Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:22:44

Dziewczyny mam problem.
Otóż od września przeprowadzam się do Warszawy bo idę na studia, problem w tym że mam chłopaka w mojej miejscowości, która jest oddalona o 100 km od Warszawy. Ostatnio rozmawialiśmy, że mógłby się przeprowadzić razem ze mną. Mam w Warszawie mieszkanie, gdzie moja starsza siostra mieszka z chłopakiem, więc teoretycznie nie byłoby problemu. Martwi mnie czy rodzice się zgodzą, lubią mojego chłopa itd., ale wiem, że pewnie będą się bali, że mogę zawalić studia, wiem, że ich argumentem będzie na pewno, że pierwszy rok jest bardzo ważny itd, nie wiem jak mam ich przekonać, jakich argumentów powinnam użyć?

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:37:30

Myślę, że najlepszym argumentem będzie to, że JESTEŚ JUŻ DOROSŁA....

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:43:30

nie wiem, że we dwoje będzie taniej?

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:53:30

PO pierwsze mieszkanie we 2 jest o połowe tańsze. Po drugie w jaki sposob masz zawalić? Obalam mit, pierwszy rok wcale nie jest taki wazny i trudny. PO trzecie jeteś dorosła i to Twoja decyzja, nie mogą jej za Ciebie podjąć, bo już za Ciebie nie odpowiedają.

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:53:57

Moi rodzice są dość konserwatywni, wiem, że to będzie poważna rozmowa i muszę mieć naprawdę dobre argumenty :)
Truskawka ang dziękuję za wypowiedź, z większości argumentów na pewno skorzystam, chodź w jakiś sposób za mnie odpowiadają, będą mnie utrzymywać tam, bo idę na studia dzienne, więc jestem od nich wciąż zależna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-08 23:56 przez karolcia19940.

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:56:32

Chyba za bardzo się ich boisz ;) Przedstaw im fakty i powiedz, żeby się nie martwili o naukę i tyle ;) to Twoje życie :)

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:58:04

Cytat
karolcia19940
Moi rodzice są dość konserwatywni, wiem, że to będzie poważna rozmowa i muszę mieć naprawdę dobre argumenty :)
Truskawka ang dziękuję za wypowiedź, z większości argumentów na pewno skorzystam, chodź w jakiś sposób za mnie odpowiadają, będą mnie utrzymywać tam, bo idę na studia dzienne, więc jestem od nich wciąż zależna


Ze nie będziesz tyle o nim myslec bo będzie blisko lepiej niż byłby daleko dopiero bys się nie mogła skupic no i chyba jesteś dorosła wiec nie rozumiem troszke

Jak przekonać rodziców?

08 sie 2014 - 23:58:22

Elwirajda - czy boje? Hmm raczej nie :) Boję się jedynie tego, że jednak z jakiegoś powodu mogą odmówić, mieszkanie z chłopakiem bez ślubu itd, a bardzo mi na tym zależy
Iwona516 no właśnie argument już jestem dorosła wszyscy znajomi mi to mówią, gdy słyszą, że ja muszę wracać o 22 do domu, jedynie w wyjątkowych sytuacjach mogę zostać dłużej, ehh nadal traktują mnie jak dziecko...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-09 00:00 przez karolcia19940.

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:00:59

Cytat
karolcia19940
Elwirajda - czy boje? Hmm raczej nie :) Boję się jedynie tego, że jednak z jakiegoś powodu mogą odmówić, mieszkanie z chłopakiem bez ślubu itd, a bardzo mi na tym zależy
wiem wiem...moi rodzice też są pod tym względem bardzo staroświeccy :) no ale cóż, teraz są inne czasy ;) no jakoś musisz postawić na swoim :)

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:03:00

Byle tylko rodzice chcieli się jeszcze do tych czasów dostosować! :D

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:04:38

Cytat
karolcia19940
Byle tylko rodzice chcieli się jeszcze do tych czasów dostosować! :D
No ale piszesz przecież, że Twoja siostra też mieszka z chłopakiem? To czemu Ty nie możesz?:)

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:06:39

Jednym z argumentów będzie to, że gdy będziesz chciała spotkać się z chłopakiem to stracisz czas i pieniądze na ciągłe podróże w tą i z powrotem ;) Więc lepiej zamieszkać razem i mieć więcej czasu na naukę !

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:07:46

Cytat
elwirajda
No ale piszesz przecież, że Twoja siostra też mieszka z chłopakiem? To czemu Ty nie możesz?:)

Ta sytuacja pomoże mi na pewno tyle tylko, że gdy ona poleciała z chłopakiem do Hiszpanii na 2 tygodnie, a później ja z chłopakiem chciałam na ferie pojechać na 3 dni 50km od naszej miejscowości i powiedziałam im, że jej pozwolili to powiedzieli, że jest starsza, ale koniec końców pojechałam :)

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:09:14

Cytat
karolcia19940
Cytat
elwirajda
No ale piszesz przecież, że Twoja siostra też mieszka z chłopakiem? To czemu Ty nie możesz?:)

Ta sytuacja pomoże mi na pewno tyle tylko, że gdy ona poleciała z chłopakiem do Hiszpanii na 2 tygodnie, a później ja z chłopakiem chciałam na ferie pojechać na 3 dni 50km od naszej miejscowości i powiedziałam im, że jej pozwolili to powiedzieli, że jest starsza, ale koniec końców pojechałam :)
Nie daj się :P

Jak przekonać rodziców?

09 sie 2014 - 00:11:41

Cytat
katarzynakopera77
Jednym z argumentów będzie to, że gdy będziesz chciała spotkać się z chłopakiem to stracisz czas i pieniądze na ciągłe podróże w tą i z powrotem ;) Więc lepiej zamieszkać razem i mieć więcej czasu na naukę !

Ten argument akurat działa na moją niekorzyść :( Na pewno moja mama powie, że jak on będzie mieszkał ze mną tam to nie będę chciała przyjeżdżać do domu, a zależy im na tym, żebym przynajmniej na początku przyjeżdżała na weekendy do domu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem