ponaglenie nie mineło jest do 20 lipca dlatego w poniedzialek odrazu tam ide tylko nie wiem co z tym pierwszym listem , co oznacza ze wstrzymuja zasilek jezeli nie odpisalam do 7 dni? Ze mi za ten okres nie zaplaca czy jak? I jak wytlumaczyc ze nie usprawiedliwilam się wczesniej

wyjasnienie dotyczace dlaczego mnie nie zastali jakies napisze, ale pasuje tez napisac dlaczego nie wyjasnilam tego do 7 dni . Moze powiedziec ze nie dostalam poprzedniego listu? albo nie mialam dostepu do skrzynki bo mieszkanie wynajmuje? Jak myslicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-09 19:19 przez styl9191.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:20:14

Skoro jest ponaglenie to chyba chcą po prostu kontrolę przeprowadzić. Ja bym przed pójściem tam zadzwoniła i zapytała czy należy jakieś dokumenty mieć przy sobie np. umowa o pracę. Wytłumaczysz, że Cię nie było, bo byłaś np. po bułki czy tam gdzieś, a do skrzynki zaglądnęłaś dopiero kiedyś tam i natychmiast po tym przyszłaś stawić się na kontrolę. Nie ma chyba nawet obowiązku wpuszczać kontrolerów, bo wiesz kto to jest, może jaki niewiadomy.
Wstrzymanie zasiłku to musi być decyzja od której służy odwołanie. Ty jesteś w terminie ponaglenie jest więc na moje spoko, bo jakby Ci wstrzymali to chyba przyszłaby decyzja, a nie ponaglenie.

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:34:12

Cytat
malmie
Skoro jest ponaglenie to chyba chcą po prostu kontrolę przeprowadzić. Ja bym przed pójściem tam zadzwoniła i zapytała czy należy jakieś dokumenty mieć przy sobie np. umowa o pracę. Wytłumaczysz, że Cię nie było, bo byłaś np. po bułki czy tam gdzieś, a do skrzynki zaglądnęłaś dopiero kiedyś tam i natychmiast po tym przyszłaś stawić się na kontrolę. Nie ma chyba nawet obowiązku wpuszczać kontrolerów, bo wiesz kto to jest, może jaki niewiadomy.
Wstrzymanie zasiłku to musi być decyzja od której służy odwołanie. Ty jesteś w terminie ponaglenie jest więc na moje spoko, bo jakby Ci wstrzymali to chyba przyszłaby decyzja, a nie ponaglenie.


tez sie tak pocieszam, ale u nich to roznie jest nie odpiszesz w terminie i po frytkach;/

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:42:14

Tak, wiem tyle słyszę o tym osławionym Zus i jego bezczelnych praktykach często wbrew prawu, bo sprawy przegrywają, ale nie ma co się martwić na zapas :)
A teraz na uśmiech: kobita w ciąży, zaświadczenie, że ma leżeć. Przychodzi ZUS i kobita nie otwiera. Potem tłumaczenie: nie otworzyłam, bo byłam sama, a jak byk pisze "leżeć" to leżąc zasnęłam, sama byłam i koniec kropka :)
Z tym listem pierwszym to faktycznie ciekawe jakby zaginął, o. Jakby to udowodnili, że był ;) Wiecie ile zwykłych do mnie nie dotarło np. taki od Kryśki zwykły gdzieś przepadł i nie ma do dziś ;)

potrzebuje pomocy ZUS !

09 lip 2016 - 19:58:52

Skoro miałaś napisane że możesz chodzić, więc możesz np wyjść po leki do apteki...zgłoś się do nich i zwyczajnie wyjaśnij jak człowiek. Oni mają takie przepisy i tyle...teraz to nic dziwnego, kontrole muszą być ale i były kiedyś, ludzie na zwolnieniach jeżdżą nawet na wczasy za granicę, taki płatny robią sobie urlopik, więc czasami to niezbędne żeby wykryć takich spryciarzy.

potrzebuje pomocy ZUS !

10 lip 2016 - 10:44:00

nie rozumiem treści ...
jesli jestes na zwolnieniu lekarskim i masz napisane że chory może chodzić to w zadnym wypadku ZUS nie ma prawa ciebie kontrolować, a tym bardziej w ciazy.

potrzebuje pomocy ZUS !

10 lip 2016 - 11:04:26

jak widac ma prawo bo to juz drugi raz :(

potrzebuje pomocy ZUS !

10 lip 2016 - 14:03:40

Ja na początku ciąży miałam kontrolę zus,a w sumie to mój lekarz,ale nie o tym mowa...Jeśli możesz chodzić to nie ma problemu,idz i powiedz,ze bylas w sklepie,przychodni itp.Nie masz obowiązku siedzieć w domu,chyba ze w l4 jest zaznaczone ze masz leżeć

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

potrzebuje pomocy ZUS !

10 lip 2016 - 14:51:50

Ja po prostu powiedziałabym,że czasami muszę zaczerpnąć świeżego powietrza, a z uwagi na bolący kręgosłup czy puchnące kostki muszę pochodzić po parku. Ruch jest potrzebny tak matce jak i dziecku.

potrzebuje pomocy ZUS !

10 lip 2016 - 21:19:16

Cytat
styl9191
jak widac ma prawo bo to juz drugi raz :(
Jak to juz drugi raz ? jak wysłali listem zwykłym a nie poleconym ja bym zlała temat takie rzezczy wysyła się poleconym no chyba ze na skrzynce masz naklejona R co oznacza ze listonosz wszystkie listy łacznie z poleconymi wrzuca do skrzynki. W poniedzialej pojdziesz i wyjasnisz grunt to nie daj sobie wejsc na głowe

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Play rozdaje dużo pieniędzy