Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć Dziewczyny!
Mam pytanie nie wiecie czy stypendium Rektora wlicza się do dochodu w ubieganiu się o zasiłek rodzinny?
Wyczytałam w artykułach,że od 2012 już nie. W moim mieście w MOPsie mówią,że sie liczy. Jednak to małe miasteczko, a te kobietki nie do końca wydają się być doinformowane. Chciałam zadzwonić do jakiegoś głównego zarządu MOPsu ogólnopolskiego czy coś w tym stylu, jednak nie moge znaleźć czy coś takiego w ogóle istnieje. Nie wiem gdzie zadzwonić żeby dowiedzieć się tego.
Artykuły, w których pisze,że sie nie liczy stypendium Rektora:
artykuł 1
artykuł 2

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

Byłam w podobnej sytuacji i się nie liczyło :)

Jezeli chodzi mops to juz zauwazylam ze w kazdym mowia co innego.i niektore kryteria otrzymywania swiadczen tez sa inne.nie wiem kto to ustala.moze pogadaj z dyrektorem osrodka.

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-24 15:46 przez elimar2.

Art. 3 ust.1 lit. c tiret 15 (jeśli dobrze policzyłam) ustawy o świadczeniach rodzinnych:
stypendia doktoranckie i habilitacyjne przyznane na podstawie ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. Nr 65, poz. 595, z późn. zm.3)), stypendia doktoranckie określone w art. 200 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.4)), stypendia sportowe przyznane na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.5)) oraz inne stypendia o charakterze socjalnym przyznane uczniom lub studentom.

Z tego co tu pisze znaczy,że sie nie liczy.
Niestety nie mam jak porozmawiać z tymi kobietami, bo to mama składa papiery o rodzinne, a ja mieszkam teraz daleko i nie za bardzo moge przyjechać po to.
Kobieta w MOPsie uznała,że przecież to są studia wyższe, więc teoretycznie to się liczy i że nie wie, co to jest te stypendium Rektora,no i policzyła razem z nim dochód, (przekroczyło max. dochód na osobe przez to) ale powiedziała,że wyśle do zweryfikowania. Tłumaczenia mamy na nic sie zdały,że to naukowe i że na licencjacie jestem, a nie na doktoracie. Mam nadzieje,że Ci którzy będą to weryfikować będą bardziej poinformowani.

a jakie masz stypendium, za wyniki w sporcie sztuce habilitacyjne doktoranckie?? Bo jeżeli takie to nie wlicza się pozostałe wliczają się do dochodu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-28 17:00 przez Aatia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nowy kolega..