Obecnie rozmawiamy o:

maszyny przemysłowe

50 minut temu

Dom - remont i budowa

51 minut temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

potrzebuje pomocy ZUS !

11 lip 2016 - 07:21:01

Cytat
agata74
wszystko zalezy co masz wpisane na zwolnieniu bo pierwsze słyszę by do kobiet w ciązy które są na zwolnieniu przychodziła kontrola zus, może na zwolnieniu miałas wpisany inny kod choroby niz ciaża to dlatego sprawdzili

Niestety kontrolują, a wszystko przez to,że była tak możliwość, że jak babka zaszła w ciążę to mogła założyć szybciutko działalność gospodarczą, opłacić kilka bardzo wysokich składek,potem iść na zwolnienie i dostawała macierzyńskiego później kilka tysięcy miesięcznie.W koncu Zus się połapał,że to podejrzane i zaczął kontrolować babki w ciąży.

Co do problemu-idź do Zusu i to wyjaśnij,albo ci uwzględnią twoje wyjaśnienia,albo nie i wtedy albo ci zatrzymają wypłatę świadczeń,albo będą dalej wypłacać.Tego dowiesz się tylko w zusie.
Mnie tak raz skontrolowali,ale miałam zepsuty domofon i się babka nie dostała do mnie-moje wyjaśnienie przyjęli bez zmrużenia oka,ale to pewnie też dlatego,że jakoś do klatki weszła, a na górę się już babie leniwej wjechać windą nie chciało.

Ale to pierwsze powiadomienie to był na pewno list?Bo mi po prostu babka do skrzynki wrzuciła karteczkę,że była mnie skontrolować wtedy i wtedy i żeby to wyjaśnić w zusie.Nie było żadnego listu,potem mógł już być z tym ponagleniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-11 07:26 przez dootii.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

potrzebuje pomocy ZUS !

07 lut 2017 - 23:24:43

ZUS niestety zrobi wszystko by jak najmniej pieniędzy wypłacać. Jeżeli miałaś jeszcze czas na złożenie wyjaśnień to warto to zrobić jak najszybciej jednk gdypo odwołaniu nadal są problemy to warto już udać się do adwokata po poradę prawną. Wiem, że takimi sprawami zzajmuje się Tomasz Tomaszczyk z kancelarii JST. Więc w razie problemów właśnie tam się udaj :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Facebook Hepl :)