Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 5/5

Hej, mam taką sprawę. Muszę przelać znajomemu pewną sumę pieniędzy, ale on mieszka w Niemczech. Wiecie, jak mogę to zrobić? Słyszałam, że są jakieś przelewy międzynarodowe, ale są one strasznie drogie. Znacie jakiś inny sposób?

nie zawsza sa strasznie drogie do krajó UE czesto kosztują tylko 5zł przelewy, trzeba sprawdzić w warunkach na swoim koncie

musisz sprawdzić ile to kosztuje w twoim banku. Bo np. ja mam konto w aliorze i w banku przy kasie to kosztuje 90zl, a robiąc to przez bankowość internetową jest darmowe(czy tam kilka zł, nie pamiętam)

Zapytaj we własnym banku. Tam może i nie będzie drogo, drogie z pewnością będzie przewalutowanie.

Możesz również przelać pieniądze przez Easysend. Wychodzi dużo taniej i szybciej niż w banku.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 5/5

Pytałam w moim banku i to właśnie kosztuje około 100 złotych.
A ile kosztuje przez ten easysend? To jakaś zewnętrzna firma?

nie masz bankowości internetowej i możliwości robienia przelewów zagranicznych?

Easysend to coś takiego jak Western Union czy PayPal tyle tylko że jest u nich taniej. Przelew np 3 tys zł do Niemiec kosztował będzie 9 zł podczas gdy w WU czy PP kilkadziesiąt zł.

Niemożliwe żeby przelew z banku kosztował aż 100zł. Chyba że masz fatalny bank. Ja w moim płaciłam chyba za 30 zł.

Nie wiem jak jest z Niemcami, ale przelewy Anglia-Polska zawsze robię przez stronę england.pl, musi być coś takiego dla Niemiec. Za przelew powyżej 500 zł się nie płaci żadnej opłaty, kurs jest bardzo korzystny.

PS. Najlepiej poproś tego znajomego żeby sam znalazł taką stronkę, zwykle się reklamują albo po prostu ludzie o nich wiedzą, niech popyta znajomych ;)

PS. 2. Wpisałam w google "przelewy do Niemiec" i wyskoczyła mi strona transfergo, może spróbuj ;) Pisze że za darmo robią.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 15:42 przez incognito85.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 5/5

Sprawdzałam easysend i już zrobiłam przelew. Podobno jutro powinien być, zobaczymy.

Zalezy jakue masz konto w banku Ja np mam wszystkie przeleqy za darmo po calej UE

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent dla dziewczyny - pomoc