Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślubny problem

30 mar 2016 - 21:17:44

Hejka !!!
Do ślubu zostało 7 miesięcy (no od kwietnia 6) i ja nadal nie mam pomysłu na suknie ślubną !!!
Co prawda nie chodziałm jeszcze po salonach, jedynie przeglądałam strony internetowe.
W dodatku nie jestem dziewczyną o figurze modelki s/m/.
Mój rozmiar to 42/44. Mam spory biust no i tyłek a"la "Kim Kardashian" w sensie że wystający o !
Jeżeli jest tu jakaś panna młoda z moim problemem, lub taka co już jest po ślubie, proszę podzielcie się ze mną swoimi pomysłami !!!

Ślubny problem

30 mar 2016 - 21:37:19

Moze znajdz jakas dobra krawcowa,zeby Ci uszyla suknie slubna i bedziesz miala problem z glowy tańczy

Ślubny problem

30 mar 2016 - 21:42:16

no nie myślałam nad tym :)

Ślubny problem

30 mar 2016 - 22:36:18

Cytat
mousemicky
Hejka !!!
Do ślubu zostało 7 miesięcy (no od kwietnia 6) i ja nadal nie mam pomysłu na suknie ślubną !!!
Co prawda nie chodziłam jeszcze po salonach, jedynie przeglądałam strony internetowe.
W dodatku nie jestem dziewczyną o figurze modelki s/m/.
Mój rozmiar to 42/44. Mam spory biust no i tyłek a"la "Kim Kardashian" w sensie że wystający o !
Jeżeli jest tu jakaś panna młoda z moim problemem, lub taka co już jest po ślubie, proszę podzielcie się ze mną swoimi pomysłami !!!

Ja mam ślub dopiero w przyszłym roku ale już powoli szukam sukni, tak jak ty jeż jestem "nieforemna" i w rozmiarze 40/42. Powiem ci po wielu przejrzanych strona z sukniami i salonami znalazłam salon sukien, w którym będę szyła suknie. Pojechałam tam pogadać i powiem ci że panie są bardzo miłe i już mają dla nie propozycje na suknię i powiem szczerze że mnie przekonały i też mi "ta" suknia się podoba chociaż będzie kilka poprawek. Tak jak koleżanka napisała znajdź dobrą krawcową albo dobry salon sukien tam naprawdę pracują profesjonaliści.

Ślubny problem

31 mar 2016 - 11:11:33

Idź poprzymierzać w salonach- konsultantki na pewno dobiorą Ci fason odpowiedni dla Twojej figury. Sugeruję nie wybierać na podstawie zdjęć, bo na modelkach wszystko wygląda idealnie :) a krawcowa uszyje Ci taką jaką zechcesz, tylko czy dopasowaną do Ciebie? Jakiś czas temu sama szukałam sukni i byłam świadkiem sytuacji gdy niskie dziewczyny upierały się na fason rozbudowanej "księżniczki- bezy" mimo, że konsultantki odradzały. Warto zabrać na mierzenie siostrę/przyjaciólkę, poprosić o możliwość zrobienia zdjęcia choć trzeba liczyć się z odmową. Potem sama zdecydujesz :)

Ślubny problem

31 mar 2016 - 11:26:33

Trzeba pomierzyć, chociaż do bywa dołujące. Noszę rozmiar 42, a w salonie były suknie pokazowe w rozmiarze 36 :P Więc ogólnie zamówiłam kieckę, na podstawie przymiarki sukni, która była mocno za ciasna (nawet w rękawy się nie wciskałam) :P Ale na pewno coś znajdziesz!
A suknię zamówiłam na 5 miesięcy przed ślubem także spokojnie się wyrobisz.

A jeśli przy swojej figurze masz stosunkowo płaski brzuch to może zdecyduj się na coś obcisłego o kroju syreny? Kształtne plus size'ki pięknie w takim kroju wyglądają!

Ślubny problem

31 mar 2016 - 12:15:11

Zajrzyj do mnie :) mam zdjecie sukni slubnej wlasnie w tym rozmiarze. Ja tez mam spory biust i nie jestem zbyt wysoka, a dobrze sie czulam w swojej sukni slubnej :)

Ślubny problem

31 mar 2016 - 12:24:40

Każda panna młoda wygląda pięknie :) Ważne, by nie przesadzić z makijażem, solarą, falbankami albo innymi bibelotami :P
Zobacz tutaj kilka przykładów PM w większych rozmiarach :) wyglądają super :)


Ślubny problem

31 mar 2016 - 12:53:42

grysik: oj nie każda panna młoda wygląda fajnie:) Wierz mi;) Autorko: trudno mi coś konkretnie doradzić, bo sama noszę 40 (co przy moim wzroście 175 cm nie jest jakimś bardzo dużym rozmiarem), ale proponowałabym Ci przemyśleć jakie fasony na Tobie dobrze wyglądają i w podobnym zamówić suknię ślubną. Raczej odpadają bezy i gorsety. Bezy z oczywistych względów, a gorsety potrafią podkreślić mankamenty figury.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z poceniem stóp - jak go rozwiązać?