Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie :)

Jak w temacie pisze pracę mgr badawczą na temat


"Metody pielęgnacji i leczenie u pacjentów pediatrycznych z atopowym zapaleniem skóry".


Praca opiera się na badaniach za pomocą 100 ankiet kierowanych do rodziców chorych dzieci w Polsce co chciałam ująć może jako mój cel, czyli pokazać jak choroba przedstawia się tylko u dzieci Polskich, a nie na świecie.

Niestety utknęłam i potrzebuję pomocy w postawieniu celu, hipotezy. Będę wdzięczna za podsunięcie pomysłów.

Dziękuję ;)

Ja niestety nie umiem pomóc, ale choć podbiję, może ktoś, coś ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Celem pracy mogłoby byś zweryfikowanie czy regularna i konsekwentna pielęgnacja skóry zmniejsza w istotnym stopniu objawy AZS na wybranej grupie badawczej. Jak klimat i pory roku wpływają na objawy tej choroby oraz czy zapewnienie "sterylności" pozwala na częściową eliminację AZS.
Poniżej moje propozycje szczegółowych hipotez do zweryfikowania:
- objawy uczulenia rosną wprost proporcjonalnie do ilości barwników w odzieży,
- im wyższe zanieczyszczenie w miejscu zamieszkania tym większe objawy AZS.

Wielkie dziekuje :) malmie naprowadziłaś mnie :)

teraz zastanawiam się co do hipotez jak ująć to, że częste i długie stosowanie sterydów na skóre powoduje, że skóra przy odstawieniu pogarsza się.

A jak ładnie ująć przedmiod badań?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-01 13:23 przez jeni_fer.

Ogarnij sobie tutaj http://www.pracedyplomowe.edu.pl/cel-i-teza-pracy-dyplomowej.html, znacznie ułatwia pracę bo ja np mogłam sprecyzować sobie cel, hipotezy/tezy. Wzorowalem sie na tym i jako jedyna miałam dobrze sprecyzowane te szczególy w pracy. Promotor mi powiedzial ze to wszystkim sie zdarza i to norma (on tez tak miał jak pisal). Wymysl coś a poźniej jak będzie zle to poprawisz, to norma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-03 13:01 przez OoLek.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Cytat
jeni_fer

A jak ładnie ująć przedmiod badań?

No jak to jak, trzeba ułożyć ładne zdania ;P
Np:
Praca poświęcona jest problematyce ... Wybór tematu podyktowany był obserwacją ... Zasadniczym celem badań była diagnoza ... poprzez próbę odpowiedzi na pytania ...


No, zdania rozbudowane, konkretne, a nie takie jak u dziecka. Ma to być wszystko płynne, a stosowanie terminologii fachowej ma świadczyć o tym, że autorka pracy wie o czym pisze i świadomego wyboru tematu dokonała.

Cytat
malmie
Celem pracy mogłoby byś zweryfikowanie czy regularna i konsekwentna pielęgnacja skóry zmniejsza w istotnym stopniu objawy AZS na wybranej grupie badawczej. Jak klimat i pory roku wpływają na objawy tej choroby oraz czy zapewnienie "sterylności" pozwala na częściową eliminację AZS.
Poniżej moje propozycje szczegółowych hipotez do zweryfikowania:
- objawy uczulenia rosną wprost proporcjonalnie do ilości barwników w odzieży,
- im wyższe zanieczyszczenie w miejscu zamieszkania tym większe objawy AZS.
to ostatnie stwierdzenie ma sens. Mam wielu znajomych z dziecmi z azs i kazdy z nich slyszal o lekarza: "chce pan/i miec zdrowe dziecko- radze wyjechac z krakowa. Jak wiadomo, krakow to jeden wielki smog

Sprawę już ogarnelam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TEŚCIOWA