Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kredyt na mieszkanie

17 mar 2016 - 10:54:22

Cześć dziewczyny, na początku przyszłego roku planujemy z narzeczonym wziąć kredyt na mieszkanie. Już powoli chciałabym się zorientować co i jak. Gdzie szukać informacji, czego unikać itp.
Czy da się w ogóle w jakiś sposób uniknąć posiadania wkładu własnego?
Bo podobno w przyszłym roku wynosić już ma 20%. Czytałam trochę na te tematy, ale chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto zna to wszystko z autopsji, wie od czego zacząć, do kogo się udać najlepiej itp.
Proszę o odpowiedź osób, które brały kredyt na mieszkanie ;)
Z góry dziękuje za cenne informacje ;)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-17 10:55 przez martusia9069.

Kredyt na mieszkanie

17 mar 2016 - 11:45:51

Ja akurat wkład wlasny posiadalam, ale kilkoro znajomych kombinowalo, jak nie miało. Albo kredyt gotówkowy, albo np wzięcie kredytu na mieszkanie+ remont i ta część remontowa na wkład, a remont z wypłaty (tylko trzeba się nakombinowac, żeby spełnić warunki i nie zbankrutować). Ale całkiem bez wkładu, n a zasadzie-mieszkanie kosztuje 300 tys i 300 tys kredytu, nie dostaniesz. A choćby dlatego, że zazwyczaj cześć wpłaca się przy podpisaniu umowy przedwstępnej (zazwyczaj wkład własny, albo jego część). Dodatkowo trzeba mieć trochę gotówki na opłacenie notariusza, podatki (przy Rynku wtórnym).
Także bez jakichkolwiek oszczędności się nie da.
Mnie przez wszystko prowadziła babeczka z biura nieruchomości (znajoma mamy) i doradca finansowy. Jak ktoś nie ma o tych sprawach pojęcia, to szukanie samemu jest ryzykowne.
Możesz się też zainteresować programem MDM, tylko tam nie dostaniesz na remont.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-17 11:47 przez Asztarte.

Kredyt na mieszkanie

17 mar 2016 - 11:47:04

Odważna decyzja. Z tymi kredytami w naszym kraju, teraz to różnie bywa. A może poradźcie się jakiegoś doradcy bankowego? Nie znam dokładnie tych ofert, żeby coś poradzić.

Kredyt na mieszkanie

29 mar 2016 - 10:30:44

Ciężko to widzę, ale wynajmowanie u kogoś i płacenie komuś nie ma sensu...

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 2/5

Kredyt na mieszkanie

22 cze 2016 - 06:38:26

Oczywiście,że tak. My wynajmowaliśmy mieszkanie przez dłuższy czas i nie chcę nawet myśleć ile z chłopakiem wydaliśmy na to kasy. Jestem zdania,ze jesli jest tylko zdolność kredytowa to jak najbardziej warto jest starać się o kredyt na mieszkanie w banku. Dzięki temu spłacamy swoje mieszkanie.
<moderacja>link reklamowy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-14 14:33 przez moderator.

Kredyt na mieszkanie

23 cze 2016 - 17:44:26

nie brałam nigdy kredytu ale wiem że w banku PKO można wykupić zabezpieczenie wkładu własnego, czyli zamiast tego wkładu do raty doliczone masz kilka zł co miesiąc

zweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Kredyt na mieszkanie

12 lip 2016 - 20:24:54

wg mnie to w sprawie kredytu najlepiej sie poradzic u jakiegos doradcy kredytowego. Moja siostra pamiętam, że szukała mieszkania przez biuro nieruchomości NowodworskiEstates w Krakowie i tam własnie mieli doradcę, skorzystała z niego, bardzo jej pomógł, wyjasnił, pomógł dobrać dobry kredyt

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Kredyt na mieszkanie

13 lis 2016 - 21:48:57

Są różne sposoby na uniknięcie wkładu własnego, najlepiej rozmawiaj z doradcą z Twojej okolicy, jeśli nie masz nikogo z polecenia, ty wybierz kogoś z najlepszymi opiniami. Policzy wam co i jak. Ale moim zdaniem lepiej mieć wkład własny bo koszt kredytu będzie dużo niższy, podobnie jak rata. Moim zdaniem największą głupotą jest finansowanie wkładu własnego pożyczką, czyli robienie sobie podwójnego długu. Hipoteka to dobry krok, ale to powinno być zrobione z głową. Bez niszczących rat – macie przy tym kredycie normalnie żyć…



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-14 14:32 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 8/5

Kredyt na mieszkanie

10 lut 2017 - 10:50:13

Poczytaj sobie o kredytach hipotecznych w sieci...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-10 10:51 przez Terenia12345.

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Kredyt na mieszkanie

25 kwi 2017 - 13:32:03

Żeby uniknąć wpłacania całej wysokości wkładu własnego trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie np. w <moderacja-spam> masz taką możliwość, ale to nie oznacza z automatu, że przychodząc do banku nie masz nic odłożone na mieszkanie i chcesz kredyt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-25 13:54 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak chęci do zycia