Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

26 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rozstępy- Wasza walka z nimi

02 lis 2014 - 19:36:13

Witam szafowiczki. Mam 24 lata i obecnie jestem 4 miesiące po porodzie . Na 2 miesiące przed porodem zaczęły oblegać mnie rozstępy - Biust , brzuch , boczki , pośladki oraz zewnętrzna i wewnętrzna strona ud . Narobiło się tego troszkę . Od 1 miesiąca ciąży smarowałam się wieloma kremami przeciw rozstępom no jednak nic one nie zdziałały . Wiadomo , jestem młoda i chciałabym móc pokazać się jeszcze na plaży czy basenie czy chociaż by nawet założyć krótkie spodenki w lecie . Dużo czytałam w internecie na temat różnych zabiegów , niestety mój wybór jest bardzo ograniczony ponieważ mieszkam w Holandii . Znalazłam tu gdzieś polską kosmetyczkę do której umówiłam się na mezoterapię , co się okazało po zabiegu nie była to żadna mezoterapia tylko dermabrazja ( ścieranie skóry jakimiś diamencikami ) , kosmetyczka uświadomiła mnie że pomimo iż mam tych rozstępów naprawdę sporo to są one jednak bardzo małe i nie za głębokie i że ten zabieg w zupełności mi wystarczy . Skończyło się jednak na 5 zabiegach - efekty ? ... To zależy jak na to spojrzeć , rozstępy rozjaśniły się bo z czerwonych zrobiły się lekko fioletowe no i minimalnie spłyciły . Jeden taki zabieg kosztuje mnie 30 euro a tak naprawdę nie wiem ile bym ich potrzebowała by rozstępy zanikły na tyle by były naprawdę mało widoczne . Czytałam ost o laserze IPL , znalazłam nawet salon kosmetyczny który się tym zajmuje i tutaj też moje 1 pytanie : Czy któraś z was drogie szafowiczki korzystała z tej metody ? Jakie są rezultaty i po ilu zabiegach ? Czy taki laser jest w stanie zrównać te rozstępy tak by nie były widoczne na pierwszy rzut oka ? ... Słyszałam też o czymś takim jak chirurgiczne wycinanie rozstępów - Nie zbytnio mnie to interesuje ale tak z ciekawości chciałam zapytać czy może któraś z was korzystała właśnie z tego ? No bo skoro wycinają kawałek skóry na którym są rozstępy to muszą przecież to zszyć ? - a chyba po zszyciu też zostają blizny , więc jaki w tym sens ? - No chyba że działa to zupełnie inaczej . Podzielcie się ze mną swoimi historiami na ten temat , nie oszukujmy się ale rozstępy nie wyglądają najładniej . Żebym jeszcze nie miała ich na udach to nawet nic bym z nimi nie robiła prócz smarowania kremami ale uwierzcie że moje uda to jedne wielkie tygrysie paski ! ..

Rozstępy- Wasza walka z nimi

02 lis 2014 - 20:45:40

podbijam

Rozstępy- Wasza walka z nimi

03 lis 2014 - 20:23:43

Naprawdę żadna z was nie walczyła z rozstępami ? o.O

Rozstępy- Wasza walka z nimi

03 lis 2014 - 20:45:58

z tego co wiem rozstępów nie da się zlikwidować ja używałam różnych kremów żaden nie przyniósł skutków. Ja jestem dwa lata po porodzie a moje rozstępy dopiero zaczęły blednąć ale są bardzo głębokie. Pogodziłam się już z tym że je mam i mieć będę a na plaże tylko tankini...:(

Rozstępy- Wasza walka z nimi

03 lis 2014 - 20:52:13

Hmm... Generalnie nie pomogę Ci w temacie walki z rozstępami - po dwójce dzieci mam ich od groma, ale moja walka z nimi polegała raczej na tym, by je zaakceptować niż zlikwidować. Kiedyś koleżanka powiedziała mi, że przecież to są trofea - jak pręgi u tygrysa, i to jakoś tak mocno do mnie trafiło i przestałam się przejmować, naprawdę. A pamiętam, że jak pojawił się pierwszy to przepłakałam pół nocy, teraz wydaje mi się to śmieszne :) Patrzę na moje dzieci i stwierdzam, że rozstępy to jest naprawdę moje najmniejsze zmartwienie.

I chodzę w krótkich spodenkach i w bikini i jakoś nikt na mnie nie patrzy z obrzydzeniem :P

Rozstępy- Wasza walka z nimi

04 lis 2014 - 12:24:15

No ja juz mecze sie z jednym problemem ladnych pare lat . Mam Zespól Policystycznych Jajnikow a co za tym idzie czarne i geste owlosienie : uda , brzuch , piersi , plecy , rece , broda i wasik wiec rozstepy naprawde nie polepszaja tej sytuacji . Owlosienie depiluje wiec na jakis tydzien czasem dwa mam spokoj i juz dawno pogodzilam sie z tym ze je mam i to chyba nic dziwnego ze nie toleruje kolejnego defektu na swoim ciele i raczej nie zaakceptuje , dlatego bede walczyc do samego konca by w jak najwiekszym stopniu sie z nimi uporac ...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

samung galaxy s5 czy xperia z2?