Obecnie rozmawiamy o:

Prostownica tytanowa

gorący temat

HPV czy mam sie bać?

godzinę temu

schody i balustrady

dzisiaj o 18:36

Reklama - pomóżcie;)

dzisiaj o 15:28

Biznes

dzisiaj o 14:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy wyjechać z chłopakiem?

05 sie 2015 - 10:48:46

Cześć. Za trzy tygodnie chłopak wyjeżdża na I rok do Holandii a później na II do Niemiec na studia magisterskie. Jesteśmy 1,5 roku razem. Studia, na które się dostał są fantastyczną perspektywą na przyszłość, ponieważ zatrudnienie po skończeniu studiów ma niemal 100%. Sama też widzę, jak bardzo się starał, żeby dostać się na te studia. Ale im bliżej jego wyjazdu tym jest mi ciężej. Mieszkamy razem 3 miesiące, cieszymy się tym wspólnym czasem i jest nam razem bardzo fajnie. Ja w lipcu skończyłam I stopień studiów - filologię polską i teraz złożyłam papiery na pracę socjalną. Zastanawiam się czy nie spakować walizki i nie jechać z chłopakiem, ponieważ póki co nic mnie tu nie trzyma. Studia, na które złożyłam też nie są tymi wymarzonymi, bardziej sugerowałam się realną perspektywą pracy. A za granicą podszkoliłabym język, zarobiłabym troszkę, mam obywatelstwo niemieckie.Byłoby nam łatwiej, ponieważ bylibyśmy razem. Tym bardziej, że widywalibyśmy się pewnie raz na dwa miesiące albo rzadziej ;/. Mój K. zamierza szukać dorywczej pracy, żeby zarobić na życie i studia, które na zachodzie są niestety bardzo kosztowne. Z drugiej strony jednak myślę, że może lepiej zostać, skończyć studia, zawalczyć też o swoją przyszłość i potem zobaczymy co dalej. Może to wydawać się śmieszne, ale mam ambitnego chłopaka i nie chciałabym czuć się gorsza, dlatego, że on studiuje na prestiżowej uczelni a ja pracuje np. na produkcji w jednej z niemieckich form. Także serce mówi swoje - pakuj się i jedź, bo wiesz, że obojętnie co by się działo będziemy razem, a z drugiej obawiam się, może także opinii ludzi, że rzuciłam wszystko, poświęciłam swoje studia i przyszłość dla chłopaka. Mętlik mam straszny ;/
Z góry bardzo Wam dziękuję za kilka słów od siebie :):*

Czy wyjechać z chłopakiem?

05 sie 2015 - 11:53:10

Jechac zdecydowanie.Skoro tu Cie nic nie trzyma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-05 11:53 przez tatiana29.

Czy wyjechać z chłopakiem?

05 sie 2015 - 12:01:26

Problem jest.Powiem co ja bym zrobiła w Twoim przypadku. Spakowałabym walizki ... i pojechała z nim.Za granicą masz lepsze możliwości i pracy i podszkolenia języka, oraz to- że będziecie się razem wspierać.Będziecie mieli okazję się przekonać, jak bardzo może liczyć jeden na drugiego-w przypadku porażki czy niepowodzenia.Studia zawsze możesz dokończyć, jesteś młoda.Gdybyś od razu postawiła na karierę-to zostałabyś tutaj w kraju.Jednak dla Ciebie ważniejsze są inne wartości-kochający chłopak,wspólna przyszłość.Jeżeli wiesz- że z nim możesz nawet na koniec świata i będzie Ci dobrze-to jedź ,nie zastanawiaj się.Czas pokaże , czy było warto.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

temat całkiem nie kobiecy