Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

On nie chce ślubu

24 cze 2016 - 09:39:04

Hej dziewczyny.

Od 6 lat jestem z facetem, kiedys bylo miedzy nami kiepsko, ale udalo nam sie bardzo powazny kryzys zażegnać rok temu i od tamtej pory było idealnie. Porozumielismy sie, dotarlismy i bylo naprawde dobrze. Pół roku temu zamieszkalismy razem - dobrze nam sie mieszka razem i umiemy się zgrać, ale...
Miesiac temu pojawil sie temat slubu i zareczyn. Myslalam, że moj chce tego, ale im czesciej byla mowa o tym tym on bardziej sie zamykal w sobie.

Wczoraj wybuchła gigantyczna kłótnia podczas której dowiedziałam się, że dla niego ślub wcale nie jest ważny bo żaden urzędnik nie sprawi magicznie, że będziemy razem zawsze i słowa które sobie powiemy to zwykla formułka bo on codzienie mówi mi że nie kocha i że chce być ze mną zawsze i nie uważa aby było to mniej wiążące niż przed urzędnikiem.

Ślub od zawsze był moim marzeniem, ale jeszcze bardziej chce byc z nim.. Przez ta klotnie powyciagalismy staaare bardzo zadawnione rzeczy. Dzisiaj ja jestem cala zrozpaczona bo mysle tylko o tym że jest beznadziejnie i nie wiem co robic..

Prosze poradzcie jak zachować się, jak załagodzić konflikt żeby dalej było tak jak wcześniej. Co myslec o tym wszystkim...

On nie chce ślubu

24 cze 2016 - 10:07:17

niestety nie pomogę, ale uwazam, że nie ma co zmuszać na siłę bo facet od razu ucieknie.. też jestem zdania, ze ślub niczego nie gwarantuje i to jest tylko "formułka". tak naprawdę życie wszystko weryfikuje, a czasy, gdzie ślub był od razu dawno minęły.

On nie chce ślubu

24 cze 2016 - 10:24:51

To jak teraz załagodzić to co się wydarzyło.. Wczoraj jeszcze uważałam, że bez ślubu jest gorzej, że to ma ogromne znaczenie. Dzisiaj sobie uswiadomiłam że tragedią jest żyć bez niego a nie bez ślubu... Oczywiscie nadal bym chciala bo dla mnie ma to wieksze znaczenie ale zaczynaja do mnie docierac troche jego argumenty i patrzenie na to.

On nie chce ślubu

24 cze 2016 - 23:46:41

Ślub nie nada Wam anielskiej mocy, że wszystko zawsze i wszędzie będzie dobrze. Ślub piękna sprawa, też o nim marzę ale sama po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku że ślub niczego nie zmienia, jeśli związek opiera się na miłości i zaufaniu to przetrwa wszystko i bez ślubu ale sam ślub bez całej reszty jest marnym pomysłem. Może Twój facet boi się? W końcu ślub to swego rodzaju zobowiązanie na które nie każdy facet jest w stanie się zgodzić. Czemu teraz ślub? :) może poczekaj aż on sam wyjdzie z inicjatywą :)

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 06:53:10

Wiesz u nas jest tak . On bardzo chce ślubu a mnie na myśl o nim olewa zimny pot i mam ochotę uciekać na drugi koniec świata :) bardzo go kocham tez przetrwalismt burze jesteśmy ze sobą 9 lat mamy 2 letnia córkę ale o ślubie nie ma mowy :) mimo że każdy się dopytuje z jego rodziny . Otóż ślub jak mówiły koleżanki nie gwarantuje Ci niczego a tylko może sporo skomplikowac . Pomysl Twojemu facetowi odbije i Ty jako współmałżonka bierzesz połowę odpowiedzialności :/ poza tym facet bez ślubu bardziej się stara (przynajmniej moj). Także jeśli on wyjdzie z inicjatywą a Ty dalej będzie chciała to jasne ale uwierz mi najgorsze jest to naciskanie nie rób tego więcej

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 09:42:12

Maria Czubaszek powiedziała kiedyś, że prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet ślub. I choć ja też nie uważam, że to coś potrzebnego, to to zdanie sprawiło, że stwierdziłam iż jeśli dla jednej osoby jest to ważne, a dla drugiej obojętne, to dlaczego upierać się, że nie? Jeśli ludzie i tak i tak chcą być razem, a papierek nic nie zmienia, to co za problem go mieć? Zamiast się kłócić, to porozmawiajcie spokojnie. Nie atakuj faceta, że go nie chce, tylko powiedz co czujesz, że to dla ciebie ważne itd. Inna sprawa, gdy ktoś bardzo nie chce. Zmuszać nie ma sensu. Ale jak komuś wszystko jedno, to przecież chce, żeby druga osoba była szczęśliwa. A jeśli szczęście da jej ślub, to czemu nie? Nie zostawiajcie tego tematu, wyjaśnijcie na spokojnie jak to jest, co czujecie, bo jak to zepchniecie pod dywan, to niestety może to mieć negatywny wpływ na związek. Przecież każdy wie, że ślub na nic nie daje gwarancji, ale niektórym daje komfort psychiczny i to też ważne.

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 09:53:46

Cytat
Basia19895
Wiesz u nas jest tak . On bardzo chce ślubu a mnie na myśl o nim olewa zimny pot i mam ochotę uciekać na drugi koniec świata :) bardzo go kocham tez przetrwalismt burze jesteśmy ze sobą 9 lat mamy 2 letnia córkę ale o ślubie nie ma mowy :) mimo że każdy się dopytuje z jego rodziny . Otóż ślub jak mówiły koleżanki nie gwarantuje Ci niczego a tylko może sporo skomplikowac . Pomysl Twojemu facetowi odbije i Ty jako współmałżonka bierzesz połowę odpowiedzialności :/ poza tym facet bez ślubu bardziej się stara (przynajmniej moj). Także jeśli on wyjdzie z inicjatywą a Ty dalej będzie chciała to jasne ale uwierz mi najgorsze jest to naciskanie nie rób tego więcej


ale co moze skomplikowac? moim zdaniem nic po za tym lepiej brzmi żona niz konkubina i ma wieksze prawa do faceta (dziedziczenie majatku, emerytury, renty itd.) lepiej byc pod jednym tym samym nazwiskiem a nie kazdy ma inne

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 10:52:35

Cytat
margolcia0121
Cytat
Basia19895
Wiesz u nas jest tak . On bardzo chce ślubu a mnie na myśl o nim olewa zimny pot i mam ochotę uciekać na drugi koniec świata :) bardzo go kocham tez przetrwalismt burze jesteśmy ze sobą 9 lat mamy 2 letnia córkę ale o ślubie nie ma mowy :) mimo że każdy się dopytuje z jego rodziny . Otóż ślub jak mówiły koleżanki nie gwarantuje Ci niczego a tylko może sporo skomplikowac . Pomysl Twojemu facetowi odbije i Ty jako współmałżonka bierzesz połowę odpowiedzialności :/ poza tym facet bez ślubu bardziej się stara (przynajmniej moj). Także jeśli on wyjdzie z inicjatywą a Ty dalej będzie chciała to jasne ale uwierz mi najgorsze jest to naciskanie nie rób tego więcej


ale co moze skomplikowac? moim zdaniem nic po za tym lepiej brzmi żona niz konkubina i ma wieksze prawa do faceta (dziedziczenie majatku, emerytury, renty itd.) lepiej byc pod jednym tym samym nazwiskiem a nie kazdy ma inne

nie tylko majątek się dziedziczy, ale i długi/kredyty itp nie można patrzeć w ten sposób. mają całe życie przed sobą i zdążą wziąć ślub, jak obydwoje to tej decyzji dojrzeją. po co psuć coś, bo jedno się przy tym upiera... konkubina - a co w tym złego, może być partnerka, narzeczona.. poza tym wiele kobiet zostaje przy swoim nazwisku.

BASIA 19895 mam to samo, z tym że nie mamy dzieci i któtszy staż :-) też nie chcę ślubu, może kiedyś cywilny ;-)

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 11:40:57

Cytat
veenus
Cytat
margolcia0121
Cytat
Basia19895
Wiesz u nas jest tak . On bardzo chce ślubu a mnie na myśl o nim olewa zimny pot i mam ochotę uciekać na drugi koniec świata :) bardzo go kocham tez przetrwalismt burze jesteśmy ze sobą 9 lat mamy 2 letnia córkę ale o ślubie nie ma mowy :) mimo że każdy się dopytuje z jego rodziny . Otóż ślub jak mówiły koleżanki nie gwarantuje Ci niczego a tylko może sporo skomplikowac . Pomysl Twojemu facetowi odbije i Ty jako współmałżonka bierzesz połowę odpowiedzialności :/ poza tym facet bez ślubu bardziej się stara (przynajmniej moj). Także jeśli on wyjdzie z inicjatywą a Ty dalej będzie chciała to jasne ale uwierz mi najgorsze jest to naciskanie nie rób tego więcej


ale co moze skomplikowac? moim zdaniem nic po za tym lepiej brzmi żona niz konkubina i ma wieksze prawa do faceta (dziedziczenie majatku, emerytury, renty itd.) lepiej byc pod jednym tym samym nazwiskiem a nie kazdy ma inne

nie tylko majątek się dziedziczy, ale i długi/kredyty itp nie można patrzeć w ten sposób. mają całe życie przed sobą i zdążą wziąć ślub, jak obydwoje to tej decyzji dojrzeją. po co psuć coś, bo jedno się przy tym upiera... konkubina - a co w tym złego, może być partnerka, narzeczona.. poza tym wiele kobiet zostaje przy swoim nazwisku.

BASIA 19895 mam to samo, z tym że nie mamy dzieci i któtszy staż :-) też nie chcę ślubu, może kiedyś cywilny ;-)


No dobra, ale jeśli jesteś z kimś tyle lat i ufasz mu i go kochasz to wiesz też, że nie wpędzi Cię w jakieś długi/kredyty bez Twojej wiedzy.
Bo co - bo jeśli razem wpadniecie w długi a kredyt był na niego to kopniesz go w tyłek i zostawisz?

Ja też podchodzę do tego inaczej w tej kwestii, kiedy są już dzieci. Będąc dzieckiem chciałabym, żeby moi rodzice byli 'małżeństwem' takim po ślubie. Nie chciałabym tego odbierać moim dzieciom kiedyś w przyszłości. Może to przez to że sama wychowałam się w tradycyjnej rodzinie i nie wyobrażam sobie życia bez ślubu. Jest to jakiś wzór/model do naśladowania. Za dwa miesiące sama biorę ślub. Dla mnie cały ten czas przygotowań to coś wspaniałego, niesamowicie nas zbliżyło.

Na Twoim miejscu poczekałabym, aż oboje ochłoniecie i za jakiś czas, może nawet kilka miesięcy spróbowałabym porozmawiać o tym na spokojnie, bez kłótni i wywlekania starych tematów. Spokojnie wyjaśnij dlaczego to jest dla Ciebie ważne, a jeśli facet Cię kocha - zrozumie i tak samo będzie chciał Twojego szczęścia. W końcu jesteście związkiem i trzeba iść na kompromisy - a nie, że jeśli jemu się nie podoba to koniec tematu.
Radziłabym też wybadać temat 'dzieci', bo to kolejna kwestia która może zadecydować o istnieniu związku.

Taka jest moja opinia. A jeśli chodzi o wydatki - sam ślub cywilny kosztuje 84zł. I na tym może się zamknąć wydatki na ślub.

Powodzenia, trzymam za Was kciuki!

On nie chce ślubu

25 cze 2016 - 22:04:51

"Konkubina" nigdy tak o sobie nie myślałam zawsze mówię że jesteśmy partnerami bo nawet narzeczona mnie uwiera :) no cóż moi rodzice są ponad 35 lat razem po ślubie kościelnym wiec tez jestem z tradycyjnej rodziny jednak uważam ze czasy ' a dlaczego mama ma inaczej na nazwisko ' Juz minęły :) moi rodzice tez nigdy nie powiedzieli " baska zaszłas w ciążę natychmiast do ołtarza " po prostu nie wierze w instytucje i papier jakim jest ślub :) każdy ma swoje zdanie i życie ja poniekąd jestem panna z dzieckiem , Konkubina , samotna matka itp. Nikt nigdy złego słowa na mnie nie powiedział. Myślę że póki sama być może dojrzeje do ślubu to nawet duch Święty mnie prEd ołtarz nie zaciągnię żebym wzięła ślub z moim :)

On nie chce ślubu

26 cze 2016 - 10:42:08

A dla mnie to jest dziwne, że osoby niby się kochają a ślubu nie chcą. Jeśli chcecie być z daną osobą i ją kochacie to dlaczego go nie brać? Owszem ślub to żadna gwarancja, ale według mnie to jest takie postawienie kropki nad i.

On nie chce ślubu

26 cze 2016 - 10:53:31

nigdy wcześniej nie rozmawialiście na temat ślubu? jesteście razem tyle lat i nawet nie wiedziałaś że on ślubu nie chce brać? to tak ważna sprawa że powinno się wiedzieć jakie ktoś ma plany na przyszłość już na początku

On nie chce ślubu

26 cze 2016 - 11:07:13

Wspolczuje, chociaz slub przed urzednikiem to rzeczywiscie nic nie zmienia

On nie chce ślubu

26 cze 2016 - 11:20:38

Większości mężczyzn obojętna jest obecność kwiatów w domu, ale kupują je dla swoich kobiet bo wiedzą że to wywoła uśmiech na ich twarzach.

Tak samo ze ślubem. Mi było to niepotrzebne, ale zgodziłam się bo mąż tego chciał. Wyszła najlepsza impreza w naszym życiu.
Żadnej gwarancji to nie daje, ale jak się kocha daną osobę to niepojętym jest dla mnie zakładanie że się rozstaniecie i będzie trzeba formalnie to rozwiązać.
Zakładając że kiedyś się popsuje to lepiej rozstać się od razu i nie tracić czasu.

On nie chce ślubu

26 cze 2016 - 18:36:35

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-15 20:30 przez Pira.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile można wynegocjować upustu na cenę wynajmu, by nie przegiąć?