Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 20:54:05

witam dziewczyny czy sa wsrod was moze pracownice bankow lub podobnych instytucji poniewaz mam problem odnosnie kredytu gotowkowego w banku pko. Chcialabym pozyczyc 10tys mam 21lat pani w banku powiedziala ze musze miec przepracowane 3 miesiace na umowie, wiec czekalam przepracowalam(umowe mam na 3lata), gdy poszlam kolejny raz powiedziala, ze brak jest wplat na konto, ze nie ma ciaglosci (wyplate dostawalam do reki). Od miesiaca wplacam i wyplacam pieniadze z konta pani w banku nadal szuka kolejnych wymowek mowi ze moze w listopadzie ewentualnie w grudniu, martwie sie czy dostane ten kredyt czy ktos z was wie jakie trzeba spelniac warunki by wziac pierwszy kredyt???????

blagam niech ktos mi odpowie

widac ze mozna na was liczyc :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 21:01 przez 2robaczek.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 21:03:45

Skoro powiedziała, że ma być przepracowane 3 m-ce to jest to, jak dla mnie, równoznaczne z co najmniej trzema wpływami wynagrodzenia, a jak Ty kasę dostawałaś do ręki to na koncie żadnych przepływów nie było. Czy dostaniesz ten kredyt to też zapewne kwestia zdolności, którą zapewne Ci policzą, pewnie min z tych wpływów od pracodawcy.

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 21:12:56

zarabiam od 1800 do 2040 zl na reke zalezne od przepracowanych sobot w miesiacu, staram sie wplacac nawet kwoty 5000zl zeby tylko bank widzial ze cos dzialam

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 21:18:45

Ciągłość i systematyczność to słowo klucz dla banku. Stałe i ciągłe wpłaty zwiększają wiarygodność klienta. Po kolejnej wpłacie wynagrodzenia idź do tego banku i normalnie powiesz, że zależy Ci na tym kredycie i chciałabyś dalej tam posiadać konto, a nie szukać kolejnego i zakładać konto. Nie wiem czy to pomoże, bo jak powiedziałam systematyczne wpływy są bardzo ważne i wydaje mi się, że tak jest w bardzo wielu bankach o ile nie we wszystkich.

Edit: To chodzi o to, że Twoja bytność na tym nowym koncie jest dość mierna pomimo tych wpłat 5 tys. Historia tego konta jest żadna i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 21:24 przez malmie.

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 21:22:38

dzieki ze odpowiedzialas ;* zdaje sobie z tego sprawe, ale z drugiej strony wymagaja papierkow z 3 miesiecy z informacja o moich wyplatach wiec dziwne dziwne to wszystko

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 21:26:23

No widzisz papierków wymagają i z tych papierków pewnie chcą "oblukać" czy Twoja pensja wchodzi do nich, bo przecie banki z tego żyją i każdy z nich dąży do tego, by klienta obsługiwać całościowo.

EdiT: Jak pójdziesz w listopadzie to niech Ci ta pani policzy z tych papierków czyli zaświadczenia pracodawcy czy taka zdolność Ci w ogóle wyjdzie. Pani niech nie marudzi tylko policzy, bo od tego jest, a Ty przynajmniej będziesz wiedziała czy jedyną przeszkodą są wpływy, a w szczególności ich brak.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 21:34 przez malmie.

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 22:06:26

Każdy bank ma swoje procedury, więc różnie to wygląda. W jedynym możesz nie otrzymać kredytu np. ze względu na brak historii kredytowej, jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałaś, w drugim bo masz za niską zdolność itd. Oferty kredytów gotówkowych są teraz bardzo zbliżone, weź od pracodawcy zaświadczenie o zarobach (co prawda najlepiej na druku danego banku, ale z takim "ogólnym" możesz przejść się po kilku bankach) i popytaj gdzieś indziej. Jeżeli zależy Ci na czasie, to nie ograniczałabym się do jednej instytucji ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 22:08 przez czarnoczarna.

pierwszyKredyt pomocy!

29 paź 2015 - 22:53:41

A dlaczego nie skorzystasz z porad Kancelarii Finansowej. Jeżeli się na tym nie znasz, to dlaczego się bierzesz za to sama? Wielu ludzi nie rozumiem. Jak coś kogoś boli to idzie do lekarza, nie leczy się sam bo się na tym nie zna. Z finansami powinno być tak samo. Zastanów się. Ogarnięci ludzie, którzy się na tym znają znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę spośród kilkunastu banków. Powiedzą jakie warunki musisz spełniać i doradzą. Po co czekać na łaskę pseudo opiekuna klienta w banku.

Malmie Twój pomysł jest absurdalny. Nie można sobie tak strzelić z d**y 'niech mi Pani z tych "papierków" wyliczy czy mam zdolność'??? Brak elementarnej wiedzy. Jest coś takiego jak BIK- Biuro Informacji Kredytowej. By ustalić czy bank udzieli Ci kredytu musi wysłać wniosek - zapytanie. KAŻDE zapytanie wysłane do BIK'u jest widoczne dla innych banków, więc nie ma co latać jak kot z pęcherzem i na ślepo celować instytucji finansowych. Osoby kompetentne znają politykę kredytową danego banku i wiedzą jakie warunki musisz spełniać by dostać kredyt w danej Instytucji.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 23:03 przez Efffata.

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:17:53

Cytat
2robaczek
zarabiam od 1800 do 2040 zl na reke zalezne od przepracowanych sobot w miesiacu, staram sie wplacac nawet kwoty 5000zl zeby tylko bank widzial ze cos dzialam
Kochana pani w banku dobrze ci powiedziała ,proszę przyjść za 3 miesiące żeby były wypłaty z pracy.Jest taka procedura ona ci nie może przyznać kredytu na podstawie twoich prywatnych wpłat.Dla banku nie masz historii kredytowej brak stałych dochodow (z miejsca zatrudnienia) nie dostaniesz kredytu a już na pewno nie w takiej kwocie .Bank niema zadnego zabezpieczenia.Nie trzeba pracować w banku aby to wiedzieć.

Piszesz że wpłacasz kwoty 5000 i chcesz kredyt na 10 000 ?Dobrze rozumie?
Jest cos takiego a przynajmniej było oferta banku bez stałych dochodow .Ja pare lat temu otrzymałam taki kredyt 2000 w ING śLĄSKI.Na konto miałam tylko wpływy rodzinne (wypłata do reki) potrzebowałam na szybko 2000 .A że była taka oferta i ja jako stały klient banku dostałam.Mało tego do tej kwoty nie sprawdzali w bik bo jakby sprawdzili tobym nie dostała.Ale to jak pisze byłą taka oferta.W formularzu wpisali praca dorywcza sam kierownik banku mi to wypełniał.Bałąm się ze przyjdzie z Krakowa odmowa bo bik ,ale nic takiego się nie stało.Myśle ze to dlatego że niska kwota .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-30 08:24 przez filipekkrol.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:36:04

Cytat
Efffata
Malmie Twój pomysł jest absurdalny. Nie można sobie tak strzelić z d**y 'niech mi Pani z tych "papierków" wyliczy czy mam zdolność'??? Brak elementarnej wiedzy. Jest coś takiego jak BIK- Biuro Informacji Kredytowej. By ustalić czy bank udzieli Ci kredytu musi wysłać wniosek - zapytanie. KAŻDE zapytanie wysłane do BIK'u jest widoczne dla innych banków, więc nie ma co latać jak kot z pęcherzem i na ślepo celować instytucji finansowych. Osoby kompetentne znają politykę kredytową danego banku i wiedzą jakie warunki musisz spełniać by dostać kredyt w danej Instytucji.

Absurdalny ??? A co tutaj jest absurdalnego ? Co mnie obchodzi jako klienta, który przychodzi do banku kolejny raz już od dłuższego czasu BIK. Zaświadczenia złożone - złożone. O co więc biega i jaka trudność wrzucić do programu i przeliczyć ? Przecie chyba już to chwilkę trwa i był czas na Bik. Tym bardziej,że dopuszcza możliwość kredytowania skoro twierdzi może listopad czy grudzień.

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:42:04

Cytat
malmie
Cytat
Efffata
Malmie Twój pomysł jest absurdalny. Nie można sobie tak strzelić z d**y 'niech mi Pani z tych "papierków" wyliczy czy mam zdolność'??? Brak elementarnej wiedzy. Jest coś takiego jak BIK- Biuro Informacji Kredytowej. By ustalić czy bank udzieli Ci kredytu musi wysłać wniosek - zapytanie. KAŻDE zapytanie wysłane do BIK'u jest widoczne dla innych banków, więc nie ma co latać jak kot z pęcherzem i na ślepo celować instytucji finansowych. Osoby kompetentne znają politykę kredytową danego banku i wiedzą jakie warunki musisz spełniać by dostać kredyt w danej Instytucji.

Absurdalny ??? A co tutaj jest absurdalnego ? Co mnie obchodzi jako klienta, który przychodzi do banku kolejny raz już od dłuższego czasu BIK. Zaświadczenia złożone - złożone. O co więc biega i jaka trudność wrzucić do programu i przeliczyć ? Przecie chyba już to chwilkę trwa i był czas na Bik. Tym bardziej,że dopuszcza możliwość kredytowania skoro twierdzi może listopad czy grudzień.
Prawdopodobnie pracownica banku dała jej czas by wypłaty wpływały na konto by była podstwa udzielenia kredytu.Autorka watku myśli ze jak pospisała umowę na 3 lata to wystarczy.Nigdy w zyciu bez stałych wpływow nie dostanie kredytu no chyba ze zastawi jakiś majątek.

Bank ni eudzieli jej kredytu bez zabezpieczenia i na pewno nie w takiej kwocie.Niewazne ze nie jest w bik niema zandych długow, ona niema w ogole zdolności kredytowej udokumentowanych zarobków.Zaden bank nie da jej pozyczki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-30 08:45 przez filipekkrol.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:45:33

@filipekkrol tak jest zapewne i już o tym wcześniej wspominałam. Mi chodzi o to, aby Autorka poszła i konkretnie się zapytała: Jest zdolność czy nie ma i czy przepływy na koncie do jedyna przeszkoda. Konkretnie, a nie że Biki, sriki i tak dalej ... i tak chodzi kolejny już miesiąc, o.

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:47:31

Pracownica banku jej mowi ze musi 3 wiesiace mieć wpywy i żeby wtedy przyszła ona dalej swoje przychodzi i tego niema.Już samo to pokazuje jak mysli autorka wątku.No ludzie o czym my tu w ogole piszemy:)

Cytat
malmie
@filipekkrol tak jest zapewne i już o tym wcześniej wspominałam. Mi chodzi o to, aby Autorka poszła i konkretnie się zapytała: Jest zdolność czy nie ma i czy przepływy na koncie do jedyna przeszkoda. Konkretnie, a nie że Biki, sriki i tak dalej ... i tak chodzi kolejny już miesiąc, o.
Aha rozumie już.Ale z tego co widze autorka wątku nie ma zadnej zdolności kredytowej .Zreszta oprzeczytaj sobie co ona w ogole pisze:) Wpłąca co chwile kwoty 5000 a chce kredyt na 10 000.Druga sprawa baba w banku wyraźnie jej mowi wpływy z wypłaty a ta dalej swoje idzie bez tego.Daj spokoj już samo to widać co i jak:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-30 08:50 przez filipekkrol.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:49:56

Ale ta sama pracownica twierdzi, że może listopad. Na moje to pracownik banku winien konkretnie powiedzieć: jest tak i tak, kredyt wchodzi w grę wtedy i wtedy, a tutaj czytam, że 3 m-c niby, ale może być i dwa. Więc za przeproszeniem, kurna co jest ?

Cytat
filipekkrol
Aha rozumie już.Ale z tego co widze autorka wątku nie ma zadnej zdolności kredytowej .Zreszta oprzeczytaj sobie co ona w ogole pisze:) Wpłąca co chwile kwoty 5000 a chce kredyt na 10 000.Druga sprawa baba w banku wyraźnie jej mowi wpływy z wypłaty a ta dalej swoje idzie bez tego.Daj spokoj już samo to widać co i jak:)

A ja nie wiem czy ma i powinna się dowiedzieć u źródła. Co do kwoty kredytu i wpłat to akurat specjalnie się nie dziwię, bo może brakuje jej tych 10 tys. do czegoś tam, ale to przecież nie jest równoznaczne z tym, że swoich środków nie posiada :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-30 08:53 przez malmie.

pierwszyKredyt pomocy!

30 paź 2015 - 08:54:33

Cytat
malmie
Ale ta sama pracownica twierdzi, że może listopad. Na moje to pracownik banku winien konkretnie powiedzieć: jest tak i tak, kredyt wchodzi w grę wtedy i wtedy, a tutaj czytam, że 3 m-c niby, ale może być i dwa. Więc za przeproszeniem, kurna co jest ?
Czytajac co i jak pisze autorka watku :) nie byłąbym pewna sensowne jest to co ona pisze.Pracownica banku napewno jej dała czas na te wpływy dlatego odracza jej przyjście ale on widocznie inaczej to rozumie .

Cytat
malmie
Ale ta sama pracownica twierdzi, że może listopad. Na moje to pracownik banku winien konkretnie powiedzieć: jest tak i tak, kredyt wchodzi w grę wtedy i wtedy, a tutaj czytam, że 3 m-c niby, ale może być i dwa. Więc za przeproszeniem, kurna co jest ?

Cytat
filipekkrol
Aha rozumie już.Ale z tego co widze autorka wątku nie ma zadnej zdolności kredytowej .Zreszta oprzeczytaj sobie co ona w ogole pisze:) Wpłąca co chwile kwoty 5000 a chce kredyt na 10 000.Druga sprawa baba w banku wyraźnie jej mowi wpływy z wypłaty a ta dalej swoje idzie bez tego.Daj spokoj już samo to widać co i jak:)

A ja nie wiem czy ma i powinna się dowiedzieć u źródła. Co do kwoty kredytu i wpłat to akurat specjalnie się nie dziwię, bo może brakuje jej tych 10 tys. do czegoś tam, ale to przecież nie jest równoznaczne z tym, że swoich środków nie posiada :)
Nie ma bo pisze wyraznie ze to jej pierwszy kredyt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-30 08:55 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Suplement wspomagający odchudzenia Slimcea